Myjnia STATOIL, urwane lustro - odmowa odszkodowania. Pomocy

Wszystko o ubezpieczeniach auta, problemach z rejestracją, papierami.
Porady prawne związane z autami i nie tylko.

Moderatorzy: jhosef, doggie, VIP

Awatar użytkownika
guitarman
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 64
Rejestracja: sob sie 20, 2005 10:25
Lokalizacja: Zamość nad Łabuńką
Kontakt:

Myjnia STATOIL, urwane lustro - odmowa odszkodowania. Pomocy

Post autor: guitarman » pn gru 22, 2014 22:44

Witam.
Dawno nie byłem na Waszym forum, ale wiem, że jest tutaj wielu fachowców, dlatego pozwoliłem sobie poprosić Was o poradę. Aktualnie nie posiadam GOLFa, ale Forda Sierrę, mam nadzieję, że z tego powodu nie będę "zdyskwalifikowany" już na starcie (-:

Teraz opiszę problem.
Dnia 27.11.2014 byłem na myjni na statoilu. Po myciu zobaczyłem, że mam urwane lusterko. Poszedłem do środka, koleś dał mi formularz do wypełnienia o odszkodowanie. Zaraz po tym zadzwoniłem od razu na infolinię. Kobieta powiedziała mi, że pozytywnie z automatu mam przyznane odszkodowanie jeśli szkoda jest niższa niż 3000 zł, że mam jechać na warsztat usunąć szkodę, przesłać fakturę i tą kartkę, którą załączyłem i oddadzą mi pieniądze.
Jako, że jestem ubezpieczony w YOUCANDRIVE (HESTIA) i STATOIL też ubezpieczony jest w HESTII, na moim koncie ONLINE pojawiła się ta szkoda. Tam było napisane, abym dosłał dokumenty - zdjęcia, oraz skan dowodu rejestracyjnego i że szkoda będzie wyceniona (czyli już inaczej, niż kobieta przez telefon mówiła). Wysłałem to. Dziś (po prawie miesiącu) dostałem pismo.

ObrazekObrazek

Co teraz zrobić? Dodam, że nie wysłałem tego, bo nie chcieli na EKONCIE:

ObrazekObrazekObrazek

ale kazali wysłać zdjęcia uszkodzenia, więc wysłałem takie:

ObrazekObrazekObrazek

Dodam, że kierownik stacji zna mnie z widzenia, rozmawiał ze mną przy samochodzie przed wjazdem na myjnię i widział samochód po wyjeździe z urwanym lusterkiem. Czy mogę go podać za świadka (oczywiście po wcześniejszej rozmowie z nim)?
Wiem, że w regulaminie jest napisane, żeby składać lusterka, ale w Sierze fabrycznie nie ma takiej możliwości.
Co im napisać i ile mam czasu na odpowiedź? W tym PDFie nic nie ma o tym napiane.

Bardzo z góry dziękuję za podwowiedzi.
Pozdrawiam, życzę również Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego Roku (-:

PS. Co ciekawe, nie mogę się dodzwonić na infolinię. Próbowałem z 2ch komórek i stacjonarnego. Po przywitaniu nie mogę wybrać klawiszem żadnej opcji i w kółko tylko słyszę komunikat powitalny i tekst typu: "Szkody (...) wciśnij 2". Wciskam i nic. 27.11.2014 po "kolizji" jeszcze będąc na stacji benzynowej dodzwoniłem się tam bez problemu.
Ostatnio zmieniony wt gru 23, 2014 09:12 przez guitarman, łącznie zmieniany 1 raz.


GOLF. Connecting People (-:

Aktualnie:
Ford Sierra 1.8 TD GL

Awatar użytkownika
bingos
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 127
Rejestracja: pn kwie 21, 2014 10:17
Lokalizacja: Wlkp

Myjnia STATOIL, urwane lustro - odmowa odszkodowania. Pomocy

Post autor: bingos » wt gru 23, 2014 01:33

teoretycznie mógłbyś dołączyć oświadczenie pracownika który potwierdził by zajście.

btw. jak to się stało? myjnia docisnęła i lusterko się złamało?



Awatar użytkownika
guitarman
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 64
Rejestracja: sob sie 20, 2005 10:25
Lokalizacja: Zamość nad Łabuńką
Kontakt:

Myjnia STATOIL, urwane lustro - odmowa odszkodowania. Pomocy

Post autor: guitarman » wt gru 23, 2014 02:27

Nie wiem, jak to się stało. Postawiłem samochód z lusterkiem, wrota się zamknęły, a jak skończyło się mycie to już lusterko wisiało na kablu. W środku nie siedziałem.


GOLF. Connecting People (-:

Aktualnie:
Ford Sierra 1.8 TD GL

Awatar użytkownika
peter_86
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 249
Rejestracja: wt sie 15, 2006 09:27
Lokalizacja: Pruszcz Gdański

Myjnia STATOIL, urwane lustro - odmowa odszkodowania. Pomocy

Post autor: peter_86 » wt gru 23, 2014 08:22

guitarman, a złożyłeś lusterko przed wjazdem na szczotki?



riccardoa
Forum Master
Forum Master
Posty: 1381
Rejestracja: czw mar 22, 2012 09:50
Lokalizacja: WOT
Auto: Bora
Silnik: ARL

Re: Myjnia STATOIL, urwane lustro - odmowa odszkodowania. Po

Post autor: riccardoa » wt gru 23, 2014 08:41

peter_86 pisze:guitarman, a złożyłeś lusterko przed wjazdem na szczotki?
Czytasz wszystko? "Wiem, że w regulaminie jest napisane, żeby składać lusterka, ale w Sierze fabrycznie nie ma takiej możliwości."



hak64
Forum Master
Forum Master
Posty: 1069
Rejestracja: ndz mar 23, 2014 13:23

Myjnia STATOIL, urwane lustro - odmowa odszkodowania. Pomocy

Post autor: hak64 » wt gru 23, 2014 20:16

Sprawa jest do wygrania! Wysyłasz ubezpieczycielowi sprawcy (myjni) pismo z żądaniem naprawienia szkody (wypłacenia odszkodowania), dołączasz własne oświadczenie, w którym wyjaśniasz, że auto przed wjazdem na myjnię było całkowicie sprawne, a lusterka nieuszkodzone. Dołączasz także oświadczenie świadka, w którym potwierdza on fakt, że samochód uległ uszkodzeniu w wyniku działania myjni, gdyż przed wjazdem był nieuszkodzony. W piśmie powinieneś zaznaczyć, że chodzi o klasyka motoryzacji, aspirującego do miana zabytku, warto pochwalić się przynależnością klubową i uczestnictwem w zlotach. Jednocześnie w piśmie zaznaczasz, że kierujesz na Ubezpieczyciela skargę do Rzecznika Ubezpieczonych (adres znajdziesz w necie), a w razie ponownego odmownego rozpatrzenia szkody, skorzystasz z prawa do dochodzenia roszczeń na drodze sądowej. Do skargi dołączasz kopie korespondencji z ubezpieczycielem, opis zdarzenia i kopię oświadczenia świadka.
Pozdrawiam świątecznie. Henryk


specjalista z zakresu rekonstrukcji wypadków drogowych i odszkodowań powypadkowych

Awatar użytkownika
peter_86
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 249
Rejestracja: wt sie 15, 2006 09:27
Lokalizacja: Pruszcz Gdański

Myjnia STATOIL, urwane lustro - odmowa odszkodowania. Pomocy

Post autor: peter_86 » wt gru 23, 2014 21:04

riccardoa, przeczytałem i chciałem pomóc, i nie rób z innych idiotów poprawiając swoje posty po moim pytaniu, bo tego wcześniej nie napisałeś



riccardoa
Forum Master
Forum Master
Posty: 1381
Rejestracja: czw mar 22, 2012 09:50
Lokalizacja: WOT
Auto: Bora
Silnik: ARL

Re: Myjnia STATOIL, urwane lustro - odmowa odszkodowania. Po

Post autor: riccardoa » wt gru 23, 2014 21:10

peter_86 pisze:riccardoa, przeczytałem i chciałem pomóc, i nie rób z innych idiotów poprawiając swoje posty po moim pytaniu, bo tego wcześniej nie napisałeś
Ja nie poprawiłem swojego posta,tylko zacytowałem(cudzysłów) część posta założyciela wątku (poszkodowanego). Nawet jest wytłuszczoną czcionką w pierwszym poście. Więc jak widać nie przeczytałeś, po za tym z nikogo nie robię idioty i daleko mi do tego.



Awatar użytkownika
guitarman
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 64
Rejestracja: sob sie 20, 2005 10:25
Lokalizacja: Zamość nad Łabuńką
Kontakt:

Myjnia STATOIL, urwane lustro - odmowa odszkodowania. Pomocy

Post autor: guitarman » śr gru 24, 2014 12:58

Posłałem im takie pismo jak poniżej. Poczekamy na efekty. Dzięki za pomoc, pozdrawiam i zyczę Wesołych Świąt.

ObrazekObrazek


GOLF. Connecting People (-:

Aktualnie:
Ford Sierra 1.8 TD GL

Awatar użytkownika
dawid018
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4630
Rejestracja: pn sty 09, 2006 23:41
Lokalizacja: Gostyń/Rębowo
Kontakt:

Myjnia STATOIL, urwane lustro - odmowa odszkodowania. Pomocy

Post autor: dawid018 » ndz gru 28, 2014 12:19

może zadam dziwne pytanie ale czy to lusterko jest na pewno urwane?a nie wyczepione z zawiasów lub sprężyny??dość często u nas na myjni zdarza się ze odpadają lusterka przeważnie w oplach bo są nie składane.
z tego co wiem to nasza myjnia jest ubezpieczona od następstw awarii sprzętu(jak np coś od myjni się urwie i uszkodzi auto)a własnie takie drobne uszkodzenia jak urwane lusterka czy wycieraczki zawsze kończyły się odmową wypłaty odszkodowania.


obecne mkII by dawid018
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=3081850#3081850

BYŁE MK2 by dawid018-wszystkie foto na I str.
http://www.forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=63413

Awatar użytkownika
guitarman
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 64
Rejestracja: sob sie 20, 2005 10:25
Lokalizacja: Zamość nad Łabuńką
Kontakt:

Myjnia STATOIL, urwane lustro - odmowa odszkodowania. Pomocy

Post autor: guitarman » czw mar 19, 2015 13:01

Jakoś niedawno odpisali i odmówili drugi raz. Najlepsze ich uzasadnienie (lusterko na zdjęciu wisiało w dół na kablu): Ich myjnia działa w poziomie, a nie góra-dół, więc to niemożliwe, że lusterko się u nich urwało, bo w dół wisi. :D Lustro rozebrałem i naprawiłem sam. Można zamknąć. Pozdrawiam.


GOLF. Connecting People (-:

Aktualnie:
Ford Sierra 1.8 TD GL

hak64
Forum Master
Forum Master
Posty: 1069
Rejestracja: ndz mar 23, 2014 13:23

Myjnia STATOIL, urwane lustro - odmowa odszkodowania. Pomocy

Post autor: hak64 » śr mar 25, 2015 20:35

guitarman pisze:Ich myjnia działa w poziomie, a nie góra-dół, więc to niemożliwe, że lusterko się u nich urwało, bo w dół wisi
Z tego wynika, że jak skoczę z dachu nabierając przy tym odpowiedniego rozpędu, to nie mam szans na upadek, tylko na lot dookoła Ziemi...


specjalista z zakresu rekonstrukcji wypadków drogowych i odszkodowań powypadkowych

Awatar użytkownika
Matt_DST
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 169
Rejestracja: ndz sty 20, 2013 22:55

Myjnia STATOIL, urwane lustro - odmowa odszkodowania. Pomocy

Post autor: Matt_DST » czw mar 26, 2015 22:33

Tyle cyrku dla 1 głupiego lusterka od sierry, kup drugie na szrocie za "przysłowiowe piwo" i po sprawie. Po co to ciągnąć, wytłumacz mi?



Awatar użytkownika
guitarman
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 64
Rejestracja: sob sie 20, 2005 10:25
Lokalizacja: Zamość nad Łabuńką
Kontakt:

Myjnia STATOIL, urwane lustro - odmowa odszkodowania. Pomocy

Post autor: guitarman » pt mar 27, 2015 12:00

Dla zasady. Popsułeś - napraw.


GOLF. Connecting People (-:

Aktualnie:
Ford Sierra 1.8 TD GL

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ubezpieczenia, porady prawne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości