Kredyt samochodowy w Vw bank

Wszystko o ubezpieczeniach auta, problemach z rejestracją, papierami.
Porady prawne związane z autami i nie tylko.

Moderatorzy: jhosef, doggie, VIP

Bartek11024
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 41
Rejestracja: sob cze 06, 2020 09:26

Kredyt samochodowy w Vw bank

Post autor: Bartek11024 » pn mar 15, 2021 21:44

Cześć! Mam pytanie o kredyt easy drive/kredyt niskich rat. Zainteresowała mnie ostatnio właśnie ta forma finansowania nowego samochodu i ogólnie wiem na czym to polega ale chciałem się dowiedzieć paru rzeczy od osób które może pracują w salonie albo brały w ten sposób nowy samochód.
1. Czy w takim samochodzie trzeba robić przeglądy i wymieniać olej w ASO czy mozna gdzie indziej i np nie co 30 tys km tylko co 10? Bo nie wykluczone że wykupie po tych 3-4 latach ale w razie oddawania auta nie będzie z tym problemu?
2. Czy można zakładać na taki samochód folie albo ceramikę?
3. Kto jest wpisany w dowód jako właściciel? Bo to teoretycznie jest kredyt ale formę ma wynajmu długoterminowego.
Chciałbym sie dowiedzieć jak to jest od osób które z tego korzystały i czy polecają bo podobno przy oddawaniu auta rozliczają z każdej głębszej ryski.



Awatar użytkownika
Białek
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 193
Rejestracja: wt mar 21, 2017 11:45

Re: Kredyt samochodowy w Vw bank

Post autor: Białek » wt mar 16, 2021 20:28

Ja miałem u nich leasing niskich rat i mogę odpowiedzieć tylko na dwa pytania. Przeglądy trzeba robić w ASO co 30kkm, ale możesz wymieniać olej co 10 jak chcesz. Na zmiany typu folia czy hak trzeba mieć zgodę, ale ceramika czy inne woski to już nie. W dowodzie. Kałem bank. Nie oddałem, wykupiłem. Uwaga - ubezpieczenie musi być zaakceptowane przez bank. Pełna opcja. Może przy kredycie jest inaczej.



Bartek11024
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 41
Rejestracja: sob cze 06, 2020 09:26

Re: Kredyt samochodowy w Vw bank

Post autor: Bartek11024 » śr mar 17, 2021 12:38

A jak jest z naprawami? Np. jak będzie trzeba wymienić tarcze i klocki to trzeba do aso żeby było udokumentowane czy można do innego warsztatu? Ja raczej bym wykupił ale w razie oddania samochodu to oni chyba sprawdzają co było robione, gdzie i czy jest oryginalne.



Awatar użytkownika
piteks
_
_
Posty: 5936
Rejestracja: wt gru 10, 2013 11:28
Lokalizacja: małopolska
Auto: A3 8Y 2,0 190KM
Silnik: TFSI

Re: Kredyt samochodowy w Vw bank

Post autor: piteks » sob kwie 10, 2021 17:59

ad.1 Lepiej robić w ASO
ad.2 Można ceramikę. Co do folii się nie wypowiem
ad.3 W dowodzie jest VWLB
Miałem już u nich dwa leasingi (a3,golf mk 7,5), a teraz trzeci na a4. Nie opłaca się wykupić. Lepiej poczekać aż wystawią np. a3 było do wykupienia za 101 tys., a wystawili za 90 tys.. Tak wyglądał leasing ale jak to wygląda przy kredycie mogę tylko się domyślać, że podobnie.
Generalnie ta forma forma finansowania jest stworzona po to aby po skończeniu leasingu/kredytu oddać auto i kupić nowe.


był: Fiat: 125p, Siena HL, Punto ELX, Stilo; Ford: Focus mk2, Mondeo mk4, Focus mk3 1,6 EcoBoost; VW Golf mk7; Audi A3 8V: VW Golf mk7,5; Audi A4 B9 Fl 2,0 TFSI
JEST: Audi A3 8Y 190KM quattro
Obrazek

Bartek11024
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 41
Rejestracja: sob cze 06, 2020 09:26

Re: Kredyt samochodowy w Vw bank

Post autor: Bartek11024 » sob kwie 17, 2021 14:29

Tak, tylko mi bardziej zależy żeby były niskie raty, i żebym miał tą możliwość że mogę wymienić a w razie czego wykupić i nie bawić się w kolejne raty. Czyli rozumiem że jak mam np ostatnia ratę balonową w wysokości 60 tys to lepiej oddać do dealera i poczekać aż wystawi na sprzedaż taniej i wtedy kupic od niego to moje dotychczasowe auto?



ODPOWIEDZ

Wróć do „Ubezpieczenia, porady prawne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości