Rejestracja przyczpeki, motoroweru do nabijania zniżek OC

Wszystko o ubezpieczeniach auta, problemach z rejestracją, papierami.
Porady prawne związane z autami i nie tylko.

Moderatorzy: jhosef, doggie, VIP

Awatar użytkownika
sebool12
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 694
Rejestracja: ndz wrz 17, 2006 20:37
Lokalizacja: Szczerców
Kontakt:

Rejestracja przyczpeki, motoroweru do nabijania zniżek OC

Post autor: sebool12 » wt kwie 08, 2014 15:32

Witam

Orientuje się ktoś z Was jak wygląda sprawa nabijania zniżej poprzez rejestracje czegoś innego niż samochód co ma małe opłaty? Chodzi mi np o rejestracje na siebie jakieś przyczepki. Którzy ubezpieczyciele akceptuja takie warunki oraz czy przyczepka musi spełniać jakieś wymagania?
Pytam o to gdyż znajomego ojciec ma firme. Do spraw ubezpieczeniowych ma kogoś z warty, który mu wszystko załatwia. Pracownik ten załatwił mojemu znajomemu takie coś, że zarejestrował na niego jakąs małą prostą przyczepke i dzięki temu w ciągu (bodajże) 5 lat ma mu nabić 60% zniżek przy rejestracji na siebie samochodu.
Kiedyś można było zarejetrować też np motorower i zniży też szły, ale podobno to już się skończyło :/ A przydało by mi się bo posiadam jeszcze Simsona :bajer:

Tak więc wie ktoś jak to dokładnie wygląda? Albo do kogo się z tym zgłosić?


Golf III 3D 1.9 TDI 1Z '95 ROLLING STONES
italiano_83 pisze:Podstawa to gnój nie ma gnoju nie ma mocy :bajer:
:los2:

GWARANT
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: pt kwie 04, 2014 23:13
Lokalizacja: Warszawa

Rejestracja przyczpeki, motoroweru do nabijania zniżek OC

Post autor: GWARANT » wt kwie 08, 2014 16:14

Jeśli będziesz miał zarejestrowaną na siebie przyczepę czy motorower i będą to polisy bez przerw to oczywiście liczą Ci się zniżki. Oczywiście musi być bezszkodowy przebieg :grin:


Od składki ważniejszy jest zakres ubezpieczenia. Zniżki dostępne od ręki :

Awatar użytkownika
sebool12
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 694
Rejestracja: ndz wrz 17, 2006 20:37
Lokalizacja: Szczerców
Kontakt:

Rejestracja przyczpeki, motoroweru do nabijania zniżek OC

Post autor: sebool12 » wt kwie 08, 2014 16:15

Ale u jakiego ubezpieczyciela trzeba zarejestrować motorower? Wiem, że np w PZU już tego nie ma


Golf III 3D 1.9 TDI 1Z '95 ROLLING STONES
italiano_83 pisze:Podstawa to gnój nie ma gnoju nie ma mocy :bajer:
:los2:

Awatar użytkownika
tomek mk2 BDE
sex cylinder
sex cylinder
Posty: 527
Rejestracja: śr cze 16, 2010 22:06
Lokalizacja: Głomno

Rejestracja przyczpeki, motoroweru do nabijania zniżek OC

Post autor: tomek mk2 BDE » wt kwie 08, 2014 16:17

Witam. Mam na siebie ubezpieczonego starego komara, w tym roku będzie już 4 lata jak go opłacam i zniżki mi normalnie naliczają teraz będę miał 40% (ubezpieczenia rocznie płacę za niego ok 70zł)



GWARANT
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: pt kwie 04, 2014 23:13
Lokalizacja: Warszawa

Re: Rejestracja przyczpeki, motoroweru do nabijania zniżek O

Post autor: GWARANT » wt kwie 08, 2014 17:02

sebool12 pisze:Ale u jakiego ubezpieczyciela trzeba zarejestrować motorower? Wiem, że np w PZU już tego nie ma
Ubezpieczyciel jest obojętny ale proponowałbym jakiegoś pewnego np. PZU. Będę mieli twoją historię ubezpieczenia i gdy będziesz chciał ubezpieczyć auto to nie będziesz musiał nic kombinować z zaświadczeniami odnośnie zniżek.

Podobna opcja jest w PZU przy ubezpieczeniu minicasco na auto. Naliczają się zniżki na AC :)


Od składki ważniejszy jest zakres ubezpieczenia. Zniżki dostępne od ręki :

Pajk
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: pn kwie 07, 2014 17:54

Rejestracja przyczpeki, motoroweru do nabijania zniżek OC

Post autor: Pajk » śr kwie 16, 2014 21:58

Trochę się pozmieniało z tymi komarkami. Mianowicie nie wszystkie firmy ubezpieczeniowe honorują zniżki, które się nabyło poprzez właśnie takiego komarka czy inny motorower i jest z tym mały problem, ale to już zależy od firmy, natomiast zniżki nabyte przez ubezpieczenie przyczepki są honorowane bez problemu (jeszcze w zeszłym roku tak było).

Najlepiej zgłoś się do jakiegoś agenta od ubezpieczeń, który ma pełen wachlarz ofert różnych firm i on Ci na pewno powie, które firmy co honorują.

Oczywiście tak jak napisał GWARANT, ważny jest pewna firma, z której później nie będzie problemu wyciągnąć historie ubezpieczenia.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Ubezpieczenia, porady prawne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 19 gości