kupiłem samochód - czas na przerejestrowanie

Wszystko o ubezpieczeniach auta, problemach z rejestracją, papierami.
Porady prawne związane z autami i nie tylko.

Moderatorzy: jhosef, doggie, VIP

a1cygan
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: śr lip 25, 2007 20:03
Lokalizacja: Błonie
Kontakt:

Post autor: a1cygan » wt maja 06, 2008 21:34

a czy są jakieś kary jak nie zarejestruję samochodu na siebie w ciągu miesiąca nawet 2 lub 3 a potem sprzedam samochód komuś innemu. oczywiście skarbówka będzie opłacona w terminie???


http://audia6.pl.tl/AUDI-A6-.htm

Awatar użytkownika
gedeon77
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 118
Rejestracja: wt lis 06, 2007 23:38
Lokalizacja: Czersk

Post autor: gedeon77 » wt maja 06, 2008 22:26

Jak poprzednicy napisali:
-skarbówka 2tyg
-przepisanie OC 30dni
-zarejestrowanie 30dni ale w sumie można jeździć więcej za bardzo się nie czepiają,ja już drugim samochodem jeżdżę po terminie...



Awatar użytkownika
w0jta5
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 117
Rejestracja: sob kwie 28, 2007 13:01
Lokalizacja: Jelenia Góra (DJE)
Kontakt:

Post autor: w0jta5 » czw maja 08, 2008 22:04

Panowie, a jak cena auta nie przekracza 1000zł to trzeba iść do skarbówki?

I słyszałem takie coś że teraz ubezpieczenie OC pozostaje przy aucie i można jeździć na ubezpieczeniu poprzedniego właściciela nie zmieniając tablic - do wygaśnięcia OC - Czy to prawda?


Obrazek

Dawid237
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: ndz maja 11, 2008 16:28
Lokalizacja: Kluczbork

Post autor: Dawid237 » ndz maja 11, 2008 16:36

hmm a ja mam takie pytanko , jezeli przerejestrowalem auto na siebie a nie wykupilem jeszcze OC czy moge jezdzic na OC poprzedniego wlasciciela gdyz jest jeszcze wazne, jesli to mozliwe to czym musze sie sugerowac w takim przypadku??



Awatar użytkownika
miko
black point
black point
Posty: 1408
Rejestracja: pn kwie 07, 2008 13:12
Lokalizacja: Poznań/Dąbrówka
Kontakt:

Post autor: miko » ndz maja 11, 2008 16:58

w0jta5 pisze:I słyszałem takie coś że teraz ubezpieczenie OC pozostaje przy aucie i można jeździć na ubezpieczeniu poprzedniego właściciela nie zmieniając tablic - do wygaśnięcia OC - Czy to prawda?
Tak ubezpieczenie OC jest przypisane teraz do auta a nie do właściciela więc jeżeli poprzednemu właścicielowi nie napisałeś rzadnego oświadczenia o tym że nie będziesz kontynuował jego polisy to spokojnie możesz jeździć dalej. Natomiast co do zmiany tablic to nie do końca - jeżeli poprzedni właściciel należy do innego wydziału komunikacji niż ty to będziesz musiał tablice wymienić na nowe, jeśli należy do tego samego wydziału komunikacji co ty idziesz z tablicami przerejestrować auto i naklejają tobie tylko nowe naklejki homologacji i zakladasz tablice z powrotem na auto
Dawid237 pisze:hmm a ja mam takie pytanko , jezeli przerejestrowalem auto na siebie a nie wykupilem jeszcze OC czy moge jezdzic na OC poprzedniego wlasciciela gdyz jest jeszcze wazne, jesli to mozliwe to czym musze sie sugerowac w takim przypadku??
Tak jak kolega wyżej - możesz jeździć na tym OC ale warunek że nie zrzekłeś się go kontynuować bo w takim przypadku poprzedni właściciel może chcieć zwrotu od ubezpieczyciela zapłaconych składek

Inną sprawą w obu przypadkach jest kwestia zniżek jakie mieli poprzedni właściciele aut - tu może pojawić się problem bo jeśli np. poprzedni właściciel miał 60% zniżki ty masz np. 30% to będziecie musieli zapłacić różnicę w tych składkach
Ostatnio zmieniony ndz maja 11, 2008 17:02 przez miko, łącznie zmieniany 2 razy.


Obrazek

*vr6*
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 40
Rejestracja: sob maja 03, 2008 15:50
Lokalizacja: wschowa

Post autor: *vr6* » ndz maja 11, 2008 20:14

a1cygan pisze:a czy są jakieś kary jak nie zarejestruję samochodu na siebie w ciągu miesiąca nawet 2 lub 3 a potem sprzedam samochód komuś innemu. oczywiście skarbówka będzie opłacona w terminie???
Nie ma zadnej kary,tylko skarbowke trzeba oplacic. Ja tak mialem z 10 autek, jednym jezdzilem prawie rok :grin:


zapraszam do oceny mojego golfa

http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=166678

Awatar użytkownika
adi088
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 517
Rejestracja: wt gru 16, 2008 21:08
Lokalizacja: Turzyn SCZ
Kontakt:

Post autor: adi088 » pn lis 16, 2009 22:30

no to ze skarbowke trzeba to kazdy wie a jak jest z ta rejestracja?? bywa tak ze jest kilka umow (kilku wlascicieli po drodze a dane nie byly zmieniane) jak to z tym jest??
chcial bym podkreslic ze autem pojezdze miesiac moze trzy i bede chcial sprzedac
Ostatnio zmieniony pn lis 16, 2009 22:33 przez adi088, łącznie zmieniany 1 raz.


golf II GT 1.8RP 89r na części http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=119&t=606042
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=252373

Awatar użytkownika
maq
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 91
Rejestracja: sob lip 05, 2008 15:13
Lokalizacja: Susz

Post autor: maq » czw lis 19, 2009 14:53

Jutro bede rejestrowac autko. Czy w urzedzie komunikacji musze przedstawiac jakies papierki ze skarbowki ze oplacilem podatek? Pytam bo ze wzgledow organizacyjnych chce najpierw isc do urzedu komunikacji a potem do skarbowki. Auto kupione w kraju, zarejstrowane w innym wojewodztwie czyli bedzie zmiana blach - jesli to istotne dla tematu.


Obrazek
Mój YACHTING - viewtopic.php?t=323340

faust83
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 27
Rejestracja: pn kwie 28, 2008 22:55
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: faust83 » pt lis 20, 2009 13:49

NIe nie ma żadnych kar, w ten sposób można kupować auta z ubezpieczeniem i przed upływem czasu na przerejestrowanie sprzedać nie inwestująć w opłacanie ubezpieczenia, znam kilku takich kombinatorów,ale oni kupują auta po 1000 - 1500 pln i mniej więcej za tyle je puszczają dalej :grin:



Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10537
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Post autor: doggie » pt lis 20, 2009 13:56

faust83, ty nie pisz o kombinatorach tylko o sytuacji prawnej, każdy kto kupuje auto ma obowiązek zgłosić do skarbówki, nawet jak wartość wynosi poniżej 1000 zł tyle że wtedy nie płaci się podatku

[ Dodano: Pią 20 Lis, 2009 ]
a po drugie maq, nie mówi o ubezpieczeniu tylko o opłacie skarbowej więc czytaj uważnie posty
Ostatnio zmieniony pt lis 20, 2009 13:56 przez doggie, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
maq
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 91
Rejestracja: sob lip 05, 2008 15:13
Lokalizacja: Susz

Post autor: maq » pt lis 20, 2009 14:04

Odpowiem sam na moje pytanie bo już wszystko załatwiłem. Do rejestracji pojazdu w wydziale komunikacji nie jest wymagane przedstawienie dowodu opłaty podatku od czynności cywilnoprawnych.
Sytuacja ta dotyczy zakupu pojazdów używanych krajowych!!!


Obrazek
Mój YACHTING - viewtopic.php?t=323340

Awatar użytkownika
Terpis
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 340
Rejestracja: pn maja 25, 2009 10:10
Lokalizacja: Włocławek
Kontakt:

Post autor: Terpis » wt gru 01, 2009 14:24

Witam Koledzy czytalem caly ten temat i posty. Moje zapytanie jest takie moze wyzej jest co nie co na ten temat ale chce odpowiedzi na moje konkretne pytanie.

Kupuje samochod od goscia ktory posiada OC do kwietnia i czy jak go kupie w grudniu i przerejestruje na siebie to z tym OC na ten samochod bede mogl jezdzic sobie bez obaw a dopiero w kwietniu przepisac na siebie i zaplacic odpowiednie skladki z moimi zniazkami itp ? Myle nad tym zeby odrazu zaplacic skarbowke a w przeciagu miesiace przerejestrowac na siebie i dopiero w kwietniu kontynuowac OC.


<<ZAPRASZAM do obejrzenia tematu>>
Obrazek

Awatar użytkownika
zielu
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 5218
Rejestracja: ndz sie 29, 2004 21:24
Lokalizacja: Wieluń
Kontakt:

Post autor: zielu » wt gru 01, 2009 14:41

jak przerejestrujesz auto zglaszasz się z tym do ubezpieczalni w ktorej jest auto ubezpieczone i wypisują CI nowy papierek z Towimi danymi i z tym jeździsz sobie


Obrazek

Awatar użytkownika
Terpis
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 340
Rejestracja: pn maja 25, 2009 10:10
Lokalizacja: Włocławek
Kontakt:

Post autor: Terpis » wt gru 01, 2009 15:04

Quatro7 pisze:jak przerejestrujesz auto zglaszasz się z tym do ubezpieczalni w ktorej jest auto ubezpieczone i wypisują CI nowy papierek z Towimi danymi i z tym jeździsz sobie
jakies dodatkowe oplaty za to sa ?


<<ZAPRASZAM do obejrzenia tematu>>
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ubezpieczenia, porady prawne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości