kupujący chce zwrócić samochód

Wszystko o ubezpieczeniach auta, problemach z rejestracją, papierami.
Porady prawne związane z autami i nie tylko.

Moderatorzy: jhosef, doggie, VIP

riccardoa
Forum Master
Forum Master
Posty: 1381
Rejestracja: czw mar 22, 2012 09:50
Lokalizacja: WOT
Auto: Bora
Silnik: ARL

kupujący chce zwrócić samochód

Post autor: riccardoa » śr gru 02, 2015 17:37

przemlin pisze: CZY moze gościu robić problemy że przecież on wcale auta nie kupił???? ..
Masz na umowie jego podpis i dane,oraz zapis że umowę sporządzono w dwóch jednakowych egzemplarzach?Jeśli tak,to mógł ją nawet zjeść,ty nie masz problemu.



Qnik1992
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: śr wrz 16, 2015 11:43

Re: kupujący chce zwrócić samochód

Post autor: Qnik1992 » sob gru 19, 2015 21:43

przemlin pisze:A ja mam nastepujace pytanie:
Co jeśli gościu kupił ode mnie auto rozbite ale stwierdził że go nie chce podarł umowe/tą miedzy mną a nim/ i puścił auto dalej bez umowy... :banghead: Koleś powiedział /pierwszy kupiec/ że ten drugi do mnie zadzwoni i ze mną podpisze nową umowe...No ale już 3 dni dzwoni. Auto wyrejestrowałem , wypowiedziałem oc na pierwszego kupującego, tylko że on o tym nie wie... CZY moze gościu robić problemy że przecież on wcale auta nie kupił???? ...
Ciebie nie powinno obchodzić, co osoba, która kupiła od CIebie auto zrobiła z umową, zgłoś sprzedaż tam, gdzie trzeba, a niech się tamtem człowieczek martwi co robić, oczywiście Ty masz kopię umowy, którą spisaliście?



MarYano
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 34
Rejestracja: pn sty 11, 2016 15:15

kupujący chce zwrócić samochód

Post autor: MarYano » pn sty 11, 2016 15:47

Dużo osób też chce auto sprzedać, bo niby coś wykryją. Trzeba jednak zawsze zwracać uwagę na to, czy jest zapis o zapoznaniu się ze stanem technicznym. Jak tak, to sprzedawca jest czysty i nie ma obowiązku przyjmować auta.



Awatar użytkownika
herbu
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2351
Rejestracja: pn paź 15, 2007 10:58
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

kupujący chce zwrócić samochód

Post autor: herbu » pn sty 11, 2016 17:49

MarYano pisze: Trzeba jednak zawsze zwracać uwagę na to, czy jest zapis o zapoznaniu się ze stanem technicznym. Jak tak, to sprzedawca jest czysty i nie ma obowiązku przyjmować auta.
Akurat ten zapis nic nie daje - jak poczytasz, to dowiesz się, że z punktu widzenia prawa, jest on nieistotny. Żeby coś takiego zadziałało, trzeba by zastosować odpowiedni zapis - coś takiego:
"Kupujący oświadcza, że dokładnie zapoznał się ze stanem technicznym nabywanego samochodu osobowego. Kupujący oświadcza nadto, iż nabywa samochód w takim stanie technicznym, w jakim się on aktualnie znajduje i nie będzie zgłaszał żadnych, związanych z tym stanem, roszczeń w stosunku do Sprzedającego.
Strony wyłączają zastosowanie art. 556 k.c.
Kupujący nie będzie wnosił roszczeń zgodnie z art. 558 § 1 k.c.
"


Skoda Octavia 1.9TDI PD Obrazek

MarYano
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 34
Rejestracja: pn sty 11, 2016 15:15

kupujący chce zwrócić samochód

Post autor: MarYano » ndz sty 17, 2016 00:46

Herbu skrótowo przedstawiłem swoją myśl. W swojej karierze tylko raz się spotkałem z klientem, który chciał dokonać zwrotu auta. Temat oczywiście upadł nawet w sądzie.



SP-FRA

Re: kupujący chce zwrócić samochód

Post autor: SP-FRA » pt sty 22, 2016 23:46

bioly05011 pisze:powiem tak u mnie kolega kupił auto jak go oglądali silnik nierówno pracował i ciężko odpalał sprzedający powiedział mu że świece kable wn kopułka i palec do wymiany wymienią i będzie chodził przyjechali do mnie okazało się że zawór się rozpiął po demontażu głowicy i miski korbowód był skrzywiony a jak zadzwonili do niego powiedzieć mu jakie auto im sprzedał odpowiedział że teraz go mogą w du.. pocałować
niestety taka jest zasada... można iść do sądu ale rzeczoznawca , zastępstwo procesowe itp przekracza często dwukrotność wartości auta a szansa na wygraną mała:)



Awatar użytkownika
Vart
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: czw sty 28, 2016 09:24

kupujący chce zwrócić samochód

Post autor: Vart » czw sty 28, 2016 09:34

Ale przecież umowa jest napisana w dwóch egzemplarzach i masz podpisaną przez niego umowę? To, że on nie ma o niczym nie świadczy... Może nawet zgubić po drodze albo w trakcie przeprowadzki.... Sprzedałeś już raz auto - podałeś w urzędzie papiery więc auto nie jest Twoje. Nie możesz go drugi raz sprzedać, mam rację? Może ktoś inaczej to widzi?



Awatar użytkownika
herbu
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2351
Rejestracja: pn paź 15, 2007 10:58
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

kupujący chce zwrócić samochód

Post autor: herbu » czw sty 28, 2016 10:10

Coś na temat:
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=abrSj4F6AyI[/youtube]


Skoda Octavia 1.9TDI PD Obrazek

SP-FRA

kupujący chce zwrócić samochód

Post autor: SP-FRA » sob lut 13, 2016 19:30

więc najlepiej jeździć autem aż się rozsypie i go złomować zamiast sprzedawać dalej :)

nie mówię że facet ściemnia bo mówi to z autopsji ale co sąd to obyczaj to raz dwa jak na tę chwilę więcej handlarzy w sądach wygrywa jak kupujących a tu mamy układ przedsiębiorca jako sprzedający czyli ten na którym ciąży najwięcej bo jest specjalistą w swoim zawodzie.



Yodeyma
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: czw lut 18, 2016 22:18

Re: kupujący chce zwrócić samochód

Post autor: Yodeyma » czw lut 18, 2016 22:41

Przy pkt :
"Pkt. 5 Kupujący oświadcza, że stan techniczny pojazdu jest mu znany." zmień na
"Pkt. 5 Kupujący oświadcza, że dokładnie zapoznał się ze stanem technicznym nabywanego samochodu.
Kupujący oświadcza nadto, iż nabywa samochód w takim stanie technicznym, w jakim aktualnie się on znajduje i z tego tytułu nie będzie zgłaszał żadnych roszczeń w stosunku do sprzedającego"

Umowę kupna sprzedaży tworzysz Ty i to Ty wpisujesz to co chcesz aby było zawarte. Kupujący zapoznaje się z umową i swoim podpisem zgadza się na warunki w niej zawarte.

Jesteś osobą prywatną a to nie jest samochód nowy więc nie możesz dać " gwarancji" ze wszystko będzie ok. A po drugie skąd wiesz ze po kupieniu auto ,gościu nie palił gumy czy jeździł po oranym polu. Widziały gały co brały.
Z tak napisaną umową może iść do sądu a i tak przegra



Awatar użytkownika
herbu
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2351
Rejestracja: pn paź 15, 2007 10:58
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

kupujący chce zwrócić samochód

Post autor: herbu » czw lut 18, 2016 23:13

Yodeyma pisze:Jesteś osobą prywatną a to nie jest samochód nowy więc nie możesz dać " gwarancji" ze wszystko będzie ok.
I tu się mylisz - mimo, że jesteś osobą prywatną, to obowiązuje roczna rękojmia na sprzedawany pojazd i kupujący ma prawo żądać zadośćuczynienia za wady. Oczywiście nie za wszystkie i oczywiście też nie jest to takie proste dla niego, by udowodnić swoje racje. Ale już samo to, że będzie Cię nękał telefonami, czy pismami, że może dać sprawę do sądu, że sąd może Cie raz, czy dwa zaprosić w celu złożenia wyjaśnień... niby nic, a może dać to w kość. Oczywiście mało kto z kupujących wogóle wie, że ma pewne prawa, a nawet jak wie, to i tak zazwyczaj nie będzie ich stosował, bo zwyczajnie zazwyczaj mu się to nie opłaci. Ale też wystarczy, że trafisz na jakiegoś wyjątkowo złośliwego osobnika i będziesz miał dość. Dlatego, gdy jesteś sprzedającym należy stosować, oczywiście w miarę możliwości, zapis o wyłączeniu art. 556 k.c., oraz art. 558 § 1 k.c., które znoszą prawo rękojmi. A oczywiście jako kupujący, należy się wystrzegać takich zapisów :grin:


Skoda Octavia 1.9TDI PD Obrazek

Ban33

kupujący chce zwrócić samochód

Post autor: Ban33 » czw lut 25, 2016 23:52

rzecznik ci wszystko powie ewentualnie możesz podjechać do niego a tak apropo widziały gały co brały



Awatar użytkownika
herbu
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2351
Rejestracja: pn paź 15, 2007 10:58
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

kupujący chce zwrócić samochód

Post autor: herbu » pt lut 26, 2016 07:52

Ban33 pisze:a tak apropo widziały gały co brały
No i właśnie wcale tak to nie działa jak większość myśli. To nic, że ktoś oglądał, to nic, że jest zapis iż stan techniczny jest mu znany. Jak ktoś będzie miał ochotę, to może żądać od Ciebie pieniędzy, a nawet może odstąpić od umowy. Inna sprawa, że jeśli się nie zgodzisz, to sprawa trafi do sądu, a tam już wcale łatwo i tanio nie będzie mu udowodnić swoich racji.


Skoda Octavia 1.9TDI PD Obrazek

werdor
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: wt maja 17, 2016 19:24

Re: kupujący chce zwrócić samochód

Post autor: werdor » wt maja 17, 2016 19:41

Witam kupiłem samochód w czwartek wieczorem dojechałem do domu ale w sobotę zauważyłem niski poziom płynu chłodniczego. W niedzielę nim nie jeździłem a w poniedziałek rano po kupieniu płynu odkręciłem kurek zabulgotało jakby się gotowało ale od soboty nie jeździłem silnik zimny. We wtorek rano samochód trafił do mechanika myślałem że głowica. Sprzedawca zapewniał mnie ( osoba prywatna w posiadaniu auta od 2010-do maja 2016) ,że nie wymaga wkładu finansowego tylko nabić klimę oraz jedna poduszka w fotelu kierowcy uszkodzona co było widać. Po odbiorze auta od mechanika dowiedziałem się: turbina z wyciekiem do intercoolera i dalej, uszkodzony wiatrak chłodzenia silnika dlatego się gotowało, przeciek w klimatyzacji, przednia szyba wymieniona, słupek prawy i prawe nadkole zardzewiałe, nad drzwiami kierowcy było coś robione ,szpachlowane też i przy słupku pod deska w kabinie, drzwi od pasażera szpachlowane, deska rozdzielcza z 2013 a poduszki pomimo że niby tylko w fotelu kierowcy wszystkie niesprawne. Sprzedający się wypiera ale przed 2010 nie mogl ktoś inny założyć deskę z 2013. Sprawą zajął się prawnik a dodam że niby rok produkcji 2002 a po vinie że 2001 i nie sprowadzony z niemiec a z holandii ( znalazłem raport na temat auta w bazie holenderskiej) a sprzedawca sam auto sprowadzał.Rzeczoznawca też zrobił ekspertyzę teraz wysłanie listu i czekamy na odpowiedź sprzedawcy. Proponowałem przed oddaniem sprawy prawnikowi do polubownego dogadania się ze sprzedającym ale sprawę olał. Co myślicie mam szansę wygrać.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Ubezpieczenia, porady prawne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości