Kamień na drodze - uszkodzona opona - co dalej?

Wszystko o ubezpieczeniach auta, problemach z rejestracją, papierami.
Porady prawne związane z autami i nie tylko.

Moderatorzy: jhosef, doggie, VIP

hak64
Forum Master
Forum Master
Posty: 1069
Rejestracja: ndz mar 23, 2014 13:23

Kamień na drodze - uszkodzona opona - co dalej?

Post autor: hak64 » wt lip 07, 2015 10:22

S7TDI pisze:Uważacie, że ma sens z nimi polemizować?
Jeśli bardzo Ci się nudzi, to tak - zawsze to jakieś zajęcie. Gdybyś podjął wcześniej temat
S7TDI pisze:stał tam znak A-30 z tabliczką "uszkodzona droga na długości 4,2km"
, to sprawę mogłeś wygrać (oczywiście nie z kamieniem, a dziurą). Znak A-30 i tabliczka, nie jest wystarczającym oznakowaniem, powinno być jeszcze ograniczenie prędkości. Skoro zaś takiego nie było, to wolno Ci się było poruszać z prędkością dopuszczalną na danym odcinku drogi (wynikającą z przepisów, np teren zabudowany, strefa zamieszkania).


specjalista z zakresu rekonstrukcji wypadków drogowych i odszkodowań powypadkowych

Awatar użytkownika
S7TDI
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 576
Rejestracja: czw maja 21, 2009 02:52
Lokalizacja: SWD
Kontakt:

Kamień na drodze - uszkodzona opona - co dalej?

Post autor: S7TDI » śr sie 19, 2015 23:35

Sytuacja skończyła się tak, że uznałem iż nie będę się kopał z koniem... Znalazłem używaną oponę z taką samą głębokością bieżnika i rocznikiem za 150 z wysyłką, do tego montaż 20zł i już. Nie rozumiem tylko po co z ich strony takie ceregiele, rzeczoznawca itp... Specjalnie przed złożeniem zgłoszenia dzwoniłem do nich i pytałem czy ma sens zgłaszać uszkodzenie od kamienia to powiedzieli, że jak najbardziej. Mogli od razu powiedzieć, że się nie kwalifikuje to bym się nie fatygował...

Temat można uznać za zamknięty.


MK3 GT TDI >>> A2 1.4 16V >>> A3 8L S-Line TDI

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ubezpieczenia, porady prawne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości