Zdjęcie z fotoradaru

Wszystko o ubezpieczeniach auta, problemach z rejestracją, papierami.
Porady prawne związane z autami i nie tylko.

Moderatorzy: jhosef, doggie, VIP

Awatar użytkownika
damiano155
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 133
Rejestracja: czw kwie 08, 2010 17:07
Lokalizacja: sobolew
Kontakt:

Zdjęcie z fotoradaru

Post autor: damiano155 » pn mar 09, 2015 17:55

witam mam taką sytuację że jechałem samochodem ciężarowym i dostałem zdjęcie z fotoradaru tak zwanego krzyżaka postawionego i ukrytego przez straż miejską.
Dodam że przyszedł na firmę osoby u której dodatkowo pojechałem w trasę i on podał moje dane czy w takiej sytuacji mogę wybronić się z pkt. karnych?



hak64
Forum Master
Forum Master
Posty: 1069
Rejestracja: ndz mar 23, 2014 13:23

Zdjęcie z fotoradaru

Post autor: hak64 » pn mar 09, 2015 20:45

Jeśli wybronisz się od mandatu, to także i od punktów karnych. Podałeś za mało informacji, żeby udzielić precyzyjnej odpowiedzi. Nie wszystko też można na forum napisać.


specjalista z zakresu rekonstrukcji wypadków drogowych i odszkodowań powypadkowych

Awatar użytkownika
bingos
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 127
Rejestracja: pn kwie 21, 2014 10:17
Lokalizacja: Wlkp

Zdjęcie z fotoradaru

Post autor: bingos » ndz mar 15, 2015 23:49

słyszałem że sądy nie nakładają punktów karnych.

Btw. co ludzie tak bardzo się boją tych pkt karnych? Tak często mandaty dostajecie?



Awatar użytkownika
kacper13
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 214
Rejestracja: czw paź 20, 2011 16:07
Lokalizacja: SRC
Auto: Golf 3 .1,6 .93r .GL

Zdjęcie z fotoradaru

Post autor: kacper13 » pn mar 16, 2015 00:06

Jeśli miałeś takso i ono zarejestrowała mniejszą prędkość to możesz udać się do straży miejskiej i starać się udowodnić że radar był źle ustawiony i co się z tym wiąże rejestrował złą prędkość . Jeśli faktycznie jechałeś tą prędkością to nic nie wywalczysz . A co do sądu to za przewinienie punkty zostają a sąd może Ci trochę więcej dołożyć do płacenia.



hak64
Forum Master
Forum Master
Posty: 1069
Rejestracja: ndz mar 23, 2014 13:23

Zdjęcie z fotoradaru

Post autor: hak64 » pn mar 16, 2015 09:20

bingos pisze:słyszałem że sądy nie nakładają punktów karnych.
Dobrze słyszałeś. Sad nakłada grzywnę (karę), tym samym potwierdza, lub wyklucza winę kierującego. Jednak na podstawie wyroku, policja aktywuje wprowadzone wcześniej do systemu punkciki (do czasu uzyskania wyroku są nieaktywne)...


specjalista z zakresu rekonstrukcji wypadków drogowych i odszkodowań powypadkowych

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ubezpieczenia, porady prawne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 36 gości