auto bez oc, przeglądu i z miękkim dowodem rejestracyjnym

Wszystko o ubezpieczeniach auta, problemach z rejestracją, papierami.
Porady prawne związane z autami i nie tylko.

Moderatorzy: jhosef, doggie, VIP

Awatar użytkownika
luki07
_
_
Posty: 2664
Rejestracja: czw maja 15, 2008 11:42
Lokalizacja: Żmigród k. Wrocławia
Kontakt:

auto bez oc, przeglądu i z miękkim dowodem rejestracyjnym

Post autor: luki07 » pt wrz 26, 2014 15:09

dziś dzwoniłem ponownie do naczelnika wydziału komunikacji, w którym został wydany miękki dowód rejestracyjny, okazało się, że naczelnik ma znajomego, który zna właściciela widniejącego w miękkim dowodzie, powiedział, że przez weekend postara się skontaktować z ów osobą, dowiedzieć się czegoś więcej, może posiada on jeszcze jakieś papiery do auta. Jest dobrej myśli i postara się pomóc w tej sprawie, na dzień dzisiejszy wiem, że nikt w PL nie zarejestruje mi auta na miękkim dowodzie, jedyna możliwość to rejestracja na zabytek, ale zobaczymy co okaże się po weekendzie. Z rejestracją na zabytek problemu raczej nie będzie, bo auto jest kompletne, wyremontowana blacharka, nic nie jest poprzerabiane, ale wolałbym zarejestrować je najpierw normalnie.

hak64, n obecną chwilę chciałbym o modelu auta nie mówić :bajer: jest to auto z grupy VAG i tyle :pub:



Awatar użytkownika
dawid018
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4630
Rejestracja: pn sty 09, 2006 23:41
Lokalizacja: Gostyń/Rębowo
Kontakt:

auto bez oc, przeglądu i z miękkim dowodem rejestracyjnym

Post autor: dawid018 » pt wrz 26, 2014 17:00

luki07, gdzieś ty takiego naczelnika WK znalazł.u nas to tylko krzywo patrzeć umieją a jak już coś od nich chcesz i wyprosisz to robią to z wielką łaską


obecne mkII by dawid018
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=3081850#3081850

BYŁE MK2 by dawid018-wszystkie foto na I str.
http://www.forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=63413

Awatar użytkownika
mleko1984
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 270
Rejestracja: pt lut 08, 2008 06:44
Lokalizacja: wrocław

auto bez oc, przeglądu i z miękkim dowodem rejestracyjnym

Post autor: mleko1984 » pt wrz 26, 2014 19:38

Hej, a możesz się pochwalić co to za auto ? Musi być coś fajnego skoro tak się starasz :D



hak64
Forum Master
Forum Master
Posty: 1069
Rejestracja: ndz mar 23, 2014 13:23

auto bez oc, przeglądu i z miękkim dowodem rejestracyjnym

Post autor: hak64 » sob wrz 27, 2014 10:19

mleko1984 pisze:Musi być coś fajnego skoro tak się starasz
Dla wozu z 68 roku z pewnością warto!
dawid018 pisze: gdzieś ty takiego naczelnika WK znalazł.u nas to tylko krzywo patrzeć umieją
Mnie to nie dziwi. Naczelnik też człowiek, a jak zobaczył, że w grę wchodzi ratowanie zabytku, to każdemu serce zmięknie.


specjalista z zakresu rekonstrukcji wypadków drogowych i odszkodowań powypadkowych

Awatar użytkownika
luki07
_
_
Posty: 2664
Rejestracja: czw maja 15, 2008 11:42
Lokalizacja: Żmigród k. Wrocławia
Kontakt:

auto bez oc, przeglądu i z miękkim dowodem rejestracyjnym

Post autor: luki07 » czw paź 02, 2014 15:29

rozmawiałem znów z naczelnikiem WK gdzie zarejestrowane jest/było auto, powiedział mi, że wysłał pismo do osoby widniejącej w miękkim dowodzie z prośbą o kontakt z WK, jak tylko czegoś się dowie, da mi znać. Narazie czekam na odpowiedź w sprawie auta, jestem również w kontakcie z obecnym właścicielem, mam nadzieję, że uda się całą sprawę doprowadzić do pozytywnego zakończenia.

czy możecie mi powiedzieć, gdzie najlepiej ubezpieczyć takie auto? bo z ofert online, nietety nic wybrać nie mogę, nie da rady w większości wypadków wprowadzić albo rocznika auta, albo modelu .., chyba zostaje mi przejście się do jakiegoś towarzystwa osobiście...



Awatar użytkownika
jhosef
_
_
Posty: 9172
Rejestracja: czw lis 16, 2006 21:12
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

auto bez oc, przeglądu i z miękkim dowodem rejestracyjnym

Post autor: jhosef » czw paź 02, 2014 15:34

luki07, najlepiej zapisać się do jakiegoś automobilklubu i uzyskać 70% zniżkę od ceny po żniżkach już z historii.
Ale trzeba mieć bezwypadkowy zeszły rok, auto powyżej 25 lat.

Jak directy nie maja czegoś w bazie to tak łatwo nie ubezpieczyć. VW typ 82 Kübelwagen?



hak64
Forum Master
Forum Master
Posty: 1069
Rejestracja: ndz mar 23, 2014 13:23

auto bez oc, przeglądu i z miękkim dowodem rejestracyjnym

Post autor: hak64 » czw paź 02, 2014 16:25

luki07 pisze:z ofert online, nietety nic wybrać nie mogę, nie da rady w większości wypadków wprowadzić albo rocznika auta, albo modelu ..,
Jest opcja kontakt z referentem, czy jak go tam zwał. Prosisz o kontakt i gościu dobiera Ci ubezpieczenie do Twoich wymagań. Sugerował bym jednak
jhosef pisze:zapisać się do jakiegoś automobilklubu i uzyskać 70% zniżkę
Wiem, nie chcesz rejestrować na zabytek, ale 68 rok spełnia wymogi pojazdu historycznego, więc to korzystna oferta. Dodatkowo jest możliwość wykupienia AC, właśnie na pojazd historyczny, potrzebna będzie jednak wycena rzeczoznawcy (oszacowanie wartości), ale mając wycenę i opinie rzeczoznawcy zarejestrował bym na zabytek... :bajer:


specjalista z zakresu rekonstrukcji wypadków drogowych i odszkodowań powypadkowych

Awatar użytkownika
luki07
_
_
Posty: 2664
Rejestracja: czw maja 15, 2008 11:42
Lokalizacja: Żmigród k. Wrocławia
Kontakt:

auto bez oc, przeglądu i z miękkim dowodem rejestracyjnym

Post autor: luki07 » czw paź 16, 2014 11:52

Sprawa dalej w toku, nie mam narazie żadnych informacji od naczelnika WK ale poszperałem, poczytałem i nie muszę wykupować OC w dniu ewentualnego kupna auta. auto ma ponad 40 lat i nie musi mieć ciągłości OC jeśli się nie porusza po drogach, bo z definicji jest pojazdem historycznym. Przemyslalem również opcje rejestracji, jeśli do końca roku nie uda się ustalić co i jak z rejestracją normalną chyba pojadę po niego i na wiosnę zarejestruje na żółte blachy



Awatar użytkownika
dawid018
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4630
Rejestracja: pn sty 09, 2006 23:41
Lokalizacja: Gostyń/Rębowo
Kontakt:

auto bez oc, przeglądu i z miękkim dowodem rejestracyjnym

Post autor: dawid018 » czw paź 16, 2014 17:44

luki07 pisze:auto ma ponad 40 lat i nie musi mieć ciągłości OC jeśli się nie porusza po drogach, bo z definicji jest pojazdem historycznym
a to ciekawostka.myślałem ze tylko zarejestrowane auta na żółtych tablicach tak mają.


obecne mkII by dawid018
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=3081850#3081850

BYŁE MK2 by dawid018-wszystkie foto na I str.
http://www.forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=63413

Awatar użytkownika
luki07
_
_
Posty: 2664
Rejestracja: czw maja 15, 2008 11:42
Lokalizacja: Żmigród k. Wrocławia
Kontakt:

auto bez oc, przeglądu i z miękkim dowodem rejestracyjnym

Post autor: luki07 » pt paź 17, 2014 10:32

definicja
pojazd historyczny:
a) pojazd zabytkowy w rozumieniu przepisów ustawy - Prawo o ruchu drogowym
b) pojazd wpisany do księgi inwentarza muzealiów zgodnie z przepisami dotyczącymi ewidencjonowania dóbr kultury w muzeach,
c) pojazd mający co najmniej 40 lat,
d) pojazd mający co najmniej 25 lat i uznany przez uprawnionego rzeczoznawcę samochodowego za pojazd unikatowy lub mający szczególne znaczenie dla udokumentowania historii motoryzacji;

Zwolnione z obowiązku ciągłości OC są:

1. samochody mające minimum 40lat
2. mające minimum 25 lat i opinie rzeczoznawcy
3. zabytki na żółtych blachach
4. pojazd wpisany do księgi inwentarza muzealiów zgodnie z przepisami dotyczącymi ewidencjonowania dóbr kultury w muzeach

tak to się przedstawia na chwilę obecną :)



Awatar użytkownika
jhosef
_
_
Posty: 9172
Rejestracja: czw lis 16, 2006 21:12
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

auto bez oc, przeglądu i z miękkim dowodem rejestracyjnym

Post autor: jhosef » pt paź 17, 2014 10:43

luki07 pisze:Zwolnione z obowiązku OC są:
Nie należy przy tym zapominać, że zakup OC jest w naszym interesie. Z reszta do poruszania się po drogach te pojazdy zdaje się też muszą miec OC.



Awatar użytkownika
luki07
_
_
Posty: 2664
Rejestracja: czw maja 15, 2008 11:42
Lokalizacja: Żmigród k. Wrocławia
Kontakt:

auto bez oc, przeglądu i z miękkim dowodem rejestracyjnym

Post autor: luki07 » pt paź 17, 2014 11:59

dokładnie tak jak piszesz jhosef, do poruszania się po drogach musisz mieć wykupione OC i tu nie ma znaczenia czy auto jest zabytkiem czy też nie, poprostu jeśli masz zamiar remontować auto czy też kupiłeś klasyka, ale przed nim jeszcze długa droga do wyjazdu na ulicę to jeśli spełnia wymienione wyżej warunki to OC kupować na nie nie musisz. I to jest wielkim plusem, bo kupując np mk3 do długoterminowego projektu - odbudowa, swapy itd OC płacić musisz i nikogo tu nie interesuje, że auto stoi w kartonach w garażu i nie wyjedzie przez najbliższe dwa lata na drogę...



ODPOWIEDZ

Wróć do „Ubezpieczenia, porady prawne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości