Swap napędu 4x4 do samochodu FWD

Wszystko o ubezpieczeniach auta, problemach z rejestracją, papierami.
Porady prawne związane z autami i nie tylko.

Moderatorzy: jhosef, doggie, VIP

Maniudula
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: ndz sty 31, 2016 19:17

Swap napędu 4x4 do samochodu FWD

Post autor: Maniudula » wt lut 23, 2016 00:29

Witam. Mam w planie swap napędu 4x4 do samochodu fabrycznie z napędem na przednią oś. Posiadam do tego wszystkie części, ale zanim zacznę chciałbym się dowiedzieć czy jest to do zrobienia legalnie bo na pewno żaden diagnosta nie jest ślepy i zobaczy że coś było majstrowane. Jak takie poważne przeróbki wyglądają w świetle prawa? Bo na dobrą sprawę całe zawieszenie oryginalne zostanie usunięte, a sam montaż napędu 4x4 wymaga zaawansowanych przeróbek blacharskich. Samochód oryginalnie ma z tyłu belkę, a sam napęd składa się z wielu gratów.

Pomożecie?
Pozdrawiam :)



Awatar użytkownika
darwaz
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 982
Rejestracja: ndz paź 19, 2008 16:23
Lokalizacja: Warszawa - Ursynów
Kontakt:

Swap napędu 4x4 do samochodu FWD

Post autor: darwaz » wt lut 23, 2016 00:51

Legalnie to mi się wydaje że nie przejdziesz tego. To jest ingerencja w układ napędowy, hamulcowy, elementy nośne i wzmocnienia auta. Pewnie jedyna legalna droga na takie auto to rejestracja jako "SAM" ale teraz przepisy się zmieniły i już nie jest łatwo to zrobić. Zrób swap i olej temat bo nikt na przeglądzie nie będzie wnikał. U mnie nawet nie zwrócili uwagi że zamiast benzyny jest diesel. Oczywiście teraz już mam to legalnie zmienione ale pierwszy przegląd nie był problemem. A jak się martwisz to włóż do dowodu 40 zł za każdym razem i zapomnij o problemie :)



Maniudula
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: ndz sty 31, 2016 19:17

Swap napędu 4x4 do samochodu FWD

Post autor: Maniudula » wt lut 23, 2016 22:45

Najbardziej mnie zastanawia sytuacja w razie wypadku. Wiadomo wypadków się nie planuje a tragedii na drogach jest masa, a po co robić sobie potencjalne kłopoty :) Tutaj w samochodzie takie zmiany a w papierach co innego i głównie oto się rozchodzi :kac:



Awatar użytkownika
misiu126
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 616
Rejestracja: czw wrz 05, 2013 19:42
Lokalizacja: Jelenia Góra

Swap napędu 4x4 do samochodu FWD

Post autor: misiu126 » sob mar 19, 2016 21:33

W dowodzie rejestracyjnym nie masz napiszemy ze naped na 4koła masz :)


Moja Bora 2.8 V6 4motion :

http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=602134" onclick="window.open(this.href);return false;

fan page : https://facebook.com/vwboraV64/" onclick="window.open(this.href);return false;

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ubezpieczenia, porady prawne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości