Na kogo rejestrować?

Wszystko o ubezpieczeniach auta, problemach z rejestracją, papierami.
Porady prawne związane z autami i nie tylko.

Moderatorzy: jhosef, doggie, VIP

Makaron
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 36
Rejestracja: wt maja 28, 2013 14:12

Na kogo rejestrować?

Post autor: Makaron » pt kwie 01, 2016 22:20

Siema!
Chcę kupić samochód, ale zamiast zniżek na OC mam zwyżki :los2: Mój tato ma maksymalne możliwe zniżki z tym, że jest zameldowany w innym województwie niż ja. Jak to rozegrać? Czy mogę zarejestrować auto na siebie, tate dać jako współwłaściciela i to on będzie załatwiał OC, czy lepiej żebym to ja był wpisany jako współwłaściciel?
Przepraszam, jeśli już ktoś poruszał ten temat, ale nie mogę znaleźć podobnego problemu :(



liteon0
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 404
Rejestracja: ndz sie 21, 2011 00:44

Re: Na kogo rejestrować?

Post autor: liteon0 » pt kwie 01, 2016 22:39

Nie wiem jak jest teraz ale jak ja kiedyś ubezpieczałem auto (w PZU) to nie było brane pod uwagę kto jest wpisany jako właściciel, a kto jako współwłaściciel, tylko były brane zniżki tego który ma ich więcej. Tak więc ja byłem jako właściciel, ojciec współwłaściciel i zniżki ojca czyli maxymalne. Teraz już i ja mam maxymalne :)
Najlepiej idź tam gdzie chcesz ubezpieczyć auto i zapytaj


ALH + 205 + chip

jan1966
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 806
Rejestracja: pn sie 10, 2015 13:20

Na kogo rejestrować?

Post autor: jan1966 » pt kwie 01, 2016 22:48

Auto rejestrujesz na siebie ,ojciec współwłaściciel , w ubezpieczalni zniżki ojca obejmują ciebie



Awatar użytkownika
luckyboy
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 921
Rejestracja: śr kwie 27, 2016 21:28
Lokalizacja: Toruń
Silnik: BCA

Re: Na kogo rejestrować?

Post autor: luckyboy » pt kwie 29, 2016 18:49

Tak jak nazwa wskazuje OC jest dla posiadaczy pojazdów mechanicznych. Oznacza tyle, że osoba posiadająca samochód, powinna mieć na niego ubezpieczenie. Właścicielem możesz być Ty, a ubezpieczenie mogę wykupić na niego ja ;)



Awatar użytkownika
DuDa
Forum Master
Forum Master
Posty: 1247
Rejestracja: pt sie 27, 2010 20:22
Lokalizacja: Wrocław / Lubin

Re: Na kogo rejestrować?

Post autor: DuDa » wt maja 03, 2016 23:34

Jeżeli masz zwyżki, np. za wiek i weźmiesz ubezpieczenie na tatę, to mogą to skonsolidować. Miałem tak przy pierwszym ubezpieczeniu. Dodali np. 20% za wiek, a potem całość obniżyli np. o 50% po zniżce ojca.

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk


Obrazek

Awatar użytkownika
Avery
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 90
Rejestracja: pn cze 23, 2014 13:22
Lokalizacja: Gdańsk Wrzeszcz

Na kogo rejestrować?

Post autor: Avery » śr maja 18, 2016 11:00

Zwyżki w OC są zazwyczaj trzy - za młodociany wiek, za krótki okres prawa jazdy oraz zwyżki w OC (szkody). Każde towarzystwo jest inne i inaczej sobie liczy składki, niektóre biorą klasę bonus-malus w OC obu właścicieli lub jednego (ten, który ma wiecej znizek).
Nawet jeżeli ojciec będzie jedynym właścicielem auta, a Ty będziesz użytkownikiem to część towarzystw pyta się czy autem będą prowadził osoby młodociane (+ do składki) jeżeli nie doda się takiej osoby do polisy to towarzystwo ma prawo zwrócić sie do was z regresem z wypłata odszkodowania + dopłaty do składki polisy.

Jeżeli kupisz auto na siebie i ojca to osoba pierwsza na umowie będzie głownym wlascicielem i w jego gminie trzeba bedzie auto rejestrować. Jeżeli Ty lub ojciec nie mozecie do siebie przyjechac to wystarczy napisac upowaznienie o reprezentowaniu drugiej osoby w wydziale komunikacyjnym/ innych sprawach administracyjnych.

Generalnie jak cośto pisz na pw, zawsze moge wyliczyc Ci skladke i podpowiedziec co i jak ;)



ODPOWIEDZ

Wróć do „Ubezpieczenia, porady prawne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości