PYTANIA-ile dostanę za takie uszkodzenia, za ile to naprawię

Wszystko o ubezpieczeniach auta, problemach z rejestracją, papierami.
Porady prawne związane z autami i nie tylko.

Moderatorzy: jhosef, doggie, VIP

przemlin
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 922
Rejestracja: wt sty 06, 2009 20:31
Lokalizacja: kwidzyn

PYTANIA-ile dostane za takie uszkodzenia, za ile to naprawie

Post autor: przemlin » sob paź 17, 2015 16:48

Wszystkie części mam w kolorze. No nic... to czeka mnie jeszcze wymiana.



klenk
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 46
Rejestracja: śr wrz 21, 2011 08:54

PYTANIA-ile dostane za takie uszkodzenia, za ile to naprawie

Post autor: klenk » pn paź 19, 2015 19:34

Dostałem wycene pojazdu swojego MK4 którego przedstawiałem stronę wcześniej i dostałem tak:
Wartosc samochodu-10 tys
Ubezp. do wyplacenia 6,8tys
wrak- 3,2tys
Jak myslicie czy jest to dobrze wycenione czy pisac odwołanie??



hak64
Forum Master
Forum Master
Posty: 1069
Rejestracja: ndz mar 23, 2014 13:23

PYTANIA-ile dostane za takie uszkodzenia, za ile to naprawie

Post autor: hak64 » pn paź 19, 2015 21:55

Moim zdaniem dość rzetelna wycena, zwłaszcza jeśli chodzi o wartość przed zdarzeniem (zwykle jest mocno zaniżona, a tu masz realną).


specjalista z zakresu rekonstrukcji wypadków drogowych i odszkodowań powypadkowych

Vattras
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: wt paź 20, 2015 18:30

Re: PYTANIA-ile dostane za takie uszkodzenia, za ile to napr

Post autor: Vattras » wt paź 20, 2015 19:09

Witam, jestem nowy na forum, niestety przytuliłem się z autobusem... Trafiłem przodem centralnie środkiem w róg autobusu, który pięknie zajeżdżał mi drogę przy zmianie pasa. Na szczęście jest lepiej niż wygląda. Auto się "wśliznęło" pod zderzak co spowodowało piękną fale z maski, i pękniętą obudowę silnika. Motor cały, nie zgasł nawet:) Chłodnica poszła, płyn poszedł, reszta pod maską jest w porządku, z tych "oficjalnych" części:) Lampa lewa delikatnie pęknięta od góry, druga minimalnie się wysunęła, zaczep tak czy inaczej pewnie się urwał/urwie.. Zderzak popękany w kilku miejscach i delikatnie różek prawego błotnika zagięty, centymetr dwa. Tyle z moich oględzin. Rzeczoznawca ma być w tym tyg. wcześniej jeszcze chce ze dwóch fachowców ściągnąć do oceny. Autobus w UNIQA ubezpieczony, auto zastępcze jutro mam dostać, teraz kwestia naprawy. Nie powiem, zależy mi na autku, sporo w niego włożyłem i jest zadbane i utrzymane. Podwyższając wartość, jeśli to by mi uwzględnili, to mogę podać: felgi 17' opony 2014r. zderzak przedni od wersji S, lampy poliftowe, tydzień temu wstawione obniżone sprężyny z zawieszeniem całe kompletne MTSa, rozrząd rok temu wstawiony, instalacja LPG STAGA 3-letnia, maglownica świeżo po regeneracji, klocki przód nowe do tarcz nacinanych, wszystko robione na dobrych częściach.. poza tym rok temu zaprawki robione polerka itd itp.. Chcę go zrobić, dobrze zrobić i miło by było, żeby coś zostało. Jak uważacie, ile mogą mi wycenić? Szkoda całkowita? Z pierwszych moich poszukiwań za części 2500-3000 (jeśli chce do tego stanu, dobre lampy, zderzak S3 itd) Z góry dzięki za pomoc

Obrazek

Obrazek

Obrazek

EDIT i koszt wymiany blach, to chyba też powinni uwzględnić prawda?



hak64
Forum Master
Forum Master
Posty: 1069
Rejestracja: ndz mar 23, 2014 13:23

PYTANIA-ile dostane za takie uszkodzenia, za ile to naprawie

Post autor: hak64 » śr paź 21, 2015 08:00

Nie podałeś rocznika wozu, więc trudno określić jego wartość przed zdarzeniem (od tego zależy czy to będzie szkoda całkowita). Nie napisałeś, czy wystrzeliły poduchy (są drogie). Koszt naprawy (kosztorysowy) raczej w okolicach 7 tyś (w ASO może być nawet 10 tyś).


specjalista z zakresu rekonstrukcji wypadków drogowych i odszkodowań powypadkowych

Vattras
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: wt paź 20, 2015 18:30

Re: PYTANIA-ile dostane za takie uszkodzenia, za ile to napr

Post autor: Vattras » śr paź 21, 2015 12:47

Faktycznie, zakręciłem się.. Audi a3 99r. przed liftem 1.8 AGN wersja Ambiente. Poduchy nie wystrzeliły, całe.



Vattras
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: wt paź 20, 2015 18:30

Re: PYTANIA-ile dostane za takie uszkodzenia, za ile to napr

Post autor: Vattras » czw paź 29, 2015 10:32

Witam, dostałem odpowiedź z Uniqa, szkoda całkowita, wartość pojazdu 8800, wartość pozostałości 2400 różnica odszkodowanie 5400. Pytanie czy literówka padła w mailu bo dla mnie różnica wynosi 6400..a po drugie jak uważacie, rzetelna ocena? Odwoływać się?



hak64
Forum Master
Forum Master
Posty: 1069
Rejestracja: ndz mar 23, 2014 13:23

PYTANIA-ile dostane za takie uszkodzenia, za ile to naprawie

Post autor: hak64 » czw paź 29, 2015 13:18

Vattras pisze:Odwoływać się?
Zawsze! To nic nie kosztuje, a jest szansa że dopłacą. W odwołaniu wytknij ewidentny błąd matematyczny z wyceny, podkreśl że szacunkowa wartość pojazdu przed wypadkiem jest zaniżona i nieadekwatna do rzeczywistej wartości, gdyż auto było zadbane, wymieniono w nim wiele części (np skrzynia biegów, kompletne zawieszenie sportowe, wydajniejsze hamulce). Trochę informacji o tym znajdziesz tu: viewtopic.php?f=61&t=562847" onclick="window.open(this.href);return false;


specjalista z zakresu rekonstrukcji wypadków drogowych i odszkodowań powypadkowych

Vattras
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: wt paź 20, 2015 18:30

Re: PYTANIA-ile dostane za takie uszkodzenia, za ile to napr

Post autor: Vattras » czw paź 29, 2015 14:53

Hej dzięki za odpowiedź. Dodzwoniłem się do gościa, faktycznie błąd ale.. w wartości auta.. 7800zł. W wycenie gość za felgi 17' MTS plus roczne opony Baruma dorzucił 210zł.. jak jakiś żart, nie zamieścił nic na temat zawieszenia a za S-line zderzak przód 70zł.. Jeśli mam już tą wycenę to mogę pisać od razu odwołanie czy czekać na pisemną decyzję? Czy wystarczy jak podepnę potwierdzenie przelewu zakupu zawieszenia? I szukać rzeczoznawcy dodatkowo? 200zł zawsze coś ale jeśli taka druga wycena na papierze m pomóc to będę działał. A i jeszcze jedno pytanie odnośnie auta zastępczego. Jeśli mi wypłacą pieniądze to z tym dniem kończy mi się wypożyczenie auta mimo, że będę się odwoływał? w załączniku wycena

http://speedy.sh/hzZPt/wycena-wartosci.pdf" onclick="window.open(this.href);return false;



hak64
Forum Master
Forum Master
Posty: 1069
Rejestracja: ndz mar 23, 2014 13:23

PYTANIA-ile dostane za takie uszkodzenia, za ile to naprawie

Post autor: hak64 » czw paź 29, 2015 16:19

Odwołanie pisz od razu. Poproś o wyszczególnienie dokonanych korekt oraz czynników obniżających wartość. Ile lat ma instalacja gazowa? została oszacowana na 918 zł, więc to więcej niż połowa jej żywota. Zderzak muszą ci policzyć po cenie zakupu, to samo dotyczy zawieszenia (jeśli nie masz faktur, to może być umowa pomiędzy panem X, a panem Y) Najlepiej nie starsza niż rok. Do tego umowa z mechanikiem na montaż oraz malowanie zderzaka i wartość szacunkowa auta wzrośnie. Nie wspominaj za to o felgach i oponach, bo ci odpowiedzą, że nie uległy uszkodzeniu i możesz je sprzedać osobno. Auto zatępcze przysługuje do momentu wypłaty odszkodowania, odwołanie niczego w tej kwestii nie zmieni.


specjalista z zakresu rekonstrukcji wypadków drogowych i odszkodowań powypadkowych

Vattras
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: wt paź 20, 2015 18:30

Re: PYTANIA-ile dostane za takie uszkodzenia, za ile to napr

Post autor: Vattras » czw paź 29, 2015 18:51

Okej dzięki wielkie. Instalacja ma 3 lata plus rok temu wymieniony wtryski na Hana z dożywotnią gwarancja. Za LPG zapłaciłem 2200 plus 600 wtryski. Jutro podrukuje potwierdzenie przelewu za zawieszenie i spróbuje ogarnąć papier za wymianę plus robocizna ze zderzaki em. Mechanik ma jutro zabrać auto więc od razu na papierze wyszczególni mi koszty. To wszystko spinam i z odwołaniem priorytetem leci i zobaczymy. Dzieki wielkie za pomoc, dam znać co wyjdzie dalej.



eMKas
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: pt lis 13, 2015 21:16

Re: PYTANIA-ile dostane za takie uszkodzenia, za ile to napr

Post autor: eMKas » pt lis 13, 2015 21:51

Witam,

Chciałbym prosić Was o wycenę widocznych szkód z OC.
Samochód to Skoda Octavia II 1.6 mpi, rok produkcji 2004, 1 rejestracja 2005.
Ubezpieczyciel oferuje bez przyjazdu na wycenę kwotę 5000zł i zastanawiam się czy zgodzić się na takie rozwiązanie ?
Z góry dziękuję za każdą odpowiedź :)
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek



hak64
Forum Master
Forum Master
Posty: 1069
Rejestracja: ndz mar 23, 2014 13:23

PYTANIA-ile dostane za takie uszkodzenia, za ile to naprawie

Post autor: hak64 » sob lis 14, 2015 08:30

Na mój gust (raczej stan wiedzy), to szkoda o wartości około 10 tyś. Masz do wymiany kompletny zderzak, tylny prawy błotnik i tylne prawe drzwi. Do wartości tych elementów (wg cen z ASO), dolicz koszt demontażu, montażu, przygotowania i malowania.
Jak zwykle zabrakło chęci do napisania, czy to szkoda z AC, czy OC sprawcy. Różnica jest ogromna, bo przy szkodach z AC, to ubezpieczyciel dyktuje warunki - zgodnie z zapisami w umowie, może wyliczyć koszt naprawy wg cen zamienników...


specjalista z zakresu rekonstrukcji wypadków drogowych i odszkodowań powypadkowych

eMKas
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: pt lis 13, 2015 21:16

Re: PYTANIA-ile dostane za takie uszkodzenia, za ile to napr

Post autor: eMKas » sob lis 14, 2015 09:19

Jest to szkoda z OC sprawcy (Warta HDI). Chodzi mi o wypłatę gotówki przez ubezpieczyciela.
Chciałbym też wiedzieć na jakiej zasadzie obliczyłeś 10tys, pracowałeś może wcześniej lub pracujesz obecnie w firmie ubezpieczeniowej ? Pytam, ponieważ nie chciałbym, aby likwidator przyjechał i nagle zmniejszyła się kwota wypłaty ;)

Jeszcze takie drugie pytanie, jeśli element nadkola posiada łączenie dopiero przy przedniej masce to jak wygląda naprawa go ? Wycięcie i wspawanie nowego elementu ?

Pozdrawiam i dzięki za odpowiedź :)



ODPOWIEDZ

Wróć do „Ubezpieczenia, porady prawne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 19 gości