Brak miejsc na pieczątki w dowodzie rejestracyjnym

Wszystko o ubezpieczeniach auta, problemach z rejestracją, papierami.
Porady prawne związane z autami i nie tylko.

Moderatorzy: jhosef, doggie, VIP

Awatar użytkownika
jasiek21
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 672
Rejestracja: pn lis 13, 2006 13:01
Lokalizacja: Pszów / Karczów
Kontakt:

Brak miejsc na pieczątki w dowodzie rejestracyjnym

Post autor: jasiek21 » czw mar 28, 2013 15:03

nie, czasowe dają jak zapłacisz 74 zł,
jak zapłacisz 54 to niby jest adnotacja, ale ja nic nie mam wpisane do dowodu. Więc trochę paradoks.


[url=http://www.spritmonitor.de/en/detail/228972.html][img]http://images.spritmonitor.de/228972.png[/img][/url]

ryland_com
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 24
Rejestracja: wt maja 10, 2011 13:29
Lokalizacja: Wrocław

Re: Brak miejsc na pieczątki w dowodzie rejestracyjnym

Post autor: ryland_com » sob kwie 06, 2013 19:22

jhosef pisze:Jak bedzie kończył się przegląd to go zrób. Z kwitem możesz jeździć 30 dni. Ale i tak potrzebujesz nowego dowodu więc z kwitem zacznij załatwiać wydanie nowego dowodu.
Czy aby na pewno tak jest? Rozmawiałem ze znajomym mechanikiem i twierdził on(po rozmowie z drogówką, zatrzymano go w trasie), że kwit z przeglądu jest tylko i wyłącznie ważny dla WK, natomiast nie można z nim jeździć, tak jakby była to pieczątka w dowodzie. Prawda to, czy jakieś bajki?



Awatar użytkownika
dawid018
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4630
Rejestracja: pn sty 09, 2006 23:41
Lokalizacja: Gostyń/Rębowo
Kontakt:

Brak miejsc na pieczątki w dowodzie rejestracyjnym

Post autor: dawid018 » ndz kwie 07, 2013 16:12

ogólnie kwit od diagnosty nie ma daty ważności.ale przepis mówi ze wszelkie zmiany w dowodzie rejestracyjnym itp powinny być zgłaszane w ciągu 30dni dlatego przyjęło się ze zaświadczenie jest ważne 30dni.tak naprawde jak pójdziesz z tym zaświadczeniem za pół roku to też będzie ono wazne.
znam przypadek gdzie koleś od 2005 roku jezdzi z dowodem gdzie nie ma miejsca na pieczątki i co roku dostaje zaświadczenie i tak jezdzi cały rok.


obecne mkII by dawid018
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=3081850#3081850

BYŁE MK2 by dawid018-wszystkie foto na I str.
http://www.forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=63413

ryland_com
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 24
Rejestracja: wt maja 10, 2011 13:29
Lokalizacja: Wrocław

Brak miejsc na pieczątki w dowodzie rejestracyjnym

Post autor: ryland_com » ndz kwie 07, 2013 18:36

Nie miał z tego powodu żadnych problemów?



Awatar użytkownika
Niezalezny
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 35
Rejestracja: wt lut 22, 2011 17:06

Brak miejsc na pieczątki w dowodzie rejestracyjnym

Post autor: Niezalezny » pn cze 10, 2013 16:06

Gdzieś czytałem artykuł o tym jak gościu kłócił się z tymi miejscami na pieczątki, że to nie do jego obowiązków nie należy "pilnowanie" aby były wolne miejsca na pieczątki i, że on za to płacił nie będzie...
Tylko teraz nie mogę znaleźć tego artykułu...


...Chroń Mnie Boże Przed Diabłami W Mundurach o Niebieskim Kolorze...
Czasem na drodze spotykam szaleńców, którzy pędzą na złamanie karku... Naprawde - Nawet czasem ciężko ich dogonić...

Krzysiek W.
Forum Master
Forum Master
Posty: 1279
Rejestracja: pn mar 05, 2007 11:06
Lokalizacja: Pisz/Białystok

Brak miejsc na pieczątki w dowodzie rejestracyjnym

Post autor: Krzysiek W. » pt cze 14, 2013 17:01

ryland_com pisze:Czy aby na pewno tak jest? Rozmawiałem ze znajomym mechanikiem i twierdził on(po rozmowie z drogówką, zatrzymano go w trasie), że kwit z przeglądu jest tylko i wyłącznie ważny dla WK, natomiast nie można z nim jeździć, tak jakby była to pieczątka w dowodzie. Prawda to, czy jakieś bajki?
Można z tą kartką jeżdzić. Znajomy stosuje te metode od 4 lat. Narazie nie było z tym żadnych problemów.
dawid018 pisze:ogólnie kwit od diagnosty nie ma daty ważności.ale przepis mówi ze wszelkie zmiany w dowodzie rejestracyjnym itp powinny być zgłaszane w ciągu 30dni dlatego przyjęło się ze zaświadczenie jest ważne 30dni.tak naprawde jak pójdziesz z tym zaświadczeniem za pół roku to też będzie ono wazne.
znam przypadek gdzie koleś od 2005 roku jezdzi z dowodem gdzie nie ma miejsca na pieczątki i co roku dostaje zaświadczenie i tak jezdzi cały rok.
Zgadza się.
Niezalezny pisze:Gdzieś czytałem artykuł o tym jak gościu kłócił się z tymi miejscami na pieczątki, że to nie do jego obowiązków nie należy "pilnowanie" aby były wolne miejsca na pieczątki i, że on za to płacił nie będzie...
Tylko teraz nie mogę znaleźć tego artykułu...
Chciałbym poznać dalszą cześć tej opowieści.


Nic już nie będzie takie same.

kamcio27
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: śr lip 08, 2015 02:13

Brak miejsc na pieczątki w dowodzie rejestracyjnym

Post autor: kamcio27 » śr lip 08, 2015 02:45

Przerobiłem temat wymiany dowodu rejestracyjnego z powodu braku na pieczątki. Szczęście takie, że przypomniało mi się o tym 3 tygodnie przed końcem ostatniego przeglądu technicznego. Udałem się do urzędu zapłaciłem 54,50 zł wbito mi w stary dowód pieczątkę oczekuje na nowy, następnie po tygodniu ! (zdziwiony) nowy dowód rejestracyjny czekał już na mnie w urzędzie do odbioru. Jest to wariant ekonomiczny tracimy tylko jedno miejsce na pieczęć, bo teraz diagnosta wbija mi przegląd w nowy dowód na drugim miejscu ponieważ pierwszy przebity został ze starego przez urzędnika.



kicaj
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: pt lut 06, 2009 15:35
Lokalizacja: było HH/jest B

Re: Brak miejsc na pieczątki w dowodzie rejestracyjnym

Post autor: kicaj » śr lip 08, 2015 07:30

Raczej nie ekonomiczny. Nie prościej byłoby jechać do diagnosty i dopiero wtedy wymieniać dowód?



ODPOWIEDZ

Wróć do „Ubezpieczenia, porady prawne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości