Brak miejsca w dowodzie a jazda na zaświadczeniu

Wszystko o ubezpieczeniach auta, problemach z rejestracją, papierami.
Porady prawne związane z autami i nie tylko.

Moderatorzy: jhosef, doggie, VIP

Awatar użytkownika
dawid018
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4630
Rejestracja: pn sty 09, 2006 23:41
Lokalizacja: Gostyń/Rębowo
Kontakt:

Brak miejsca w dowodzie a jazda na zaświadczeniu

Post autor: dawid018 » pn sie 04, 2014 13:51

hak64 pisze:Niestety, nie masz racji. Urzędnik tylko potwierdza, że pojazd został dopuszczony do ruchu przez uprawnionego diagnostę.
to wyjaśnij mi sytuację kiedy mamy auto sprowadzone z zagranicy które nie ma TR.obecnie wymagane są tablice rejestracyjne do każdego badania.nie mając takich urzędnik w WK wydaje tymczasowe tablice rejestracyjne wraz z PC-tym samym dopuszcza pojazd do ruchu bez badań technicznych, na które pojazd ma jechać z TTR i PC.
hak64 pisze:Nie rozumiem Twoich wątpliwości.
wątpliwości mam takie że nigdzie nie jest jasno napisane czy zaświadczenie z OBT jest dokumentem dopuszczającym pojazd do ruchu.w/g mnie zaświadczenie jest dokumentem stwierdzającym ze auto spełnia lub nie, warunki określone w art. 66 (wymagania techniczne pojazdu).

Potocznie się przyjęło ze diagnosta dopuszcza pojazd do ruchu ale jak by tak rzeczywiście było to po co DR??przecież wystarczy zaświadczenie ze auto spełnia warunki z art 66 i po problemie.


obecne mkII by dawid018
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=3081850#3081850

BYŁE MK2 by dawid018-wszystkie foto na I str.
http://www.forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=63413

hak64
Forum Master
Forum Master
Posty: 1069
Rejestracja: ndz mar 23, 2014 13:23

Brak miejsca w dowodzie a jazda na zaświadczeniu

Post autor: hak64 » pn sie 04, 2014 17:52

dawid018 pisze:Potocznie się przyjęło ze diagnosta dopuszcza pojazd do ruchu ale jak by tak rzeczywiście było to po co DR??
dawid018 pisze: To nie potocznie przyjęte,a urzędowy fakt, Diagnosta przeprowadza badania dopuszczające pojazdy do ruchu, a urzędnik wydaje dokument potwierdzający odbycie tych badań. Prawo jazdy też zostaje wydane przez urzędnika w Wydziale komunikacji, ale tak samo, jak w przypadku badań technicznych, dokument jest tylko potwierdzeniem pozytywnego zaliczenia egzaminu.
dawid018 pisze:obecnie wymagane są tablice rejestracyjne do każdego badania.nie mając takich urzędnik w WK wydaje tymczasowe tablice rejestracyjne wraz z PC-tym samym dopuszcza pojazd do ruchu bez badań technicznych, na które pojazd ma jechać z TTR i PC.
Urzędnik wydający pozwolenie czasowe nie dopuszcza pojazdu do ruchu, a tylko wydaje dokument i tablice niezbędne do dokonania przeglądu technicznego. Bez zaliczenia badań w żadnym wydziale komunikacji nie wydają Ci dowodu rejestracyjnego. Policjantom także zdarza się zatrzymywać dowody rejestracyjne i wydawać potwierdzenie zatrzymania dokumentu z adnotacją np: "dojazd do miejsca garażowania" - jeśli pojazd nie stwarza ewidentnego zagrożenia dla innych uczestników ruchu - lub określa termin ważności pokwitowania (do 7 dni), w przypadku, gdy powodem zatrzymania dokumentu jest jego nieczytelność, niezgodność danych, lub błąd.
dawid018 pisze:przecież wystarczy zaświadczenie ze auto spełnia warunki z art 66 i po problemie.
Zaświadczenie potwierdza zaliczenie badania technicznego, ale brak adnotacji o tym badaniu w dowodzie rejestracyjnym (niezgodność danych) może stać się przyczyną jego zatrzymania ( policjant zatrzymujący "papier" z tego powodu, musiałby chyba chorować na przerost ambicji nad inteligencją, bo mnie przez 18 lat się to nie zdarzyło).


specjalista z zakresu rekonstrukcji wypadków drogowych i odszkodowań powypadkowych

Awatar użytkownika
dawid018
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4630
Rejestracja: pn sty 09, 2006 23:41
Lokalizacja: Gostyń/Rębowo
Kontakt:

Brak miejsca w dowodzie a jazda na zaświadczeniu

Post autor: dawid018 » wt sie 05, 2014 10:30

dobra nie ma sensu dalej pisać bo się tak będziemy w nieskończoność przepychać.ty wiesz swoje,ja swoje.jedno jest pewne.
kiedy skończy się miejsce w DR na kolejne badania techniczne diagnosta wystawia zaświadczenie z którym trzeba w ciągu 30 dni iść do WK. jeśli się tego nie zrobi można stracić za to DR.


obecne mkII by dawid018
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=3081850#3081850

BYŁE MK2 by dawid018-wszystkie foto na I str.
http://www.forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=63413

hak64
Forum Master
Forum Master
Posty: 1069
Rejestracja: ndz mar 23, 2014 13:23

Brak miejsca w dowodzie a jazda na zaświadczeniu

Post autor: hak64 » wt sie 05, 2014 11:14

dawid018 pisze:dobra nie ma sensu dalej pisać bo się tak będziemy w nieskończoność przepychać.ty wiesz swoje, ja swoje.
Poddajesz się? :rozpacz: Ja tam lubię trochę się poprzekomarzać. I chcę jeszcze raz podkreślić, że urzędnik wydziału komunikacji nie dopuszcza pojazdu do ruchu, a tylko wydaje dokument z wpisem potwierdzającym zaliczenie badań technicznych, warunkujących dopuszczenie pojazdu do ruchu.
Swoją drogą ilość wpisów "pomógł", świadczy, żeś zacny gość :bajer:


specjalista z zakresu rekonstrukcji wypadków drogowych i odszkodowań powypadkowych

Awatar użytkownika
_pączek_
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 639
Rejestracja: sob maja 06, 2006 22:08
Lokalizacja: wisła
Kontakt:

Brak miejsca w dowodzie a jazda na zaświadczeniu

Post autor: _pączek_ » wt sie 05, 2014 17:12

no to zobaczymy
dowodu nie będę zmieniał-jak mnie zatrzymają to wezmą dowód,ja pójdę do diagnosty po nowy kwitek i wtedy wymienię :bajer:



robkos
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 62
Rejestracja: ndz sie 10, 2014 01:55

Re: Brak miejsca w dowodzie a jazda na zaświadczeniu

Post autor: robkos » ndz wrz 14, 2014 15:49

A mi zabrali dowód, a zaświadczenie miałem :ass:



hak64
Forum Master
Forum Master
Posty: 1069
Rejestracja: ndz mar 23, 2014 13:23

Brak miejsca w dowodzie a jazda na zaświadczeniu

Post autor: hak64 » pn wrz 15, 2014 09:47

robkos pisze:A mi zabrali dowód, a zaświadczenie miałem
Pytanie, co wpisali na pokwitowaniu na zatrzymany dokument? Bo jeśli masz tam wpis typu "niesprawne oświetlenie"," zużyty bieżnik ogumienia", czy inna usterka, to powodem zatrzymania dowodu nie był brak wpisu.


specjalista z zakresu rekonstrukcji wypadków drogowych i odszkodowań powypadkowych

Enten
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 216
Rejestracja: czw lis 23, 2006 01:50
Lokalizacja: Otwock
Kontakt:

Re: Brak miejsca w dowodzie a jazda na zaświadczeniu

Post autor: Enten » wt paź 07, 2014 21:03

właściwie mogę sobie sam odpowiedzieć na swoje pytanie ale zapytam, żeby się upewnić.

Mam takiego 126p na czarnych blachach. Skończyły się miejsca w dowodzie. Zrobię diagnostykę i muszę zarejestrować na nowe blachy, prawda?


Nie mam niczego. Poza tym mam wszystko.
Golf MK1 1978 1.1 GG > 1.6D JK > 1.9TDI ASZ + GTB2260VK
Audi A3 8P Sportback 2.0 TDI BKD + GTB2260VK

Awatar użytkownika
dawid018
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4630
Rejestracja: pn sty 09, 2006 23:41
Lokalizacja: Gostyń/Rębowo
Kontakt:

Brak miejsca w dowodzie a jazda na zaświadczeniu

Post autor: dawid018 » wt paź 07, 2014 22:08

niekoniecznie .jesli tablice są czytelne to raczej mogą zostać.a przynajmniej tak było do tej pory chyba ze jest jakiś okres w którym wszystkie tablice muszą zostać zlikwidowane


obecne mkII by dawid018
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=3081850#3081850

BYŁE MK2 by dawid018-wszystkie foto na I str.
http://www.forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=63413

Enten
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 216
Rejestracja: czw lis 23, 2006 01:50
Lokalizacja: Otwock
Kontakt:

Brak miejsca w dowodzie a jazda na zaświadczeniu

Post autor: Enten » wt paź 07, 2014 22:37

są bardzo czytelne bo to typowo "kościelny" samochód - rok 1986 a przebieg niecałe 80 000 km :D
Czyli rozumiem, że dostałbym nowy dowód rejestracyjny ze starymi numerami rejestracyjnymi?


Nie mam niczego. Poza tym mam wszystko.
Golf MK1 1978 1.1 GG > 1.6D JK > 1.9TDI ASZ + GTB2260VK
Audi A3 8P Sportback 2.0 TDI BKD + GTB2260VK

Awatar użytkownika
jhosef
_
_
Posty: 9172
Rejestracja: czw lis 16, 2006 21:12
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Brak miejsca w dowodzie a jazda na zaświadczeniu

Post autor: jhosef » śr paź 08, 2014 08:56

Przy zmianie właściciela czarne tablice nie mogą zostać z tego co wiem.
Enten pisze:"kościelny" samochód - rok 1986 a przebieg niecałe 80 000 km :D
Wbrew pozorom dla Malucha 80 tysiecy to dużo. Te silniki wytrzymywały po 100-150 tysięcy. Zależnie jak kto dbał.



Enten
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 216
Rejestracja: czw lis 23, 2006 01:50
Lokalizacja: Otwock
Kontakt:

Brak miejsca w dowodzie a jazda na zaświadczeniu

Post autor: Enten » śr paź 08, 2014 11:11

Rozmowa o tablicach rejestracyjnych i ich czytelności.
średnio rocznie 2 500km to dużo? Napisałem, że ma niecałe 80.
I że taki przebieg ogólnie na samochód z takiego rocznika to przebieg "kościelny".

Wiem, że dla malucha ten przebieg to dość dużo.

Póki co dostałem go od babci. Spisaliśmy dla siebie umowę "w razie czego". Stoi w garażu tylko opłacam oc.
Mógłbym zrobić tak, żeby babcia jeszcze zrobiła formalnie całą papierkologię a później kupię go "oficjalnie".

nie róbmy off topa. Dopytam na diagnostyce i w WK bo przyszły sezon chciałem go trochę rozruszać ;)
Dowiem się coś to skrobnę w temacie.


Nie mam niczego. Poza tym mam wszystko.
Golf MK1 1978 1.1 GG > 1.6D JK > 1.9TDI ASZ + GTB2260VK
Audi A3 8P Sportback 2.0 TDI BKD + GTB2260VK

Awatar użytkownika
_pączek_
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 639
Rejestracja: sob maja 06, 2006 22:08
Lokalizacja: wisła
Kontakt:

Brak miejsca w dowodzie a jazda na zaświadczeniu

Post autor: _pączek_ » sob paź 18, 2014 19:02

mi powiedzieli w WK w Cieszynie,że oni nie robią żadnych problemów jeśli kwit z SKP jest przeterminowany i wymieniają dowód bez problemów,policja mandatu mi dać nie może,a jeśli wymieniam dowód i nie chcę tymczasowego to wtedy koszt spada o 20zł :)



Awatar użytkownika
marmi m
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 743
Rejestracja: pn sie 08, 2011 23:08
Lokalizacja: K-ce

Brak miejsca w dowodzie a jazda na zaświadczeniu

Post autor: marmi m » śr gru 31, 2014 18:15

Jak masz czarne tablice i brak miejsca w dowodzie to wymieniają dowód, tablice zostają...

A co do pokwitowania też miałem taką sytuację dowód zmieniony został dopiero po 9-ciu miesiącach i normalnie wbijają przegląd, wydruk ze stacji jest potwierdzeniem dopuszczenia samochodu do ruchu i jest ważny zgodnie z długościa badania która jest na nim napisana.

Nie ma czegoś takiego że samo zaświadczenie jest ważne 30 dni...


CC 1,7CDTI --> VW GOLF V 1,9TDI -->GOLF 6 2.0TDI CR

Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ubezpieczenia, porady prawne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 33 gości