Czechy, Ostrawa - świetny wypad na imprezę.

Opisy tras, podróży, przygód, cen paliw, hotele..czyli wszystko co warto zobaczyć w Kraju i zagranicą.

Moderator: Fiona

Awatar użytkownika
93Angry
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 27
Rejestracja: sob sie 04, 2012 14:06
Lokalizacja: Żywiec

Czechy, Ostrawa - świetny wypad na imprezę.

Post autor: 93Angry » czw gru 06, 2012 14:11

Witam wszystkich!

Chchiałbym się podzielić z wami moim odczuciami odnośnie ostatniej mojej wyprawy do naszych południowych sąsiadów ;)

Krótka oprawa :

Wraz z kolegami stwierdziliśmy, że trzeba gdzieś pojechać na weekend, odmienić sobie, wybrać się w jakieś ciekawe miejsce.
Po burzliwej naradzie doszliśmy do wniosku, że najlepszym rozwiązaniem będą Czechy. Wybraliśmy miasto weryfikując swój budżet i padło na Ostrave.
Więc jak postanowiliśmy tak zrobiliśmy.

Oto nasza trasa
:
trasa.png
Jako że mieszkamy w Bielsku i okolicach to mamy stosunkowo niedaleko do granicy ;) Jak się okazało później trafiliśmy też do Krakowa do koleżanek na mieszkanie ale to już inna historia.

Znaleźliśmy świetny nocleg za bardzo małe pieniądze w centrum miasta.
http://www.ubytovnasalamoun.cz/cenik.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Ogólnie wyszło nas to po przeliczeniu 38zł na dobę. W naszym przypadku był to pokój 5 osobowy. Warunków oszałamiającyhc nie było ale nam chodziło o pokój do spania, łazienkę i tyle wystarczyło. Wiadomo pokój średniej wielkości ale wszystko schuldnie, półeczki, krzesła, stolik :)

Ostrava to miasto studenckie. W pt i sobote to miasto nie śpi. Słynna jest tam ulica - stodolni. Na tej ulicy znajduję się mnóstwo klubów tematycznych więc każdy znajdzie coś dla siebie. Wstęp jest oczywiście za darmo do większości, jedynie jak są jakieś większe imprezy to jest symboliczna opłata.

Jak to wygląda?
stodolnia.jpg
Ulice pełne do 6-7 rano. Super atmosfera. Jeszcze jest dodatkowo bonus w potaci łatwiejszego dostępu do zielonego ale to już sprawa całkiem inna.

Ceny? Jak na tak duże miasto jak Ostrava to ceny są bardzo zbliżone do Polskich a nawet niektóre rzeczy są tańsze. Kupienie 1500KC wystarczy na weekend ~ 240zł.
Wszyskto zależy kto ile kupi w Polsce i jakie ma zapotrzebowanie :D my jako osby młode i głodne przygód zaopatrzyliśmy się głównie w alko :)

Osobiście polecam Ostrave każdemu kto kocha imprezy. Atmosfera jest tam świetna, żadnych spięć ludzie pozytywnie nastawieni.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.



krtg
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 152
Rejestracja: pt mar 22, 2013 14:21

Czechy, Ostrawa - świetny wypad na imprezę.

Post autor: krtg » pt kwie 05, 2013 14:45

Tez czesto tam jestem. Rowniez polecam. Kolego a ten nocleg znalazlez juz na miejscu czy dzwoniles wczesniej? Trzeba rezerwowac ?



Awatar użytkownika
93Angry
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 27
Rejestracja: sob sie 04, 2012 14:06
Lokalizacja: Żywiec

Czechy, Ostrawa - świetny wypad na imprezę.

Post autor: 93Angry » czw kwie 11, 2013 12:23

Niby trzeba rezerwować bo wtedy masz pewną miejscówke (mieszkaja tam glownie studenci i starsze osoby) ale jak przyjedziesz i bedzie miejsce to ci wynajmą. Rezerwacja polega na krotkim emailu nawet w jezyku polskim i wszystko załatwione bez problemu ;)



vwRabbit
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 26
Rejestracja: sob mar 16, 2013 13:16
Lokalizacja: Lublin

Czechy, Ostrawa - świetny wypad na imprezę.

Post autor: vwRabbit » ndz kwie 28, 2013 16:42

namówiłeś mnie! :)



vwRabbit
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 26
Rejestracja: sob mar 16, 2013 13:16
Lokalizacja: Lublin

Czechy, Ostrawa - świetny wypad na imprezę.

Post autor: vwRabbit » ndz kwie 28, 2013 16:42

namówiłeś mnie! :)



Awatar użytkownika
Szczygieł
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 137
Rejestracja: śr maja 09, 2012 19:05
Lokalizacja: Częstochowa

Czechy, Ostrawa - świetny wypad na imprezę.

Post autor: Szczygieł » śr maja 01, 2013 17:36

Ja jutro jadę :bigok:



Awatar użytkownika
Szczygieł
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 137
Rejestracja: śr maja 09, 2012 19:05
Lokalizacja: Częstochowa

Czechy, Ostrawa - świetny wypad na imprezę.

Post autor: Szczygieł » pt maja 03, 2013 17:42

Byłem, widziałem, polecam !:DD Super atmosfera, każdy znajdzie coś dla siebie, tylko byliśmy czwartek/piątek, lepiej przyjechać na piątek/sobota albo sobota/niedziela. Wystarczyło nam 200 zł, sliwowicy popiliśmy i mieszkaliśmy w ubytovni co się zwie "Pod mostem", 310 koron od osoby za noc także dobra cena. Musimy drugi raz pojechać jak będzie cieplej i w weekend :helm:



Awatar użytkownika
93Angry
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 27
Rejestracja: sob sie 04, 2012 14:06
Lokalizacja: Żywiec

Czechy, Ostrawa - świetny wypad na imprezę.

Post autor: 93Angry » ndz maja 05, 2013 00:18

Taki trip to dobra sprawa ;) wiedziałem, że nie pożałujesz Szczygieł :D Czechy to świetna sprawa ;]



ODPOWIEDZ

Wróć do „Podróże z VW”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości