PYTANIA-ile dostanę za takie uszkodzenia, za ile to naprawię

Wszystko o ubezpieczeniach auta, problemach z rejestracją, papierami.
Porady prawne związane z autami i nie tylko.

Moderatorzy: jhosef, doggie, VIP

Awatar użytkownika
Raptus1984
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 875
Rejestracja: pt mar 05, 2010 12:28
Lokalizacja: malbork

PYTANIA-ile dostane za takie uszkodzenia, za ile to naprawie

Post autor: Raptus1984 » pt kwie 04, 2014 12:39

faktura jest na rozrząd,sprzegło zawieszenie,nowe półośki itd,scenic 97r 1.6 benzyna,klima itd uszkodzone drzwi prawe przednie i tylne,



hak64
Forum Master
Forum Master
Posty: 1069
Rejestracja: ndz mar 23, 2014 13:23

PYTANIA-ile dostane za takie uszkodzenia, za ile to naprawie

Post autor: hak64 » pt kwie 04, 2014 14:23

Jeśli auto z 97r, tu może być szkoda całkowita (koszt naprawy przekroczy 70% wartości samochodu. W takim przypadku jedynym możliwym sposobem na uzyskanie godziwego odszkodowania, jest podwyższenie wartości samochodu przed wypadkiem. Rzeczoznawcz dokonując wyceny korzysta z programu Info ekspert (przynajmniej powinien korzystać), ale za wartość samochodu przyjmie dolną granicę cenową, którą jeszcze okroją o widoczne usterki (odpryski lakieru zadrapania, wycieki płynów, braki w wyposażeniu). Potem okaże się, że auto zostało wycenione na połowę kwoty właściwej dla danego rocznika, a ubezpieczyciel wypłaci jedynie kasę stanowiącą różnicę pomiędzy wartością auta przed zdarzeniem, a wartością wraku, przy czym wartość wraku zwykle jest zawyżona. Chcesz wiedzieć więcej, napisz na PW, bo nie wszystko mogę napisać oficjalnie. Jeśli dziewczynie coś się stało, coś ją boli - niech idzie do lekarza. Za uszczerbek na zdrowiu może dostać więcej, niż za auto z tego rocznika.


specjalista z zakresu rekonstrukcji wypadków drogowych i odszkodowań powypadkowych

kedlaw
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: sob kwie 05, 2014 09:52

PYTANIA-ile dostane za takie uszkodzenia, za ile to naprawie

Post autor: kedlaw » sob kwie 05, 2014 11:10

Witam wszystkich,

Mam do Was prośbę o wycenę uszkodzeń, czyli mówiąc w prost chodzi mi o orientacyjna kwotę jaką powinenem dostać z OC sprawcy, żeby nie zostać zrobionym na szaro.

Moje auto to co prawda nie VW, ale mam nadzieje, że pomożecie.

Dane:
A-klasa W168 rok 2002, stan b.dobry (ale on tutaj pewnie nie odgrywa żadnej roli)
Auto o wartosci "rynkowej" pewnie zakres 8.000-12.000 pln
OC sprawcy Ergo Hestia.
Uszkodzenia jak na zdjeciach (zdjęcia sa z miejsca zdarzenia oraz po 'przetarciu na mokro' już w domu - widać róznice)

Zaproponowali bez oględzin rzeczoznawcy kwotę 1.100 zł. Teraz pytanie do Was, czy ta kwota jest OK? Można/powinno się liczyć na wiecej? Ciężko mi samemu to wycenić. Nie znam też obowiązujących ubezpieczalnie przepisów oraz ich praktyk (poza tym, że słyszałem, że zawsze chcą zaniżać kwotę odszkodowania).
Po przetarciu auta na mokro, wg mnie uszkodzenia są praktycznie niewidoczne:
-Lampa zarysowana (powierzchnia wielkosci np. paznokcia),
-minalna ryska na błotniku
-jedyne co widac (coś tam rzuca sie w oczy) to zdarty lakier w zderzaku od strony koła.
-żona uważa, że zwiekszyła się szpara miedzy maska a błotnikiem, ale jakoś nie chce mi sie wierzyć, że od tak małej stłuczki mogło by się to stać. Auto wiele lat temu miało przygodę z sarną i było naprawiane wtedy jeszcze w ASO, więc pewnie jakies małe niedociągniecią są z tą maską są z tamtego okresu.

Opcja bezgotówkowej naprawy w ASO w tym przypadku chyba nie miała by większego sensu. Po tylu latach auto posiada jakieś drobne ryski w innych miejscach, więc auto nie ulegnie znaczącej utracie wartość z powodu tej stłuczki, ani nie wzrośnie jego cena po naprawie ASO. Wg mnie lepiej zachować gotówke i mieć większe pole manewru na odsprzedaży, która i tak planujemy w ciągu najbliższych 6 miesięcy.
Jakby na to spojrzeć od strony minialnych uszkodzeń to tak na prawdę kwota 10% wartości auta wydaje się być dobrą propozycją. Nie wiem co by się stało, jakby przyjechał rzeczoznawca. Myślicie, że mogłby zapronować mniej? Jest co liczyć na więcej?


PozdrawiamObrazekObrazekObrazek



mlodypoznan
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 129
Rejestracja: śr sty 26, 2011 10:48

PYTANIA-ile dostane za takie uszkodzenia, za ile to naprawie

Post autor: mlodypoznan » sob kwie 05, 2014 19:06

Mniej na pewno nie zaproponuje.Za błotnik i zderzak do wymiany to troche malo.Moze być jeszcze uszkodzone mocowanie lampy i inne plastiki pod zderzakiem i wtedy juz cena będzie duzo wyższa.Ja bym robil oględziny.



hak64
Forum Master
Forum Master
Posty: 1069
Rejestracja: ndz mar 23, 2014 13:23

PYTANIA-ile dostane za takie uszkodzenia, za ile to naprawie

Post autor: hak64 » ndz kwie 06, 2014 11:15

Podjedź do pierwszego z brzegu lakiernika, poproś o wycenę kosztów naprawy (za flaszkę powinien zrobić) i taką wycenę wyślij ubezpieczycielowi z żądaniem podwyższenia proponowanej kwoty odszkodowania. Na moje oko wychodzi, że wycena zamknie się kwotą pomiędzy 2, a 3 tyś (o ile mocowania zderzaka są nie uszkodzone). Ten zderzak zakwalifikują do naprawy (nie wymiany), błotnik to samo, ale do naprawy trzeba te elementy zdjąć, przygotować do malowania, pomalować, wypolerować i ponownie założyć. Klosz lampy jest do polerowania (naprawa).


specjalista z zakresu rekonstrukcji wypadków drogowych i odszkodowań powypadkowych

Awatar użytkownika
Domismchw
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 229
Rejestracja: ndz paź 27, 2013 14:01
Lokalizacja: Miechów/Kraków

Re: PYTANIA-ile dostane za takie uszkodzenia, za ile to napr

Post autor: Domismchw » śr maja 07, 2014 08:30

Panowie, uszkodzenie tego typu: jechałem swoim autkiem Golf 3 1.9 TD 1992r, skręcałem na krzyżówce w lewo migacz prawidłowo puszczony,światła stop dobre i widoczne,gościu z firmy kurierskiej nie widział nic(prawdopodobnie gadał przez telefon) wjechał z około predkością 100km/h mi w tył gofra;///// golfik do kasacji bo jeszcze oprócz szczała obróciło mnie dwa razy i udeżyłem w krawężnik i w ogrodzenie :grrr: :grrr: :grrr: :grrr: gościu wziął całą wine na siebie,moje pytanie jest następujące. Ile wezmę z OC za golfa mniej więcej ? golf doinwestowany był wrzucone w niego około 8 tysięcy ale wiem że to teraz nikogo nie obchodzi;/// :grrr: :grrr: :grrr: :grrr: :grrr: :grrr: gość ma w PZU OC ja mam w MTU.

tak wygądał przedwczoraj jescze.
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=88&t=541719" onclick="window.open(this.href);return false;


Jest : http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=560227" onclick="window.open(this.href);return false;

hak64
Forum Master
Forum Master
Posty: 1069
Rejestracja: ndz mar 23, 2014 13:23

PYTANIA-ile dostane za takie uszkodzenia, za ile to naprawie

Post autor: hak64 » śr maja 07, 2014 18:30

Jeśli to było przedwczoraj to migiem do lekarza. Za uszczerbek na zdrowiu dostaniesz więcej niż za gofra. To, że gościu wziął winę na siebie nie znaczy, że się z tego nie może wycofać. Wezwałeś Policję? Notatka policyjna jęst dla ubezpieczyciela dokumentem wiążącym, a oświadczenie sprawcy to tylko oświadczenie (z którego co niektórzy się wycofują). Jeśli walnął Ci w zadek z taką prędkością, jak piszesz, to by Ci urwało łeb. Chcąc uzyskać większą kasę za auto należy podnieść jego wartość przed wypadkiem (ubezpieczyciel z pewnością zaniży), natomiast zawyży wartość wraku i wypłaci różnicę. Napisz mi na PW, to Ci podpowiem, za które sznurki pociągnąć, żeby sypnęli groszem.
Domismchw pisze:golf doinwestowany był wrzucone w niego około 8 tysięcy ale wiem że to teraz nikogo nie obchodzi
Tu się bardzo mylisz. Trzeba tylko dokładnie udokumentować wydatki.


specjalista z zakresu rekonstrukcji wypadków drogowych i odszkodowań powypadkowych

VWLofi
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 42
Rejestracja: wt kwie 16, 2013 20:13

PYTANIA-ile dostane za takie uszkodzenia, za ile to naprawie

Post autor: VWLofi » czw maja 08, 2014 05:38

:okej: Niezły spam .. ja za takie gadanie dostałem warnning a klient dostaje pochwałę... ciekawa Historia,...
:spam: :banghead:
Pozdrawiam


DRB



hak64
Forum Master
Forum Master
Posty: 1069
Rejestracja: ndz mar 23, 2014 13:23

PYTANIA-ile dostane za takie uszkodzenia, za ile to naprawie

Post autor: hak64 » pt maja 09, 2014 10:23

VWLofi pisze:Niezły spam .. ja za takie gadanie dostałem warnning
Co dla Ciebie jest spamem? Czy Twoim zdaniem poinformowanie kogoś o krzywdzących praktykach ubezpieczycieli i instrukcja, jak nie dać się walić w rogi, to spam?
W temacie kolizja, wypadek, ubezpieczyciel, odszkodowanie, mam trochę praktyki i nie widzę przeszkód, by się nie podzielić wiedzą z potrzebującymi.


specjalista z zakresu rekonstrukcji wypadków drogowych i odszkodowań powypadkowych

lwlw
Forum Master
Forum Master
Posty: 1171
Rejestracja: ndz lis 25, 2007 13:08
Lokalizacja: ERW/WPI

PYTANIA-ile dostane za takie uszkodzenia, za ile to naprawie

Post autor: lwlw » czw maja 15, 2014 15:17

Mam pytanko. Jak działa ubezpieczenie szyb PZU? Tzn. gdzie mam się udać (do PZU czy tam, gdzie szyby wymieniają), kiedy szyba kwalifikuje się do wymiany i kto to określa (np. czy odprysk wielkości paznokcia też), jak długo się czeka, jak to jest rozliczane, co ze zniżkami, jakie szyby montują? Z góry dzięki za odpowiedzi.



Awatar użytkownika
FisheR
...
...
Posty: 3579
Rejestracja: ndz cze 15, 2008 22:40
Lokalizacja: Pelplin>Silent Hill
Kontakt:

PYTANIA-ile dostane za takie uszkodzenia, za ile to naprawie

Post autor: FisheR » czw maja 15, 2014 16:25

ja wymienialem ze 4 lata temu kierowali do warsztatu z ich listy do ktorego mam najblizej i mi pasuje dojechac,z tym ze ja mialem peknieta od kamienia nie wiem jak z odpryskiem znizek nie zabieraja bo to osobna skladka na ubezpiecznie szyb


MK IV TDI 4MOTION :dol:
Obrazek

szymonpc
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: czw lut 17, 2011 21:33

Re: PYTANIA-ile dostane za takie uszkodzenia, za ile to napr

Post autor: szymonpc » wt maja 27, 2014 23:33

Panowie ile mogle dostac za taka szkode ? Dodam ze troche sobie wyprostowałem to od srodka wiedz troche mniej widac. Golf4 1998r 1,8 Obrazek



Awatar użytkownika
Mavrick
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2064
Rejestracja: pn lis 19, 2007 22:46
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

PYTANIA-ile dostane za takie uszkodzenia, za ile to naprawie

Post autor: Mavrick » czw maja 29, 2014 11:01

szymonpc pisze:Dodam ze troche sobie wyprostowałem to od srodka
Przed ogledzinami rzeczoznawcy???



hak64
Forum Master
Forum Master
Posty: 1069
Rejestracja: ndz mar 23, 2014 13:23

PYTANIA-ile dostane za takie uszkodzenia, za ile to naprawie

Post autor: hak64 » czw maja 29, 2014 13:48

W golfie III może być nawet szkoda całkowita ( jeśli jest ruszony słupek, to koszt naprawy przekroczy wartośc samochodu). Przed oględzinami nie powinieneś nic prostować. Rzeczoznawca może zauważyć taką ingerencję i opisze jako nie związane ze zdarzeniem, a wtedy nici z odszkodowania. To było z Twojej winy, czy szkoda z OC sprawcy?


specjalista z zakresu rekonstrukcji wypadków drogowych i odszkodowań powypadkowych

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ubezpieczenia, porady prawne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 32 gości