kupiłem samochód - czas na przerejestrowanie

Wszystko o ubezpieczeniach auta, problemach z rejestracją, papierami.
Porady prawne związane z autami i nie tylko.

Moderatorzy: jhosef, doggie, VIP

Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10537
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

kupiłem samochód - czas na przerejestrowanie

Post autor: doggie » wt lut 19, 2013 08:56

masz 14 dni na opłacenie skarbówki i 30 dni na zarejestrowanie, najprawdopodobniej tablice zachowasz stare chyba że nie mają unijnego znaczka



Маша
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: sob mar 15, 2014 16:44

kupiłem samochód - czas na przerejestrowanie

Post autor: Маша » sob mar 15, 2014 19:25

Naród, help. Kupiłam dziś Jettę. W komisie powiedzieli, że auto zwolnione z 2 % podatku PCC, i że muszę je przerejestrować w ciągu 30 dni. Teraz mam OC. Czy muszę mieć AC, żeby w razie kradzieży auta moc odzyskać kwotę pojazdu?



Awatar użytkownika
Michał_1977
_
_
Posty: 14118
Rejestracja: śr sty 28, 2009 23:59
Lokalizacja: Leżajsk
Auto: Golf mk2 (ARL)
Golf mk5 (BKD)
Audi A3 8L (ASZ)
Audi A3 8P (BMM)
Silnik: Zły!
Kontakt:

kupiłem samochód - czas na przerejestrowanie

Post autor: Michał_1977 » ndz mar 16, 2014 15:45

Маша pisze:Czy muszę mieć AC, żeby w razie kradzieży auta moc odzyskać kwotę pojazdu?
Tak,tylko wtedy gdy posiadasz aktualne AC,można ubiegać się o odszkodowanie z racji utraty auta,które zostało skradzione.


:arrow: Zielony GTD-ARL 315HP/615Nm :satan: + Climatronic :zimny: + grzane skóry i inne wodotryski \:D/
Obrazek

Awatar użytkownika
TaTaRaK
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 50
Rejestracja: pn sty 04, 2016 10:17
Lokalizacja: Rybnik

kupiłem samochód - czas na przerejestrowanie

Post autor: TaTaRaK » pn sty 04, 2016 21:53

Witam, czy coś się zmieniło w nowym roku jeżeli chodzi o przerejestrowanie samochodu, jeżeli nie to jak długo można jeździć na blachach poprzedniego właściciela?
Chciałbym się jeszcze dowiedzieć czy w momencie gdy zakupię samochód w komisie(samochód ma ubezpieczenie komisowe) muszę od razu złożyć wypowiedzenie u tego ubezpieczyciela?
Kolejną rzeczą którą chcę wiedzieć to w przypadku gdy zostawiam swój samochód w rozliczeniu muszę poinformować dotychczasowego ubezpieczyciela o sprzedaży bądź zmianie właściciela czy jak?

Dla nie których mogą to być banalne pytania, lecz w tych sprawach jestem kompletnym laikiem :/ Samochód kupuję w sobotę :)



jan1966
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 806
Rejestracja: pn sie 10, 2015 13:20

kupiłem samochód - czas na przerejestrowanie

Post autor: jan1966 » pn sty 04, 2016 22:26

- na blachach poprzedniego własciciela do przerejestrowania na siebie chyba że to ten sam powiat blachy zostają
-jak ubezpieczasz to wypowiadasz ubezpieczenie albo ubezpieczasz w tym samym towarzystwie
-samochód zostawiasz w rozliczeniu dostajesz umowe komisowa na jej podstawie nie możesz odrajestrować ani wypowiedzieć ubezpieczenia musisz czekać aż auto sie sprzeda i dostaniesz od komisanta umowe sprzedarzy wtedy możesz zrobic jw to tyle w temacie jak ja zostawiłem swoje i brałem inne w tym samym komisie



ODPOWIEDZ

Wróć do „Ubezpieczenia, porady prawne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości