Wrażenia z podróży Mk2 do Holandii

Opisy tras, podróży, przygód, cen paliw, hotele..czyli wszystko co warto zobaczyć w Kraju i zagranicą.

Moderator: Fiona

EmigrantGB
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 62
Rejestracja: pn lis 13, 2006 15:47
Lokalizacja: Rokitki DLE/Stafford UK

Wrażenia z podróży Mk2 do Holandii

Post autor: EmigrantGB » ndz gru 31, 2006 13:08

W ostatnim świątecznym czsasie miałem okazje być w Holandii. Pojechaliśmy na święta do ojca który od dłuższego czasu pracuje w Holandii.Ogolnie to już moja czwarta wyprawa do tego kaju ale ostatnie trzy były daw lata temu(trzy auta :cool: ).Jechaliśmy autem mojego brata Mk2 1.8 RP+LPG.Zaopatrzyłem się w przejściówke uniwersalną do wlewu gazu niemcy-holandia(58zł z alegro) i jazda. Na trasie w niemczech znalazłem dwie stacje z gazem z tankowaniem nie było problemy bo były dwa przewody do niemieckiego i naszego (tzn.włoskiego) a cena gazu na jednym wynosiła 65centów a na drugim 70. A w holandii nie ma problemu z tankowaniem gazu bo jest na każdej stacji(tylko najlepiej mieć wlasną przejściówke-na stacjach też mają ale trzeba iść zagadać dać 10euro kaucji) ogólnie z ceną gazu w holandii jest tak że przy autostradach jest troszke drożej ale tragedii nie ma bo jest taniej niż w niemczech.Ja znalazlem najtaniej za 47centów na Esso a na Texaco za 49.A i moja dobra rada odnośnie tankowania gazu w niemczech najlepiej celować w Shell bo jest holenderski i warto zjechać z autostrady jak widać reklame Shella przy jakimś centum handlowym.Ogólnie krajem jestem zafascynowany bo udalo mi się go troche zwiedzić np.Amsterdam.Z mapą na kolanach bez żadnej nawigacji ale dałem radę :cool: pozdrowenia dla wszystkich którzy przeczytają ten temacik :bajer


mój golfik piękny styl prosto z Holandii przybyłem nim kilka chwil w tulipanach stal i trochę sobie zgnił hehe/stoi i tęskni za mną a ja niestety rozglądam się za innym autem ale sercem zawsze z MKII/ Passat 3BG nowy nabytek/MK2 nadal w stajni

VALDI-LONGER
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 414
Rejestracja: pn maja 01, 2006 15:51
Lokalizacja: DOLNOSLASKIE-MILICZ
Kontakt:

nl

Post autor: VALDI-LONGER » wt sty 02, 2007 19:06

heja spox sam bym pojechal narka


Moj gofer http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=92143
oraz b4 http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=3163013#3163013

Awatar użytkownika
_pączek_
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 639
Rejestracja: sob maja 06, 2006 22:08
Lokalizacja: wisła
Kontakt:

Post autor: _pączek_ » wt sty 02, 2007 19:32

Jakies fotki zapodaj :food:



EmigrantGB
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 62
Rejestracja: pn lis 13, 2006 15:47
Lokalizacja: Rokitki DLE/Stafford UK

Post autor: EmigrantGB » śr sty 03, 2007 12:25

fotki niebawem bo klisze muszę wywołać bo jeszcae się cyfrówjki nie dorobiłem :bajer:


mój golfik piękny styl prosto z Holandii przybyłem nim kilka chwil w tulipanach stal i trochę sobie zgnił hehe/stoi i tęskni za mną a ja niestety rozglądam się za innym autem ale sercem zawsze z MKII/ Passat 3BG nowy nabytek/MK2 nadal w stajni

Awatar użytkownika
coolerVW
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 122
Rejestracja: sob paź 28, 2006 23:47
Lokalizacja: mazowieckie
Kontakt:

Post autor: coolerVW » pt sty 12, 2007 18:26

EmigrantGB pisze:bo jeszcae się cyfrówjki nie dorobiłem :bajer:
ojciec pracuje w Holandii a ty cyfrówki nie masz :bajer: a myślałem że tam się dobrze zarabia :bigok:
EmigrantGB pisze:Z mapą na kolanach bez żadnej nawigacji ale dałem radę
i tu się uznanie należy :pub: ja bym się bał



Awatar użytkownika
adamek88
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 71
Rejestracja: pn kwie 17, 2006 19:17
Lokalizacja: Breda NL
Kontakt:

Post autor: adamek88 » pt sty 12, 2007 22:53

coolerVW pisze:ojciec pracuje w Holandii a ty cyfrówki nie masz a myślałem że tam się dobrze zarabia
Nie każdy od starszych kasę ciągnie :bigok:



Awatar użytkownika
coolerVW
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 122
Rejestracja: sob paź 28, 2006 23:47
Lokalizacja: mazowieckie
Kontakt:

Post autor: coolerVW » sob sty 13, 2007 20:56

adamek88 pisze:Nie każdy od starszych kasę ciągnie :bigok:
to fakt, są jeszcze babcie i dziadkowie :grin:


chcesz pomóc? to nic nie kosztuje: http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=104841&start=0
fixed bikes: http://fixedgeargallery.com/

EmigrantGB
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 62
Rejestracja: pn lis 13, 2006 15:47
Lokalizacja: Rokitki DLE/Stafford UK

Post autor: EmigrantGB » ndz sty 14, 2007 20:18

coolerVW pisze:
EmigrantGB pisze:bo jeszcae się cyfrówjki nie dorobiłem :bajer:
ojciec pracuje w Holandii a ty cyfrówki nie masz :bajer: a myślałem że tam się dobrze zarabia :bigok:
EmigrantGB pisze:Z mapą na kolanach bez żadnej nawigacji ale dałem radę
i tu się uznanie należy :pub: ja bym się bał
Młody przyjacielu to że ty w wieku 18 lat masz MK3 to napewno zasługa twoich rodziców albo dziadków bo napewno nie twoja bo w przeciwieństwie do ciebie jeżdżę starym Mk2 na który cięzko zarobiłem pracą własnych rąk i ja nie pasożytuje na swoich rodzicach tak jak zapewne ty to robisz :bajer: [-X pozdrawiam


mój golfik piękny styl prosto z Holandii przybyłem nim kilka chwil w tulipanach stal i trochę sobie zgnił hehe/stoi i tęskni za mną a ja niestety rozglądam się za innym autem ale sercem zawsze z MKII/ Passat 3BG nowy nabytek/MK2 nadal w stajni

Awatar użytkownika
coolerVW
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 122
Rejestracja: sob paź 28, 2006 23:47
Lokalizacja: mazowieckie
Kontakt:

Post autor: coolerVW » ndz sty 14, 2007 21:55

EmigrantGB pisze:ojciec pracuje w Holandii a ty cyfrówki nie masz :bajer: a myślałem że tam się dobrze zarabia :bigok:
koledzy nie napinajmy się, to miał być żarcik, nie chciałem nikogo urazić :pub: a z tym niby moim mk3 to jest tak że to jest taki rodzinny dupowóz i nie jestem jego właścicielem tylko że tak powiem opiekuję się nim i jeżdżę przy okazji, a cyfrówki na własność też nie posiadam :bigok: pozdro



Awatar użytkownika
ziembul
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 96
Rejestracja: śr paź 26, 2005 20:04
Lokalizacja: Wieluń/Wawa/Eindhoven
Kontakt:

Post autor: ziembul » śr lut 14, 2007 21:21

To ja moze wroce do tematu.
Od pazdziernika studiuje w Holandii i jezdze tu swoim golfikiem.
Trasa z Polski jest generalnie przyjemna, bylem na ostatni weekend w Polsce i w czwartek niestety dopadl mnie snieg, wiec na autostradzie trzeci pas byl zasniezony, ale 70-80km/h dalo rade jechac. Pozwole zalaczyc sobie fotke jak moj golfik wtedy wygladal:
Obrazek
A tak wygladala trasa:
Obrazek
Powrot zajal mi 11 godzin (1150km)
Polecam dotankowac sie przed wjazdem do Niemiec, ceny diesla przy autostradzie 1.08 do 1.14€.
W Holandii mozna zatankowac za ok 97centow.
Przez 4 miesiace zdazylem objezdzic najwieksze miasta i tak jak EmigrantGB jestem zachwycony tym krajem, naprawde warto przyjechac i zobaczyc, zwlaszcza, ze kraj jest maly i mysle ze tygodniowy urlop starczylby w zupelnosci. No i oczywiscie warto
przy okazji jakas imprezke zaliczyc :piwka: i sprobowac tutejszych frykasow jesli ktos lubi :weedman: .
Aha, pamietajcie, ze na autostradzie jedziemy 120km/h, a za przekroczenie predkosci o 50 strata prawka... Po autostradzie jezdza nieoznakowanymi radiowozami z videoradarami.
Jesli ktos ma ochote sie wybrac, to sluze pomoca :bigok:


Juz po problemie(hamulce):
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=81532

magiczny PIN :)))
BREMBO MAX|FERODO PREMIER

Awatar użytkownika
Pim
MK2 lover
MK2 lover
Posty: 416
Rejestracja: czw maja 11, 2006 19:17
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: Pim » śr cze 13, 2007 06:29

EmigrantGB pisze:
coolerVW pisze:
EmigrantGB pisze:bo jeszcae się cyfrówjki nie dorobiłem :bajer:
ojciec pracuje w Holandii a ty cyfrówki nie masz :bajer: a myślałem że tam się dobrze zarabia :bigok:
EmigrantGB pisze:Z mapą na kolanach bez żadnej nawigacji ale dałem radę
i tu się uznanie należy :pub: ja bym się bał
Młody przyjacielu to że ty w wieku 18 lat masz MK3 to napewno zasługa twoich rodziców albo dziadków bo napewno nie twoja bo w przeciwieństwie do ciebie jeżdżę starym Mk2 na który cięzko zarobiłem pracą własnych rąk i ja nie pasożytuje na swoich rodzicach tak jak zapewne ty to robisz :bajer: [-X pozdrawiam
Trochę odkopie , bo czuje się zdziwiony lekko.

Sam mam 18 lat - w tym roku kończę 19. Pracuję już od 17 urodzin, wcześniej też się tam czasem coś za grosz porobiło. Na mk2 wydałem tyle że dostał bym ze 2 mk3... Więc nie wiem co to za problem. Duże możliwości w tym wieku daje to że jednak rodzice utrzymują, a sam możesz zarobić sobie na bonusy typu samochód, komputer czy co tam innego dusza pragnie.


Moje Corrado G60 LC6U
Jetta mk3 GL 2.0 automatic
Vento GLX LC3U 1Z + 400 ohm ;)

Awatar użytkownika
twardy
Forum Master
Forum Master
Posty: 1736
Rejestracja: pt lis 25, 2005 00:29
Lokalizacja: Lubin-Gorzelin
Kontakt:

Post autor: twardy » śr cze 13, 2007 07:35

Pim, jak juz odkopałes to i ja napisze ,
dziwne ze nikt nie napisał o :weedman:
bo mi Holandia kojarzy mi sie jednoznacznie.
Moze kiedys sie wybiore , pozdro.


10mm+1,3bara=1VSTD :-)

Awatar użytkownika
ziembul
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 96
Rejestracja: śr paź 26, 2005 20:04
Lokalizacja: Wieluń/Wawa/Eindhoven
Kontakt:

Post autor: ziembul » śr cze 13, 2007 11:22

Pim, jak juz odkopałes to i ja napisze ,
dziwne ze nikt nie napisał o :weedman:
bo mi Holandia kojarzy mi sie jednoznacznie.
Moze kiedys sie wybiore , pozdro.
Ja wspomnialem wczesniej:
No i oczywiscie warto
przy okazji jakas imprezke zaliczyc :piwka: i sprobowac tutejszych frykasow jesli ktos lubi :weedman:
A jesli jest tym ktos zainteresowany, to polecam coffe shop The Grass Company w Tilburgu, największy w Holandii :bigok:
A jesli ktos jest przejazdem i chce sprobowac, to w kazdym miasteczku jest kilka coffe shopow i nie trudno do nich trafic, chocby po zapachu unoszacym sie na ulicy. :hmm:


Juz po problemie(hamulce):
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=81532

magiczny PIN :)))
BREMBO MAX|FERODO PREMIER

Awatar użytkownika
twardy
Forum Master
Forum Master
Posty: 1736
Rejestracja: pt lis 25, 2005 00:29
Lokalizacja: Lubin-Gorzelin
Kontakt:

Post autor: twardy » śr cze 13, 2007 15:43

ziembul, może na nastepny urlop pojade do Holandii hehe
:bigok: :bigok: :bigok:


10mm+1,3bara=1VSTD :-)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Podróże z VW”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości