Telefon na gwarancji 4 razy w ciągu roku

Wszystko o ubezpieczeniach auta, problemach z rejestracją, papierami.
Porady prawne związane z autami i nie tylko.

Moderatorzy: jhosef, doggie, VIP

Aniuleczka
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 48
Rejestracja: wt lip 31, 2012 21:32

Telefon na gwarancji 4 razy w ciągu roku

Post autor: Aniuleczka » pt lis 23, 2012 11:18

A jaki czas ma Samsung na rozwiązanie reklamacji? Bo teraz oddałeś do wymiany nie do naprawy jak dobrze zrozumiałam?
Nie wiem jak w samsungu ale jak już wspominałam nokia nie określa czasu naprawy i telefon może u nich być rok i nic nie zrobisz. Jeśli samsung ma podobnie, a Ty dałeś do naprawy bez odpowiedniego pisma powołującego się na zapis postanowień gwarancyjnych mogą przeciągać sprawę :/.
Ener ma po części racje z tymi legendami o wymianach na nowy telefon. Nie ma pisma będą naprawiać aż do skutku bez wymiany.
W razie kłopotów też polecam kontakt z UOKiK. Czasem nawet pomaga jak piszesz @ do firmy z podpisem do wiadomości UOKiK boją się kolejnych afer;)



Awatar użytkownika
JacekB
let it green.
let it green.
Posty: 780
Rejestracja: śr mar 09, 2011 14:57
Lokalizacja: DPL

Telefon na gwarancji 4 razy w ciągu roku

Post autor: JacekB » pt lis 23, 2012 15:53

Dzisiaj odebrałem telefon, nie został on wymieniony a serwis sfałszował kartę naprawy, w ten sposób uniknął wymiany na nowy gdyż nie wykazywał wad. Dziwne, ale telefon oddałem gdy on się nawet nie włączał, zapalał się tylko napis Samsung GT8500 i tak się świecił. Tym razem nie odpuszczę im tego i smaruje pismo do rzecznika. O zmianach będę informował na bieżąco.


Obrazek

Kupię:
- fotele 5d recaro lub półkubły czarno-białe
- dystanse przelotowe 20mm 5x100 z śrubami

Awatar użytkownika
Ener
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 371
Rejestracja: śr kwie 28, 2010 14:38
Lokalizacja: Kraków

Odp: Telefon na gwarancji 4 razy w ciągu roku

Post autor: Ener » pt lis 23, 2012 16:29

Na czym polegalo sfalszowanie karty naprawy? Telefon dalej nie dziala?

Samsung ma generalnie 14 dni na naprawe, choc czasem zdarza sie przeciagnac termin

Tapnięte z Xperii Play


VW Scirocco III 2,0 TSI CCZB'12
Skoda Octavia III 1,6 TDI CXXB'15

Awatar użytkownika
TDIfan
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 903
Rejestracja: pn cze 16, 2008 09:38
Lokalizacja: Kościerzyna / pomorskie
Kontakt:

Telefon na gwarancji 4 razy w ciągu roku

Post autor: TDIfan » pt lis 23, 2012 16:53

Ener, jeśli dobrze zrozumiałem to naprawili telefon a w karcie gwarancyjnej wpisali że nie wykryto wad (czyli klient bezpodstawnie oddał sprawny telefon w swietle prawa), tez tak kiedyś miałem z motorolą :bajer:


.: GOLF MK4 TDI GTI EXCLUSIVE :.

"Podczas deszczu, gdy wiatr wieje słychać Opla, jak rdzewieje" ;)

Awatar użytkownika
JacekB
let it green.
let it green.
Posty: 780
Rejestracja: śr mar 09, 2011 14:57
Lokalizacja: DPL

Telefon na gwarancji 4 razy w ciągu roku

Post autor: JacekB » pt lis 23, 2012 18:15

Ener, telefon był nie sprawny i miałem wszystkie 4 warunki aby żądać nowego (3 wymiany + nadal zepsuty), oni go naprawili i napisali, że oddałem sprawny czyli nie spełniałem 4 warunków aby otrzymać nowy. Ehhh, taka cyganeria ale teraz podkurzyli mnie na 100%, nie popuszczę tym krętaczom. Dzwoniłem do Federacji Praw Konsumentów i napisałem specjalne pismo do tych lewaków. Kolejnym krokiem będzie przekazanie sprawy dla Federacji, sądowy nakaz wydania nowego telefonu lub telefonu o podobnej specyfikacji lub wyższej oraz kara nałożona na serwis gdy wybrany przeze mnie rzeczoznawca stwierdzi, że telefon jest uszkodzony a w karcie gwarancyjnej napisali, że sprawny.


Obrazek

Kupię:
- fotele 5d recaro lub półkubły czarno-białe
- dystanse przelotowe 20mm 5x100 z śrubami

Awatar użytkownika
Ener
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 371
Rejestracja: śr kwie 28, 2010 14:38
Lokalizacja: Kraków

Odp: Telefon na gwarancji 4 razy w ciągu roku

Post autor: Ener » pt lis 23, 2012 22:45

Aha, czyli jednak norma, niestety najczęściej takie naprawy kończą się na wgraniu oprogramowania i tyle, aalbo wracają z adnotacją że w wyniku długotrwałych testów zgłaszane usterki nie występują. Pisz na bieżąco jaki będzie efekt działania z rzecznikiem.

Wysłano z Galaxy Tab 2 P5100


VW Scirocco III 2,0 TSI CCZB'12
Skoda Octavia III 1,6 TDI CXXB'15

Awatar użytkownika
TDIfan
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 903
Rejestracja: pn cze 16, 2008 09:38
Lokalizacja: Kościerzyna / pomorskie
Kontakt:

Telefon na gwarancji 4 razy w ciągu roku

Post autor: TDIfan » sob lis 24, 2012 15:00

JacekB pisze:telefon cały czas serwisowany za pośrednictwem salonu Play który wysyła je od Regenersis Warsaw
dobrze ze Regeneris nie zastosowało swojej częstej i słynnej metody - trochę wody na płytę główną i telefon po zalaniu więc konieczność naprawy z głowy :banghead:


.: GOLF MK4 TDI GTI EXCLUSIVE :.

"Podczas deszczu, gdy wiatr wieje słychać Opla, jak rdzewieje" ;)

Aniuleczka
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 48
Rejestracja: wt lip 31, 2012 21:32

Telefon na gwarancji 4 razy w ciągu roku

Post autor: Aniuleczka » sob lis 24, 2012 21:48

JacekB trzymam kciuki za pozytywne rozwiązanie sprawy :)
Pytałam się znajomych co kiedyś w różnych serwisach pracowali i stwierdzili, że jak jest możliwość to oddawać osobiście sprzęt do serwisu i przyjmujący potwierdza w miarę możliwości co nie działa i zaznacza że brak śladów zalania :)
Jednak to wyklucza oddawanie sprzętu do sprzedawcy.



Awatar użytkownika
JacekB
let it green.
let it green.
Posty: 780
Rejestracja: śr mar 09, 2011 14:57
Lokalizacja: DPL

Telefon na gwarancji 4 razy w ciągu roku

Post autor: JacekB » wt lis 27, 2012 17:32

Regenersis poprosiło o Imei, podałem numer. Odpisali, że proszą o odesłanie telefonu aby serwis jeszcze raz przyjrzał się sprawie. Napisałem, że mogą się kopnąć w czoło, telefon był u nich 4 razy i zamiast kombinowania i świadomego działania na niekorzyść klienta mogli się skupić na naprawie, po za tym spodziewam się, że tym razem wymyślą słynny numer jakim jest zalanie wodą co jest równoznaczne z utratą przeze mnie gwarancji na urządzenie a dla nich spokój i sprawa zamknięta i koniec kosztów. Telefonu nie dostaną a ja sprawę kieruję do federacji praw konsumenta, właśnie piszę do nich aby ich o tym poinformować, potem smaruje maila do federacji.


Obrazek

Kupię:
- fotele 5d recaro lub półkubły czarno-białe
- dystanse przelotowe 20mm 5x100 z śrubami

Aniuleczka
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 48
Rejestracja: wt lip 31, 2012 21:32

Telefon na gwarancji 4 razy w ciągu roku

Post autor: Aniuleczka » czw lis 29, 2012 11:23

JacekB informuj na bieżąco co w trawie piszczy. Ciekawa jestem jak rozwiąże się Twoja sprawa.



Awatar użytkownika
JacekB
let it green.
let it green.
Posty: 780
Rejestracja: śr mar 09, 2011 14:57
Lokalizacja: DPL

Telefon na gwarancji 4 razy w ciągu roku

Post autor: JacekB » czw lis 29, 2012 16:07

Ok no więc otrzymałem wiadomość zwrotną od Powiatowego Rzecznika Praw Konsumenta abym przedstawił wszystkie dokumenty z tym związane. Pani powiedziała, że sprawa jest wygrana gdyż mam wszystkie dokumenty potwierdzające moją sytuację, a Federacja Praw Konsumenta dociśnie ich. Wiem też że będę musiał oddać telefon do rzeczoznawcy aby ocenił, że telefon rzeczywiście nie działa, koszt do 100zł który pokryje Gwarant. Kolejna rzecz to taka, że mogę jeszcze zaskarżyć Gwaranta (Federacja), o to, że było to świadome i celowe działanie na niekorzyść klienta i mogę otrzymać jeszcze odszkodowanie z tego tytułu a na Gwaranta zostanie nałożona kara i koszty sądowe. Ponadto gdy Gwarant będzie sprawy komplikował to sąd może nałożyć nakaz wydania urządzenia.

Właśnie przesyłam do rzecznika skany wszystkich swoich dokumentów na temat tej sprawy. Gwarant nie odpisał, ma sprawę gdzieś. Samsung Polska również nie za bardzo odpisuje na wiadomość, otrzymałem jedynie informacje, że dostali maila i że odpiszą do 7 dni, dzisiaj jest dzień 6 , ale sprawę zdecydowałem rozegrać przy pomocy Federacji.


Obrazek

Kupię:
- fotele 5d recaro lub półkubły czarno-białe
- dystanse przelotowe 20mm 5x100 z śrubami

Aniuleczka
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 48
Rejestracja: wt lip 31, 2012 21:32

Telefon na gwarancji 4 razy w ciągu roku

Post autor: Aniuleczka » wt gru 04, 2012 08:30

Kolega ostatnio walczył z Nokia i po miesiącu otrzymał taka wiadomość:

"Informujemy, że wymiana telefonu na nowy polega na wymianie płyty głównej. Płyta główna jest podstawową częścią telefonu odpowiadającą za jego prawidłowe funkcjonoanie, datego też wymiana telefonu na nowy polega właśnie na wymianie tego elementu. Wiąże się to ze zmianą numeru IMEI co oznacza, że jest to nowy telefon. Zalecamy sporządzenie kopii zapasowej lub zachowanie pisemnych zapisów wszelkich ważnych treści i danych przechowywanych w telefonie, ponieważ podczas wymiany Produktu treści i dane mogą ulec zniszczeniu.

Informujemy, że aby uruchomić proces wymiany telefonu na nowy, urządzenie należy przekazać do Autoryzowanego Centrum Serwisowego Nokia „Regenersis” w Warszawie wraz z kopią niniejszego pisma."
Tylko zastanawiam się teraz czy jak wyśle do tej firmy to nie zaleją go wodą tak jak pisaliście :/
I czemu u nich a nie np. w Nokia Care



Awatar użytkownika
Ener
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 371
Rejestracja: śr kwie 28, 2010 14:38
Lokalizacja: Kraków

Odp: Telefon na gwarancji 4 razy w ciągu roku

Post autor: Ener » śr gru 05, 2012 00:21

Niestety punkty Nokia Care nie posiadają zdolności do wymiany płyt głównych, tym zajmują się na szczeblu centralnym w Regenersis. Nokia Care ma za zadanie wykonywanie prostych napraw na miejscu ograniczając koszty logistyczne związane z transportem naprawianego sprzętu.

Wysłano z Galaxy Tab 2 P5100


VW Scirocco III 2,0 TSI CCZB'12
Skoda Octavia III 1,6 TDI CXXB'15

Aniuleczka
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 48
Rejestracja: wt lip 31, 2012 21:32

Telefon na gwarancji 4 razy w ciągu roku

Post autor: Aniuleczka » czw gru 06, 2012 16:59

Ener dziękuje za wyjaśnienia, a teraz przez Was ;) nastraszyłam kolegę ze w tym Regenersis zaleją mu wodą ten jego telefon i nie wymienią.
I nie chce teraz wysłać bo się boi ;)



ODPOWIEDZ

Wróć do „Ubezpieczenia, porady prawne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości