Podróż po Europie, wybór Golfika

Opisy tras, podróży, przygód, cen paliw, hotele..czyli wszystko co warto zobaczyć w Kraju i zagranicą.

Moderator: Fiona

Rockmen90
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 31
Rejestracja: sob sty 21, 2012 18:01
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój

Podróż po Europie, wybór Golfika

Post autor: Rockmen90 » wt sty 28, 2014 15:08

Witam wszystkich forumowiczów. Pisze ponieważ mam problem związany z VW.
Chodzi mianowicie o to, że przymierzam się do zakupu VW ale takiego, który przejechałby ze mną Europę. Trasa Polska - Hiszpania.
Marzyłem o trasie golfem II. Do wakacji chciałbym się również uporać z odnowieniem takowego i regenerowaniem części. Tu też pytanie, czy to się opłaca i czy takim załóżmy golfem II 1.6 D z odnowioną blachą, regeneracją silnika ( full operacja) przeżyłbym taką przygodę?
Chciałbym się dowiedzieć również jakie autko i z jakim silnikiem zaproponowaliby mi osoby, które miały już do czynienia z różnymi trasami i autami tej marki?

Z góry dziękuję i pozdrawiam
Maniak Golfa



Awatar użytkownika
przemal
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 482
Rejestracja: wt wrz 18, 2012 18:29
Lokalizacja: NO

Podróż po Europie, wybór Golfika

Post autor: przemal » wt sty 28, 2014 15:59

Wiadomo, że jeśli auto będzie sprawne technicznie to pojedziesz i wrócisz. Tu nie ma tak na prawdę różnicy czy będzie to Mk2, MK3 czy Mk4. Jest jedno "ale" - jeśli jedziesz latem - klimatyzacja musi być! Byłem VW Polo w Chorwacji (Dubrownik) - zrobiłem wtedy łącznie około 4000km, auto bez problemu dało radę ale gorącem byłem totalnie wyczerpany. Uchwyt od GPSa prawie spłynął mi z szyby. Do Hiszpanii jechaliśmy już innym autem z klimą. Pękło wtedy blisko 6000km - bez porównania lepiej, choć i tak miejscami ciężko. Krótko, bez klimatyzacji to oprócz auta musisz do trasy przygotować się fizycznie jak Hołowczyc na Dakar :hmm: :kac:


Gran Turismo Iniezione

Rockmen90
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 31
Rejestracja: sob sty 21, 2012 18:01
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój

Re: Podróż po Europie, wybór Golfika

Post autor: Rockmen90 » wt sty 28, 2014 19:08

przemal pisze:Wiadomo, że jeśli auto będzie sprawne technicznie to pojedziesz i wrócisz. Tu nie ma tak na prawdę różnicy czy będzie to Mk2, MK3 czy Mk4. Jest jedno "ale" - jeśli jedziesz latem - klimatyzacja musi być! Byłem VW Polo w Chorwacji (Dubrownik) - zrobiłem wtedy łącznie około 4000km, auto bez problemu dało radę ale gorącem byłem totalnie wyczerpany. Uchwyt od GPSa prawie spłynął mi z szyby. Do Hiszpanii jechaliśmy już innym autem z klimą. Pękło wtedy blisko 6000km - bez porównania lepiej, choć i tak miejscami ciężko. Krótko, bez klimatyzacji to oprócz auta musisz do trasy przygotować się fizycznie jak Hołowczyc na Dakar :hmm: :kac:
Dzięki wielkie za podpowiedź, na pewno wezmę to pod uwagę.
A co sądzicie o Golfiku III z silnikiem 1.9 tdi 90km?



Awatar użytkownika
Fixiq
No Smoke, No Fun
No Smoke, No Fun
Posty: 157
Rejestracja: czw maja 02, 2013 22:03
Lokalizacja: Pruszcz Gdański
Kontakt:

Podróż po Europie, wybór Golfika

Post autor: Fixiq » wt cze 10, 2014 16:42

Ja powtórzę, to co kolega wyżej napisał.

Nie ważne, jaki samochód ważne żeby był sprawny technicznie. A jak mówisz, że chcesz wyremontować silnik i blachy przed wyprawą to już tylko od Ciebie zależy w jakim aucie to zrobisz. Ale jeśli chodzi o klimatyzację no to już Mk3 chyba, że przełożysz sobie do MK2 :pub:



Awatar użytkownika
bluesboxer
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 166
Rejestracja: sob kwie 19, 2014 22:11
Lokalizacja: Oborniki Śląskie

Podróż po Europie, wybór Golfika

Post autor: bluesboxer » pn lis 28, 2016 16:36

Zawsze jeszcze można kupić cabrio :bajer: przy okazji już po drodze nabierzesz koloru :hmm:


Jetta A1 Coupe 1.6d CR '81
Golf MK3 Variant 1.9 TDI 1Z Special '95
Golf MK3 Cabrio 1.6 AFT Classic Edition '96
A3 8l 1.6 AEH
A6 C5 limo 1.9 TDI AFN @145hp 320Nm

ODPOWIEDZ

Wróć do „Podróże z VW”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości