Nalepka ekologiczna... mały problem...

Wszystko o ubezpieczeniach auta, problemach z rejestracją, papierami.
Porady prawne związane z autami i nie tylko.

Moderatorzy: jhosef, doggie, VIP

enderli
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 58
Rejestracja: czw kwie 12, 2012 16:10
Lokalizacja: Strzelce Opolskie, Woj. Opolskie

Nalepka ekologiczna... mały problem...

Post autor: enderli » czw sty 14, 2016 15:33

Witam,

Wybieram się z moją żoną do Niemiec zarobić trochę grosza ( mamy tam rodzinę ) i być może zostaniemy tam na stałe jak damy radę ogarnąć język i resztę... ale do rzeczy.
Jakoś przed świętami teściu dał mi znać że do miasta do jakiego jedziemy zmieniają przepisy dotyczące tych naklejek ( czerwona, żółta, zielona) i od 1 lutego tego roku będzie obowiązek ich posiadania na przedniej szybie. Myślę sobie OK dam radę ( mam auto z Włoch ). Kolega z Opola polecił firmę: https://www.dekra.pl/Article/25/Nalepka ... kologiczna" onclick="window.open(this.href);return false; zadzwoniłem, pojechałem i wydałem te 84 zł i mam naklejkę żółtą z papierem i wgl... wszystko spoko do momentu jak dziś rano mi dzwoni i mówi że nie wjadę na tej naklejce do miasta bo muszę mieć jednak zieloną... Helmuty sobie pomyślały i mi robią pod górkę :)
Rozmawiałem przez telefon trochę z teściem i mówi że do swojego Golfa muszę zamontować jakiś "filtr spalin" i mieć dokument że jest on na wyposażeniu auta. Wszystko spoko ale nie wchodzi to w grę jeśli moje auto jest trochę zmodyfikowane i ani katalizatora nie mam a nie wspomnę już o zaślepionym EGR :)
Rozkodowałem sobie wlepe z bagażnika i mam wpisane jak BYK że posiadam EURO 3...
Moje pytanie czy znacie jakiegoś magika co by taki papier wystawił że jakiś tam filtr posiadam i mogę zajechać do Niemiec i tam z tym papierkiem nabyć zielona naklejkę ? Bo bez tego ani rusz z tego co się teściu dowiedział :?
A sprzedawać Gofra w którego jest władowane trochę dużo kasy to mi się nie widzi. Zwłaszcza że na nowe auto z EURO4 to mnie nie stać na te chwilę...

Ktoś coś się orientuję jak sobie z tym faktem poradzić ?
Jadę do Niemiec na początku Lutego i muszę to jakoś ogarnąć....




Jeśli zły dział to proszę moda o przeniesienie!


I Love My VW !

SP-FRA

Nalepka ekologiczna... mały problem...

Post autor: SP-FRA » pt sty 22, 2016 23:10

z tego co wiem w miastach z nalepkami policja i służby miejskie zwracają uwagę na auto i golf IV z zieloną nalepką często jest kontrolnie wysyłany na badanie zwłaszcza, że podczas kontroli pierwsze co sprawdzają VIN lub wlepkę w bagażniku z której zczytują norme spalin.W takim wypadku jak wyjdzie że to na lewo załatwiłeś zabulisz a tam mandaty bolą nawet tych co tam zarabiają:) więc to nie chodzi o nalepkę a o realne zatrucie środowiska i co najlepsze mój tato siedzi w HH od lat ost kolega jego kupił auto z nalepką zieloną diesla i policjant przy rutynowej kontroli skierował go na badania pomimo że Hamburg nie ma tych głupich eko przepisów ale auto mające nalepkę musi spełniać wymogi związane z tym kolorem. Auto miało wlepkę w bagażniku i filtr ale dawało dymka przy przyspieszeniu. Domniemywam, że albo policjant był służbistą albo polski akcent sprawił że się nim stał :)



enderli
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 58
Rejestracja: czw kwie 12, 2012 16:10
Lokalizacja: Strzelce Opolskie, Woj. Opolskie

Nalepka ekologiczna... mały problem...

Post autor: enderli » sob sty 23, 2016 19:44

To ja już nie wiem co mam zrobić, auta nie sprzedam no booo nie ma mowy :) a naklejki i tak nie dostanę zielonej....
Ehh....


I Love My VW !

Awatar użytkownika
ciachotdi
diesel m@ster
diesel m@ster
Posty: 1121
Rejestracja: pt gru 05, 2008 15:05
Lokalizacja: Aalsmeer
Auto: Seat mii

Nalepka ekologiczna... mały problem...

Post autor: ciachotdi » wt mar 15, 2016 20:46

Kup Tico


Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem że na świecie jest
tylu idiotów

SP-FRA

Nalepka ekologiczna... mały problem...

Post autor: SP-FRA » pn kwie 18, 2016 17:05

ta lub twingo za 300 -1200 euro tani , niezawodny i mało pali ...to jest jedyne wyjście dla kolegi choć pewnie już dawno znalazł leprze



ODPOWIEDZ

Wróć do „Ubezpieczenia, porady prawne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości