Umowa na niemca in blanco

Wszystko o ubezpieczeniach auta, problemach z rejestracją, papierami.
Porady prawne związane z autami i nie tylko.

Moderatorzy: jhosef, doggie, VIP

Awatar użytkownika
siemkos89
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 89
Rejestracja: czw sie 21, 2008 16:21
Lokalizacja: Mława
Auto: golf 5
Silnik: BSE
Kontakt:

Umowa na niemca in blanco

Post autor: siemkos89 » pn cze 06, 2016 15:21

Witam serdecznie mam okazje kupic samochód. Nie bede mowił model i marki bo nie w tym rzecz niestety sprzedajacy wciska mi umowe in balnco na niemca. Nie prowadzi działalnosci. Ma wykupione oc tylko na żonę. A ja chce umowe podpisać z polakiem a nie z niemcem. Wiec zaproponował mi ze zarejstruje i oplaci wszystko tylko ze bede musiał 800zł doplacic i miesiac poczekać. Panowie jak to teraz rozwiazać? Odpuscić ten samochód?



Awatar użytkownika
slawek987
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 628
Rejestracja: ndz wrz 05, 2010 22:46
Lokalizacja: cebulandia
Auto: VAG
Silnik: CAYA

Umowa na niemca in blanco

Post autor: slawek987 » pn cze 06, 2016 19:24

Sprzedający dobrze gada, skoro nie ma działalności, to w jego przypadku to najlepsze rozwiązanie które proponuje. Po co Ci umowa od polaka?
To że chce od Ciebie dodatkowo 800zł, to koszt który Ciebie nie obejdzie. Albo kupisz jak od niemca i sam zapłacisz dodatkowo 800zł, albo sprzedający załatwi za Ciebie papiery (cło ect...), z tym że będzie od razu rejestrował na Ciebie.
siemkos89 pisze:Panowie jak to teraz rozwiazać?
Masz dwa wyjścia, albo sam będziesz latał po urzędach, albo dasz sprzedającemu dodatkowo 800zł i załatwi to za Ciebie. No i jeszcze jedno wyjście... albo go nie kupisz :bigok:



Awatar użytkownika
jhosef
_
_
Posty: 9172
Rejestracja: czw lis 16, 2006 21:12
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Umowa na niemca in blanco

Post autor: jhosef » czw cze 09, 2016 11:50

slawek987 pisze:Sprzedający dobrze gada, skoro nie ma działalności, to w jego przypadku to najlepsze rozwiązanie które proponuje. Po co Ci umowa od polaka?
Na przykład aby nie mieć problemów z podpisywaniem fałszywych umów.

Nie gódź się na to. W razie jakichkolwiek problemów technicznych czy prawnych będziesz się mógł cmoknąć bo wg oficjalnych dokumentów kupiłeś samochód w Niemczech od Niemca. A w razie pretensji do Niemca to się może zdziwić kim jestteś i co to za podpis pod jego nazwiskiem. To jest zwyczajne przestępstwo.



jan1966
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 806
Rejestracja: pn sie 10, 2015 13:20

Umowa na niemca in blanco

Post autor: jan1966 » czw cze 09, 2016 12:33

Dobra droga do kłopotów na własne życzenie , taka umowa



Awatar użytkownika
siemkos89
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 89
Rejestracja: czw sie 21, 2008 16:21
Lokalizacja: Mława
Auto: golf 5
Silnik: BSE
Kontakt:

Umowa na niemca in blanco

Post autor: siemkos89 » czw cze 09, 2016 21:07

Wiec umowa na niemca odpada. Handlarz zaproponował mi że zarejstruje na żonę wszystko jak chce koniecznie na umowę tylko musze 800zł doplacic za wszystkie oplaty. I panowie załóżmy teraz, że samochód jest kradziony. Czy tez zostaje z reką w nocniku? czy mogę się sądzić z żona handlarza?



Awatar użytkownika
jhosef
_
_
Posty: 9172
Rejestracja: czw lis 16, 2006 21:12
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Umowa na niemca in blanco

Post autor: jhosef » czw cze 09, 2016 21:28

Ja to bym mu w ogóle kazał się gonić. Jak auto będzie kradzione to i tak będzie problem.
Tylko skąd pewność, że to będzie jego żona? W ogóle przekręt koleś i tyle.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Ubezpieczenia, porady prawne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości