golfina na niemcy:)

Opisy tras, podróży, przygód, cen paliw, hotele..czyli wszystko co warto zobaczyć w Kraju i zagranicą.

Moderator: Fiona

Awatar użytkownika
majma golf
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 149
Rejestracja: ndz lis 29, 2009 17:57
Lokalizacja: MALOPOLSKA KGR

golfina na niemcy:)

Post autor: majma golf » ndz cze 27, 2010 18:42

witam was:) wybieram sie na prace do niemiec golfikiem i jest to pirwsza zagraniczna wycieczka moja i tak sie zastanawiam na co zwrocic uwage tam? jakies wskazowki co do nawykow,manier niemcow,..mam 1200km z czego 1000 to przez autostrady,wiec mysle w 12 h sie zmiescic ale nie bd pedzil na zabicie bo wyjade stosunkowo wczesnie zeby wrazie korkow czy karamboli jakis mozna bylo spoojnie jechac czy cos,,,,m co do autka to jutro na badanie do doktora jedzie:) przegladzik mu sie zrobi a co do jazdy to mysle tak w granicach 3 tys obrotow i 140 km na h jechac w miare mozliwosci...jedzie nas 2 + bagaze, to mysle ze nie dostanie zbytnio w tylek ...macie jeszcze jakies rady?? co do map to mam mapy plus gps i cb i jeszcze rozpiske z google jak na zjazdach itp,,,wiec to dam rady:)



sebu
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 47
Rejestracja: śr gru 09, 2009 19:44
Lokalizacja: zielonka

Post autor: sebu » pn cze 28, 2010 00:00

Przedewszystkim to radzę zwracać uwagę na prędkość,bo na niektórych odcinkach autobany są remonty,na znaki zakazu.Bo jak pewnie wiesz,mandat musisz zapłacić od ręki,także niewarto zapitalać za wszelką cenę.I to co Niemcy lubią to dzwonić na Policje,jak widzą,że coś się dzieje nie tak.
Rzuć okiem sobie na te linki
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=150175
http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic778127.html
Powodzenia i szerokiej drogi


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podania przyczyny.
octavia 110 km
sprzęgło od G 60 miękka jazda
REGULAMIN CZASAMI SKŁANIA DO REFLEKSJI.

Awatar użytkownika
majma golf
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 149
Rejestracja: ndz lis 29, 2009 17:57
Lokalizacja: MALOPOLSKA KGR

Post autor: majma golf » pn cze 28, 2010 15:20

no podziekowal..czyli mi cb odpada bo mam rdzenie ferrytowe zakladane na kable bo z gps sie gryzie:) wiec ten problem nie bd mnie obowiazywal:)



Awatar użytkownika
pelikan
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 231
Rejestracja: czw sie 03, 2006 11:09
Lokalizacja: Głogówek/Żędowice

Post autor: pelikan » wt cze 29, 2010 13:10

tak jak kolega sebu, napisał - uważaj na remontowanych odcinkach autoban.Jest 80 jedź tyle,jest 60 jedź tyle bo często ustawiane są tam fotoradary.A z mandatami ze zdjęć różnie bywa może przyjść ale nie musi(sam czekam na jeden :chytry: ).Niemcy to są h..e.Bardzo nie miły naród,nie kulturalni.Jakimi trasami pojedziesz przez Niemcy?

[ Dodano: 29 Cze 2010 13:12 ]
i dokąd tam jedziesz?


Obrazek
Passat B6
viewtopic.php?f=91&t=427389" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
majma golf
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 149
Rejestracja: ndz lis 29, 2009 17:57
Lokalizacja: MALOPOLSKA KGR

Post autor: majma golf » wt cze 29, 2010 15:36

kierunek stuttgart ..z pl to caly czas 4 potem 4 w niemczek i na drezden chemitz potem heibrom i stuttgart(sorrki jak zle nap miasta z glowy pisze :) ogolnie trasa prosta 8 zjazdow tylko i caly czas autobana...



kris
-
-
Posty: 826
Rejestracja: czw sie 14, 2008 21:35
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: kris » wt cze 29, 2010 19:01

pelikan pisze:A z mandatami ze zdjęć różnie bywa może przyjść ale nie musi(sam czekam na jeden )
Ja mam cztery, dwa dość znaczne przekroczenia i cisza (najstarszy półtora roku) :helm: Najgorzej jak pojadą za Tobą :bajer:
pelikan pisze:Niemcy to są h..e.Bardzo nie miły naród
Taki to już ród, ale tacy straszni też nie są więc spokojnie :chytry:

[ Dodano: 29 Cze 2010 19:02 ]
majma golf pisze:w niemczek i na drezden chemitz potem heibrom i stuttgart
Im dalej od Polski tym milej :green_fuck: Na południu dużo ograniczeń niestety


Patrz w lusterka! Nieoznakowane radiowozy są wszędzie

Awatar użytkownika
pelikan
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 231
Rejestracja: czw sie 03, 2006 11:09
Lokalizacja: Głogówek/Żędowice

Post autor: pelikan » wt cze 29, 2010 20:17

kris pisze:Na południu dużo ograniczeń niestety
durne bajery i byłe DDR nic gorszego niema reszta spoko.u nas od opola(gdzie np. ja wskakuje na autobanę) do granicy w Zgorzelcu masz spokojną drogę.Tylko we Wrocławiu zatankuj do pełna bo potem trochę lipa ze stacjami.Niemiecka 4-ka jest bardzo przyjemna,bardzo mały ruch jest na niej.Przed Sztudgartem możesz trafić na korki bo same remonty tam są.Ostatnio tam stałem 2 godziny.Ale to nie jest powiedziane że tak musi być.


Obrazek
Passat B6
viewtopic.php?f=91&t=427389" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
Kri$
Forum Master
Forum Master
Posty: 1112
Rejestracja: śr paź 31, 2007 15:00
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Kri$ » wt cze 29, 2010 20:45

Jak jade do Niemiec, to tankuje na maksa w Polsce, a jak wracam, to staram sie na maksa ich paliwa zalac, bo wiecej km mozna zrobic i nizsze spalanie (mimo ze drozsze paliwko).
majma golf pisze:jakies wskazowki co do nawykow,manier niemcow
Niemiec jak jedzie prawym pasem na autostradzie i chce zmienic pas na lewy, wlacza kierunek i zmienia pas :) wiec badz na to przygotowany :)
Poza tym to troche inny narod - dluzej niz my maja dostep do lepszych drog, wiec juz sie wyszaleli i nie maja parcia tak jak Polacy zeby za wszelka cene byc wszedzie pierwszym i nikogo nie wpuscic :)
Sam kiedys jechalem 2 pasowa autostrada, na prawym pasie tiry, na lewym auta jada powolutku 140-150, podjezdza mi na tylek E klasa, typ mruga swiatlami, mimo ze przede mna jada auta, wiec mu nie zjezdzalem, wkurzyl mnie to pokazelem mu miedzynarodowy znak przyjazni :green_fuck: a gosciu chyba zczail czemu mu pokazalem palca :) i znakiem reki przeprosil ze niepotrzebnie mi mrugal :) W Polsce juz by pewnie byla bijatyka na autostradzie, zajezdzanie drogi itp :)
Aha i jak mozesz omijaj "obwodnice" miast w godzinach szczytu czyli rano przed praca i po poludniu po pracy :) Z doswiadczenia wiem, ze nawet autostrady sie potrafia zakorkowac :) Obserwuj znaki zmiennej tresci czy nie pojawia sie na nich info o tym, ze np. na autostradzie na ktora chcesz zjechac jest STAU (korek). Ja sam ostatnio zrobilem blad, bo z A2 na A1 zjezdzalem, widizalem znaki STAU a i tak pojehcalem... i plulem sobie w brode, bo korek na szczescie na ~30 minut, ale lepiej bylo pojechac dalej i zjechac na jakas bundesstrasse.
A i wlasnie - w razie korkow nie boj sie drog krajowych :D w zdecydowanej wiekszosci sa rowniutkie i szerokie :D


Obrazek
Obrazek

kris
-
-
Posty: 826
Rejestracja: czw sie 14, 2008 21:35
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: kris » wt cze 29, 2010 21:40

Kri$ pisze:nie boj sie drog krajowych w zdecydowanej wiekszosci sa rowniutkie i szerokie
No lepsze niż większość naszych pięknych i płatnych autostrad.
Nie przywiązuj się do lewego pasa jeśli nie jedziesz ponad 200 km/h i stosuj kierunkowskazy bo tam nie wolna Polska gdzie każdy jeździ jak chce :helm:


Patrz w lusterka! Nieoznakowane radiowozy są wszędzie

Awatar użytkownika
majma golf
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 149
Rejestracja: ndz lis 29, 2009 17:57
Lokalizacja: MALOPOLSKA KGR

Post autor: majma golf » wt cze 29, 2010 22:10

no elegancko ze tak sie rozpisaliscie...ja na noc sie wybieram ok 21 z domu wyjazd i w sobote to wszelakie korki(oprucz karamboli) to powinny mnie ominac:) :bigok: a co do paliwa do w domu pol pozyszon:D:d po korek i wlasnie gdziesz ok wroclawia pit stop mysle zrobic i dolewke:) a co do scigania sie to 1 ze szkoda mi auta,dawac mu 200 km jak zaladowany bede a 2 spiesz sie powoli:):) a jak wyglada spr wszelkich usterek na drodze?? jakies nr macie moze wrazie w..(odpukac),,,



kris
-
-
Posty: 826
Rejestracja: czw sie 14, 2008 21:35
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: kris » wt cze 29, 2010 22:43

Masz co dwa kilometry z tego co pamiętam telefon, podnosisz klapkę tam będzie jakiś operator, niby nas lokalizują a ty tylko mówisz tam dane auta i swoje. Potem zholują Cię gdzie chcesz. Naprawiać na poboczu nie wolno. Za naprawianie grozi mandat z tego co kojarze

[ Dodano: 29 Cze 2010 22:48 ]
Najlepiej zapoznaj się jak działa ADAC :bigok:
Ostatnio zmieniony wt cze 29, 2010 22:44 przez kris, łącznie zmieniany 2 razy.


Patrz w lusterka! Nieoznakowane radiowozy są wszędzie

ODPOWIEDZ

Wróć do „Podróże z VW”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 50 gości