naliczenie OC i nakaz wpłaty po roku

Wszystko o ubezpieczeniach auta, problemach z rejestracją, papierami.
Porady prawne związane z autami i nie tylko.

Moderatorzy: jhosef, doggie, VIP

Awatar użytkownika
matisim
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2647
Rejestracja: pt lip 10, 2009 00:53
Lokalizacja: Usa
Auto: bmw
Kontakt:

naliczenie OC i nakaz wpłaty po roku

Post autor: matisim » czw lip 03, 2014 12:03

witam.
Sprawa wygląda tak, w czerwcu ubiegłego roku kupiłem auto z polisą ważną do października, w październiku gdy kończyło sie oc pojechałem do ubezpieczalni wycofać aktualne oc (aviva) i wykupić nowe (MTU). po tygodniu już z nowym oc auto sprzedałem, sprzedaż zgłoszona i niby wszystko ok. Ale teraz przyszło mi pismo wezwanie do zapłaty ubezpieczenia od czerwca do października z avivy,dzwoniąc tam powiedziano mi że nie uwzględnili żadnych zniżek i niby jest już za późno na re-kalkulacje. Da się coś z tym zrobić? Powinni uwzględnić mi 60% zniżek, i dziwne że po roku przychodzi dopiero jakieś pismo a wcześniej żadnych upomnień itp nie było...



Awatar użytkownika
msurma
Turbo Dziura
Turbo Dziura
Posty: 84
Rejestracja: ndz maja 11, 2014 15:39
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: naliczenie OC i nakaz wpłaty po roku

Post autor: msurma » czw lip 03, 2014 12:11

matisim pisze:za późno na re-kalkulacje.
Za późno na rekalkulację to jest po podpisaniu polisy :) (jeżeli oczywiście nie zmienili się np. właściciele pojazdu)
Ja bym się tym zbytnio nie przejmował, napisz odwołanie i czekaj na ich odpowiedź. Często na telefonach siedzą strasznie nierozgarnięte osoby, które wciskają kit tylko po to byś dał już im spokój.


2010 - 2012 Ford Fiesta MK3 1994 Pb 60 KM
2013 - 2014 Opel Astra F 1994 Pb + LPG 90 KM
2014 - ???? Golf IV Trendline 2002 TDI 130 KM
2015 - ???? Audi A4 B8 Avant 2010 TDI 143 KM

Awatar użytkownika
Avery
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 90
Rejestracja: pn cze 23, 2014 13:22
Lokalizacja: Gdańsk Wrzeszcz

naliczenie OC i nakaz wpłaty po roku

Post autor: Avery » czw lip 03, 2014 12:17

czy polisa z avivy była opłacona jednorazowo za rok czy może były dwie raty i druga rata nie została zaplacona? czy poprzedni wlasciciel poinformowal o zbyciu?
jezeli masz -60% to wyslij skan dokumentu, ktory je potwierdza.



Awatar użytkownika
matisim
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2647
Rejestracja: pt lip 10, 2009 00:53
Lokalizacja: Usa
Auto: bmw
Kontakt:

naliczenie OC i nakaz wpłaty po roku

Post autor: matisim » czw lip 03, 2014 12:37

Ogólnie polisa była wykupiona na rok przez właściciela od którego kupowałem, on zapłacił jedną ratę na pół roku, potem drugą na drugie pół roku ale sprzedał samochód 3 mies przed końcem polisy, (ale nie wycofywał umowy- bynajmniej ja żadnego pisma nie podpisywałem, że rezygnuje z jego OC) i aviva twierdzi, że nie dostali nic o zniżkach i dlatego policzyli bez zniżek.Wyślę im ten dokument i zobaczymy co wtedy, bo wezwanie do zapłaty przyszło już z jakiejś firmy jakby przez nich wynajętą a nie prosto z avivy.



Awatar użytkownika
matisim
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2647
Rejestracja: pt lip 10, 2009 00:53
Lokalizacja: Usa
Auto: bmw
Kontakt:

naliczenie OC i nakaz wpłaty po roku

Post autor: matisim » śr lip 09, 2014 11:27

Po głębszych poszukaniach o co chodzi w tej sprawie, okazało sie że poprzedni właściciel nie opłacić składki na te 3 miesiące i dlatego takie pismo przyszło do mnie... tylko szkoda, że za każdym razem gdy dzwonie to nikt nie wie o co chodzi i odsyła dalej i dalej..



ODPOWIEDZ

Wróć do „Ubezpieczenia, porady prawne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 30 gości