PYTANIA-ile dostanę za takie uszkodzenia, za ile to naprawię

Wszystko o ubezpieczeniach auta, problemach z rejestracją, papierami.
Porady prawne związane z autami i nie tylko.

Moderatorzy: jhosef, doggie, VIP

hak64
Forum Master
Forum Master
Posty: 1069
Rejestracja: ndz mar 23, 2014 13:23

PYTANIA-ile dostane za takie uszkodzenia, za ile to naprawie

Post autor: hak64 » sob maja 02, 2015 19:57

O wróżki tu raczej trudno, więc wypadałoby dołączyć fotki uszkodzeń. Oczekując fachowej wyceny, nie każ rzeczoznawcy wróżyć z fusów po kawie...
Z samego opisu wynika, że to szkoda całkowita!


specjalista z zakresu rekonstrukcji wypadków drogowych i odszkodowań powypadkowych

Awatar użytkownika
VWiater
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 414
Rejestracja: śr wrz 25, 2013 13:07
Lokalizacja: Kraków

PYTANIA-ile dostane za takie uszkodzenia, za ile to naprawie

Post autor: VWiater » pt maja 08, 2015 10:50

Po co zdjęcia jak napisałem co uszkodzone. Przy rozbiórce się okazało, ze belka cała. A co do szkody to rzeczoznawca powiedział, że raczej będzie całkowita.


Założyłeś temat z problemem swojego auta i ktoś Ci pomógł? Czuj się zobowiązany napisać co było przyczyną problemu i w jaki sposób go rozwiązałeś!

hak64
Forum Master
Forum Master
Posty: 1069
Rejestracja: ndz mar 23, 2014 13:23

PYTANIA-ile dostane za takie uszkodzenia, za ile to naprawie

Post autor: hak64 » ndz maja 10, 2015 12:15

jaroslawwiatr pisze:rzeczoznawca powiedział, że raczej będzie całkowita.
To i ja napisałem, ale Ty pytałeś ile możesz dostać za uszkodzenia, więc napisałem, że bez fotek to do wróżki...
Przy szkodzie całkowitej poszkodowanemu przysługuje auto zastępcze od dnia zgłoszenia szkody, do dnia wypłacenia odszkodowania Nie musi to być auto z warsztatu, czy wypożyczalni, może być użyczone przez np kolega (na umowę użyczenia). Jeśli coś cię boli, to do lekarza. Za uszczerbek na zdroiu często dostaje się większą kasę, niż za auto.


specjalista z zakresu rekonstrukcji wypadków drogowych i odszkodowań powypadkowych

ziela44
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: wt maja 28, 2013 17:05

PYTANIA-ile dostane za takie uszkodzenia, za ile to naprawie

Post autor: ziela44 » czw cze 18, 2015 00:13

Jaka kwote powinienem dostac z oc sprawcy(link4)

za przerysowane 5 elementow w fordzie galaxy 2001 oraz lusterko i felge?

ObrazekObrazekObrazek



Awatar użytkownika
junak23
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: pt paź 24, 2014 17:50

PYTANIA-ile dostane za takie uszkodzenia, za ile to naprawie

Post autor: junak23 » czw cze 25, 2015 19:15

Naprawą i całą papierkową robotą zajął się serwis w którym naprawiałem auto po kolizji http://www.abcar.com.pl/ . Wszystko zrobili szybko , sprawnie i solidnie sam nie bardzo miałem czas i cierpliwość do takich spraw .



hak64
Forum Master
Forum Master
Posty: 1069
Rejestracja: ndz mar 23, 2014 13:23

PYTANIA-ile dostane za takie uszkodzenia, za ile to naprawie

Post autor: hak64 » czw cze 25, 2015 20:13

ziela44 pisze:za przerysowane 5 elementow w fordzie galaxy 2001 oraz lusterko i felge?
Trochę słabe fotki, ale tam masz nie tylko rysy, ale i wgniecenia. Jeśli te uszkodzone elementy nie były wcześniej malowane (naprawiane), to przysługuje ci wymiana, a to już może być blisko szkody całkowitej (koszt naprawy około 10 tyś zł).


specjalista z zakresu rekonstrukcji wypadków drogowych i odszkodowań powypadkowych

Awatar użytkownika
Dziku VR6
Pussy Wagon
Pussy Wagon
Posty: 3113
Rejestracja: śr lis 05, 2008 11:18
Lokalizacja: Nowa Sól
Kontakt:

PYTANIA-ile dostane za takie uszkodzenia, za ile to naprawie

Post autor: Dziku VR6 » śr lip 15, 2015 21:49

Auto dziś wjechalo w moje mk1:
Obrazek
Obrazek
szkody: pas tylny wgnieciony, belka zderzaka krzywa, lampa zbita, klapa bagaznika powgniatana, i lewy blotnik zagiety:
co moge sie spodziewać po przyjezdzie rzeczoznawcy z "ubezpieczenia pocztowego"?
golfik był w tym roku caly odbudowany , podloga, reperaturki, malowanie itd


Mój mk2 z VR6 TURBO pod maską http://www.forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=372052
MK1 robi się viewtopic.php?f=86&t=540709" onclick="window.open(this.href);return false;
w12 na codzień

wojtass31
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 433
Rejestracja: ndz wrz 02, 2007 00:36
Lokalizacja: 3miasto

PYTANIA-ile dostane za takie uszkodzenia, za ile to naprawie

Post autor: wojtass31 » pn sie 17, 2015 20:47

Proszę o wycenę wczorajszej stłuczki audi a3 2001 rok ASZ




Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Gołym okiem widać ze zderzak, błotnik, nadkole, mocowanie IC, dokładka z halogenami bo wyrwało ta płaszczyznę do której się przykręca nadkole

Ile za to dostane z OC??



Awatar użytkownika
Dziku VR6
Pussy Wagon
Pussy Wagon
Posty: 3113
Rejestracja: śr lis 05, 2008 11:18
Lokalizacja: Nowa Sól
Kontakt:

Re: PYTANIA-ile dostane za takie uszkodzenia, za ile to napr

Post autor: Dziku VR6 » pn sie 17, 2015 21:20

Dziku VR6 pisze:Auto dziś wjechalo w moje mk1:
Obrazek
Obrazek
szkody: pas tylny wgnieciony, belka zderzaka krzywa, lampa zbita, klapa bagaznika powgniatana, i lewy blotnik zagiety:
co moge sie spodziewać po przyjezdzie rzeczoznawcy z "ubezpieczenia pocztowego"?
golfik był w tym roku caly odbudowany , podloga, reperaturki, malowanie itd
Wycenili 4tys zł


Mój mk2 z VR6 TURBO pod maską http://www.forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=372052
MK1 robi się viewtopic.php?f=86&t=540709" onclick="window.open(this.href);return false;
w12 na codzień

hak64
Forum Master
Forum Master
Posty: 1069
Rejestracja: ndz mar 23, 2014 13:23

PYTANIA-ile dostane za takie uszkodzenia, za ile to naprawie

Post autor: hak64 » wt sie 18, 2015 13:38

Dziku VR6 pisze:Auto dziś wjechalo w moje mk1:
Wielkie współczucia! MkI bardzo trudno wycenić. Oryginał i zarejestrowany na zabytek, to jakieś 10 tyś odszkodowania (ubezpieczyciel ma wtedy obowiązek zrekompensowania wszelkich kosztów związanych z przywróceniem do stanu przed wypadkiem). Twój jednak nie jest ani oryginałem (wytnij ten sterczący komin!!!), ani zabytkiem, podejrzewam więc, że ubezpieczyciel zrobi szkodę całkowitą ze śmiesznie niską wartością pojazdu przed wypadkiem. Szukaj więc rachunków na wszelkie części użyte do odrestaurowania pojazdu, rachunków za malowanie, konserwację itp. To pozwoli podwyższyć wartość szacunkową pojazdu przed wypadkiem. Jeśli masz fotki dokumentujące rozmiar i przebieg robót rekonstrukcyjnych, to warto dać kopie rzeczoznawcy. Podejrzewam jednak, że bez opinii niezależnego rzeczoznawcy się nie obejdzie, a jest przy tym wysoce prawdopodobne, że uzyskanie godziwego odszkodowania będzie możliwe tylko na drodze sądowej.


specjalista z zakresu rekonstrukcji wypadków drogowych i odszkodowań powypadkowych

hak64
Forum Master
Forum Master
Posty: 1069
Rejestracja: ndz mar 23, 2014 13:23

PYTANIA-ile dostane za takie uszkodzenia, za ile to naprawie

Post autor: hak64 » wt sie 18, 2015 13:45

wojtass31 pisze:Ile za to dostane z OC??
Prześli fotki uszkodzeń do ASO z zapytaniem o koszt naprawy (zwykle robią kosztorys licząc, że będziesz u nich naprawiał). Taki kosztorys przyda się do napisania odwołania od decyzji ubezpieczyciela. Masz tam do wymiany lewy błotnik, kompletny zderzak z dokładką i nadkole. Niestety nie znam cen części, ale samą robociznę (wymiana i malowanie) wyceniam na około 2 tyś i orientacyjnie drugie tyle za części.


specjalista z zakresu rekonstrukcji wypadków drogowych i odszkodowań powypadkowych

Awatar użytkownika
sliwa404
Forum Master
Forum Master
Posty: 1885
Rejestracja: śr kwie 09, 2014 21:39
Lokalizacja: Nowa Sól

Re: PYTANIA-ile dostane za takie uszkodzenia, za ile to napr

Post autor: sliwa404 » wt sie 18, 2015 14:11

Hak64, dostali 4k PLN. Wydaje mi sie, ze to już w miarę godziwie.



hak64
Forum Master
Forum Master
Posty: 1069
Rejestracja: ndz mar 23, 2014 13:23

PYTANIA-ile dostane za takie uszkodzenia, za ile to naprawie

Post autor: hak64 » wt sie 18, 2015 15:06

sliwa404 pisze:Hak64, dostali 4k PLN. Wydaje mi sie, ze to już w miarę godziwie.
Nie napisałeś kto i za które auto, a moich postów tu trochę jest...


specjalista z zakresu rekonstrukcji wypadków drogowych i odszkodowań powypadkowych

Awatar użytkownika
sliwa404
Forum Master
Forum Master
Posty: 1885
Rejestracja: śr kwie 09, 2014 21:39
Lokalizacja: Nowa Sól

Re: PYTANIA-ile dostane za takie uszkodzenia, za ile to napr

Post autor: sliwa404 » wt sie 18, 2015 22:45

Mk1 dzikuvr6



ODPOWIEDZ

Wróć do „Ubezpieczenia, porady prawne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 19 gości