Ubezpieczenie auta z młodym współwłaścicielem

Wszystko o ubezpieczeniach auta, problemach z rejestracją, papierami.
Porady prawne związane z autami i nie tylko.

Moderatorzy: jhosef, doggie, VIP

Piotrooo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 26
Rejestracja: czw kwie 28, 2011 21:29

Ubezpieczenie auta z młodym współwłaścicielem

Post autor: Piotrooo » pn cze 11, 2012 15:27

Najlepszy jest ubezpieczenie You Can Drive Warty. Troche dziwne bo można tylko ubezpieczać się przez platformę internetową, żaden agent ubezpieczeniowy tego nie ma w ofercie, podobno przez to minimalizują koszty ubezpieczenia. Ja płace niecałe 280 zł przy 20% zniżkach wyniesionych z poprzednich ubezpieczeń. Załuje tylko że tak późno sie o nim dowiedziłem :grrr:



Awatar użytkownika
dawid018
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4630
Rejestracja: pn sty 09, 2006 23:41
Lokalizacja: Gostyń/Rębowo
Kontakt:

Ubezpieczenie auta z młodym współwłaścicielem

Post autor: dawid018 » pn cze 11, 2012 18:45

Piotrooo pisze:You Can Drive Warty
a nie hestii??

ogólnie miałem już nigdy nie kupować ubezpieczenia w hestii ale jednak się zdecydowałem na You Can Drive.
za passata 2,0 16V z pełnymi zniżkami płacę 360zł na rok gdzie w innych ubezpieczalniach nie było nic poniżej 400zł na pól roku.
jedyna wadą jest to ze trzeba zapłacić całość na rok.chociaż może to i nie wada :pub:


obecne mkII by dawid018
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=3081850#3081850

BYŁE MK2 by dawid018-wszystkie foto na I str.
http://www.forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=63413

Piotrooo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 26
Rejestracja: czw kwie 28, 2011 21:29

Re: Ubezpieczenie auta z młodym współwłaścicielem

Post autor: Piotrooo » pn cze 11, 2012 23:09

dawid018 pisze: a nie hestii??
Pewnie że Hestii, pokręciłem :?
Ja najniższą ofertę miałem przy kontynuacji OC w Inter Risku - coś ponad 550. Tak że różnica jest :hmm:
Ciekawi mnie czy w YCD dostaje sie taka samo 10% za rok bezszkodowej jazdy, bo nic tam nie pisało....



Awatar użytkownika
AliGi
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 82
Rejestracja: śr kwie 11, 2012 19:45
Lokalizacja: Lidzbark

Ubezpieczenie auta z młodym współwłaścicielem

Post autor: AliGi » wt cze 12, 2012 10:10

Wczoraj rozmawiałem przez tel. z Panem z Allianz Direct (tel. można zamówić sobie na stronce) i wyliczył mi składkę niecałe 400 pln ze mną jako współwłaścicielem. Powiedział też, że taka oferta tyczy się tylko zawarcia umowy przez tel. i neta. Ma dzwonić dzisiaj koło 17 i do tego czasu muszę podjąć decyzje. Co myślicie na temat zawierania umów przez tel. i neta, nie ma żadnych problemów??

EDIT:
A w tym YCD wyszło mi takie coś: "Nie można ubezpieczyć wybranego pojazdu. Proponujemy w tej sprawie kontakt z agentem Ergo Hestii. ". Może nie ubezpieczają cabrio.
Obliczyłem sobie jeszcze OC na Tigre 1.6 w tym YCD i wyszło 1,800 dziwne mają te przeliczenia.
Ostatnio zmieniony wt cze 12, 2012 10:20 przez AliGi, łącznie zmieniany 2 razy.


Obrazek

Awatar użytkownika
jhosef
_
_
Posty: 9172
Rejestracja: czw lis 16, 2006 21:12
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Ubezpieczenie auta z młodym współwłaścicielem

Post autor: jhosef » wt cze 12, 2012 10:13

AliGi, mk2 od około 5 lat ubezpieczam w Allianz Direct przez neta.
Jak robię to przez stronę i szybkie płatności to mam polisę w 3 minuty.
Poza tym to jest tylko OC. Ono ma być.



Awatar użytkownika
devill4
...
...
Posty: 245
Rejestracja: wt sty 11, 2011 22:10

Ubezpieczenie auta z młodym współwłaścicielem

Post autor: devill4 » śr cze 13, 2012 22:08

dawid018, na pewno nie ma możliwości rozbicia na 2 raty? bo sam ostatnio odkryłem tą stronkę i się przymierzam bo taniej niż w każdym innym mi wychodzi

znalazłem taką wzmiankę na stronie ale to oc + ac i może to tylko w takim połączeniu można raty rozbić
Pomagamy w opłaceniu składki. Pamiętamy o tym, że każdy ma różne możliwości i plany finansowe. Dlatego, jeżeli kupujesz OC + AC lub OC + Minicasco i łączna składka za wszystkie ubezpieczenia na polisie przekroczy kwotę 200 PLN, damy Ci możliwość opłacenia jej w dwóch ratach. Natomiast jeżeli składka przekroczy 400 PLN, będziesz ją mógł rozbić na cztery raty. Przy kwocie powyżej 600 PLN dopuszczamy opłacanie składki w formie 12 rat.
jakbyś mi to mógł naświetlić dokładnie jak to u Ciebie wyglądało bo u mnie będzie 470 i fajnie by było to rozbić :P
brak mi tu trochę tradycyjnego kontaktu z osobą fizyczną w celu pozyskania jakichkolwiek info...no jedynie można maila ze strony wysłać
w ergo hestii byłem i pani akurat nic nie wiedziała jedynie sprawdziła, że posiadają taką ofertę dostępną jak ktoś wyżej wspomniał wyłącznie przez internet



Awatar użytkownika
dawid018
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4630
Rejestracja: pn sty 09, 2006 23:41
Lokalizacja: Gostyń/Rębowo
Kontakt:

Ubezpieczenie auta z młodym współwłaścicielem

Post autor: dawid018 » śr cze 13, 2012 23:42

devill4 pisze:na pewno nie ma możliwości rozbicia na 2 raty?
na 99% nie.przynajmniej u mnie tak było ale może to indywidualne jakoś ocenia system czy mozna rozbić czy nie.


obecne mkII by dawid018
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=3081850#3081850

BYŁE MK2 by dawid018-wszystkie foto na I str.
http://www.forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=63413

Awatar użytkownika
Grzechu_1990
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 344
Rejestracja: pn kwie 19, 2010 18:25
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Ubezpieczenie auta z młodym współwłaścicielem

Post autor: Grzechu_1990 » czw cze 14, 2012 14:10

lukasz3001 pisze:dopiero po 25 roku zycia naliczaja ci znizki
Jakim cudem?


Było: Opel Astra II 1.6 16V 101KM X16XEL, Skoda Octavia I 1.9TDI 110KM ASV.
Jest: Opel Rekord z 1982r 2.3D 65KM i 2.0N/S (90/100KM) z 1980r :helm: Passat B5FL 1.8T 150KM AWT.

jaazoo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: wt cze 05, 2012 14:24

Ubezpieczenie auta z młodym współwłaścicielem

Post autor: jaazoo » pt cze 15, 2012 10:47

@lukasz 3001
No nie do końca prawda. W wieku powiedzmy 24 lat możesz już mieć zniżki za bezszkodową jazdę, ale zwyżki za wiek i to się zrekompensuje.
Ogólnie dla najmłodszych kierowców najbardziej opłaca się wzięcie samochodu na współwłasność z bardziej doświadczonym kierowcą. Korzystają wtedy z ich zniżek i jednocześnie wypracowują własne. A tak w ogóle to przed zawarciem ubezpieczenia polecam porównanie ofert przez neta. Najfajniejsza jest chyba http://ipolisa.pl/" onclick="window.open(this.href);return false;.



Awatar użytkownika
AliGi
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 82
Rejestracja: śr kwie 11, 2012 19:45
Lokalizacja: Lidzbark

Ubezpieczenie auta z młodym współwłaścicielem

Post autor: AliGi » wt cze 19, 2012 17:44

Umowa zawarta z Allianze Direct. Bardzo polecam zapłaciłem 393pln, także z młodym współwłaścicielem to naprawdę tanio. Wystarczy wejść na ich stronkę i zamówić sobie tel. Polecam


Obrazek

skalpel
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: pt lut 11, 2011 20:54

Re: Ubezpieczenie auta z młodym współwłaścicielem

Post autor: skalpel » pt wrz 28, 2012 21:47

Ja proponowałbym jednak znalezienie odpowiedniego ubezpieczyciela przez CUK. Mozna tu kupić polisy OC i AC, 20 różnych Towarzystw ubezpieczeniowych tzn. warta, hesta, hdi, itd...
Ja miałem na miejscu dokładny przegląd tego co i za ile może kupić. Doradca pomógł mi w wyborze polisy i wystawił ją od ręki na miejscu. Naprawde rewelacyjne rozwiazanie.



Awatar użytkownika
kezman
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 95
Rejestracja: śr lip 15, 2009 09:41
Lokalizacja: Wieluń/Wrocław

Ubezpieczenie auta z młodym współwłaścicielem

Post autor: kezman » czw paź 11, 2012 14:18

ja miałem taki sam problem i za 1.6 99r. w Allianz policzyli mi za samo OC 366zł (jedna składka) i ich nie obchodzi ile lat ma współwłaściciel ( w przypadku kolizji również ) tak mi przynajmniej powiedziała facetka w Allianz. W tym roku będzie już trzecia umowa i warunki przedstawiła mi bardzo podobne.



Awatar użytkownika
Lukas-182
Sprzedawca
Sprzedawca
Posty: 997
Rejestracja: czw maja 18, 2006 23:00
Lokalizacja: Sztum/Malbork/Elbląg
Kontakt:

Ubezpieczenie auta z młodym współwłaścicielem

Post autor: Lukas-182 » sob paź 13, 2012 19:24

Pozwolę sobie odkopać temat, bo nie chcę zakładać nowego tematu, a moje pytanie jest zbieżne z tym tematem :)

Tak więc, przeczytałem ten temat i zdziwiłem się wysokościami składek tutaj wymienianych, ja od ponad roku mam autko na współwłaściciela (ojczulek, 46lat, od 83 roku prawko, maksymalne zniżki), ojciec jest jako główny właściciel ja jako współwłaściciel wymieniony w adnotacjach. I kurcze, rok temu zapłaciłem za oc w dwóch ratach 748zł, (autko AR 156, 2000' 1.9JTD 115KM) i do dzisiaj wydawało mi się to niską składką :D
Za tydzień mam do zapłaty oc na przyszły rok i teraz przysłali mi propozycje w wysokości 775zł. Ubezpieczam się w Link 4, mamy tam już 3 autka ubezpieczone i dom. I coś mi się wydaje, ze składka powinna być z roku na rok niższa ?? Ja w tym roku kończę 28lat, za ten miniony rok powinna mi wskoczyć 10% zniżka (zapewne nie ma ona znaczenia przy wysokości składki OC, a tylko w przypadku posiadania autka na siebie). Jak myślicie, poszukać innych opcji ?? Sprawdzałem np. na mDirect i tam składka OC z NNW plus Assistance wyszło mi ok. 550zł na dwie raty, a w link 4 tak dużo :) To nawet kolega AliGi, który jest młodszy ode mnie o 8 lat miał w takim przypadku niższą składkę i to w PZU :-(



Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10538
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Ubezpieczenie auta z młodym współwłaścicielem

Post autor: doggie » sob paź 13, 2012 19:53

Lukas-182, jeśli masz 28 lat, ponad rok prawko to wspólnie z ojcem masz maksymalne zniżki w wysokości 60% więc nte 775 zł wydaje mi się dużo bo ja zapłaciłem niespełna 500 zł na cały rok za 1.9 TDI (prawko od ponad 22 lat i maks zniżki) ważny też jest stopień ryzyka poszczególnych regionów, u mnie jest dość niskie ryzyko



ODPOWIEDZ

Wróć do „Ubezpieczenia, porady prawne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 30 gości