PORÓWNYWARKA CEN UBEZPIECZEŃ - czyli za ile ubezpiecze auto?

Wszystko o ubezpieczeniach auta, problemach z rejestracją, papierami.
Porady prawne związane z autami i nie tylko.

Moderatorzy: jhosef, doggie, VIP

Matifcb
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 508
Rejestracja: czw sty 12, 2012 15:42
Lokalizacja: Bydgoszcz

PORÓWNYWARKA CEN UBEZPIECZEŃ - czyli za ile ubezpiecze auto?

Post autor: Matifcb » sob kwie 23, 2016 11:14

napiszę bo może komuś się przyda. Ogólnie teraz OC podrożało więc nigdzie nie dostałem taniej a kontynuacja w YCD wyszla z 439 zl na 503 zl. W ostatnim dniu wszedłem na Yanosika. Na głównej stronie aplikacji jest Benefia ubezpieczenie - 1 kliknięciem wyliczyli mi 390 ZL !!! super kupiłem w 5 min i znalazłem o 10 % taniej niż miałem rok temu ( gdzie przypomnę najtaniej to była opcja podwyżki o około 15%)


Bayern ist Meister

Jaklas88
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 108
Rejestracja: wt kwie 08, 2014 19:16
Lokalizacja: Przysiek
Auto: VW Jetta A2
Silnik: RP

Re: PORÓWNYWARKA CEN UBEZPIECZEŃ - czyli za ile ubezpiecze a

Post autor: Jaklas88 » ndz kwie 24, 2016 08:49

Wypowiadaj umowy telefonicznie. Mów, że konkurencja wyliczyła Ci taniej, ale nie ściemniaj mów prawdę... Jeszcze w lutym pomimo, że polisa kończy się w maju L4 obniżało mi stawkę trzykrotnie z 480 do nawet 414 złotych z NNWKiP a mam raptem 20% zniżki. Masz auto co najmniej 25 letnie licząc od pierwszej rejestracji?



Awatar użytkownika
mfind
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 43
Rejestracja: pt cze 26, 2015 19:50
Kontakt:

Re: PORÓWNYWARKA CEN UBEZPIECZEŃ - czyli za ile ubezpiecze a

Post autor: mfind » ndz kwie 24, 2016 13:49

Jaklas88 pisze:Wypowiadaj umowy telefonicznie.
No tutaj to jednak zdecydowanie bardziej polecałbym załatwienie tego poprzez przesłanie druku (mailem, listem, ewentualnie pofatygować się osobiście). Wysyłając formularz zawsze masz jakieś potwierdzenie, że wyszedł on od Ciebie tego i tego dnia, także, gdy gdzieś Twoje zawiadomienie się zgubi i nagle ubezpieczyciel zechce opłaty za zaległy okres, wtedy masz na szybko dowód, że umowa została wypowiedziana na czas.

Pozdrawiam,
Łukasz



Jaklas88
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 108
Rejestracja: wt kwie 08, 2014 19:16
Lokalizacja: Przysiek
Auto: VW Jetta A2
Silnik: RP

PORÓWNYWARKA CEN UBEZPIECZEŃ - czyli za ile ubezpiecze auto?

Post autor: Jaklas88 » pn kwie 25, 2016 10:10

Tak, zgadza się. Podkładka musi być. Miałem na myśli negocjacje telemarketingowe :)



Awatar użytkownika
mfind
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 43
Rejestracja: pt cze 26, 2015 19:50
Kontakt:

Re: PORÓWNYWARKA CEN UBEZPIECZEŃ - czyli za ile ubezpiecze a

Post autor: mfind » pn kwie 25, 2016 10:29

Jaklas88 pisze:Tak, zgadza się. Podkładka musi być. Miałem na myśli negocjacje telemarketingowe :)
Aa to chyba, że :grin: Negocjacje na infolinii zawsze spoko i bardzo często skuteczne ;)



Jaklas88
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 108
Rejestracja: wt kwie 08, 2014 19:16
Lokalizacja: Przysiek
Auto: VW Jetta A2
Silnik: RP

PORÓWNYWARKA CEN UBEZPIECZEŃ - czyli za ile ubezpiecze auto?

Post autor: Jaklas88 » pn maja 02, 2016 20:01

Kierowca: 27 lat, prawko od 9 sezonów, 2 lata składek (20%). Auto: Jetta A2, 1990 r, 1781ccm, 66kW, "przebieg" 155000 km, 4d. Przebieg ubezpieczenia: 2 lata bezszkodowe w link4. Aktualnie 491,96PLN - przedłużenie polisy na kwotę 454PLN do tego 40PLN w bonach do tesco i 5300pkt payback dające dodatkowy rabat w kwocie 53PLN. PZU policzyło mi składkę z rabatem 70% na wiekowe auto 269PLN +obowiązkowa składka 80PLN/rok. Koniec końców taniej się nie da :bigok:



kommentator

Re: PORÓWNYWARKA CEN UBEZPIECZEŃ - czyli za ile ubezpiecze a

Post autor: kommentator » pn maja 30, 2016 15:36

Jak korzystacie z jakichkolwiek porównywarek to zwracajcie uwagę na słowo "niezależna". Oznacza to, że żadna firma ubezpieczeniowa nie płaci im za promowanie swojej oferty. Innymi słowy takie porównywarki są najuczciwsze.



Awatar użytkownika
Piasek
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 6862
Rejestracja: sob mar 21, 2009 20:57

PORÓWNYWARKA CEN UBEZPIECZEŃ - czyli za ile ubezpiecze auto?

Post autor: Piasek » wt lip 26, 2016 09:19

Nawet babka w ubezpieczalni mi mówiła że nowo zawierane polisy, w tym roku, wzrosły o 100% między styczniem a lipcem - jak widzi że to samo ubezpiecza. Najbardziej poszły polisy za małolitrażowe pojemności. Kontynuacje jeszcze nie tak bardzo bo to przeważnie 30-40zł w górę - mi za wszystkie dotychczasowe przed sprzedażą faktycznie takie wyceny na kolejny rok po przysyłali: 30-40zł drożej ale za nowe polisy na kolejne auta, auta tańsze, o mniejszych pojemnościach i dużo niższej mocy. Normalnie kopara opada...
A już szczytem są ubezpieczenia dla świeżych kierowców: 3200zł dał za pierwsze auto a 3600zł mu samo OC wyliczyli. Ludzie rozkładają ręce i odchodzą...
Będzie znowu plaga pojazdów bez OC na drogach i nie ma na to reguły: stary, młody, diesel, benzyna, drogi, tani, 60% zniżek i 15 lat prawka + tyle samo bezszkodowej historii, przebiegi roczne duże, małe, itp. Te stawki to jakieś normalnie "z dupy" strzelane jeżeli dzisiaj za 1.1 i 60KM warte (dla ubezpieczalni) może 6 tyś zł walą stawki jakie 3-m-ce temu płacił ojciec za swoje auto warte 6x tyle o mocy prawie 200KM i pojemności 3-litrów. I on tym robi ponad 30 tyś km na rok.
Absurd...
Dzisiaj za 15-letnie rodzinne kombi z silnikiem pow 2-litrów stawka wyjściowa to ok 750-800zł:
- wiocha zabita dechami
- prawie 20 lat prawko
- wszystkie możliwe zniżki i zero kolizji
gdzie jeszcze rok temu za to samo był przedział 390-420zł


https://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=91&t=538082&p=7130128#p7130128

Awatar użytkownika
herbu
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2351
Rejestracja: pn paź 15, 2007 10:58
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

PORÓWNYWARKA CEN UBEZPIECZEŃ - czyli za ile ubezpiecze auto?

Post autor: herbu » wt lip 26, 2016 10:31

Piasek, potwierdzam - w zeszłym roku płaciłem za Passata B5 1.6 286 zł w AXA. W tym roku za to samo auto płaciłem już 480 zł. Czyli 100% więcej. A nie miałem żadnych zdarzeń, więc max. zniżki. Ba, za Corse 1.2 płaciłem w tym roku 390 zł.
Ale co ciekawe - za Octavię 1.9, również w AXA, zapłaciłem 419 zł - 60 zł taniej niż za Passata 1.6. O co chodzi?


Skoda Octavia 1.9TDI PD Obrazek

Awatar użytkownika
mfind
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 43
Rejestracja: pt cze 26, 2015 19:50
Kontakt:

Re: PORÓWNYWARKA CEN UBEZPIECZEŃ - czyli za ile ubezpiecze a

Post autor: mfind » wt lip 26, 2016 10:35

Skonfrontuję to z wynikami naszych badań nad cenami OC
Piasek pisze:Nawet babka w ubezpieczalni mi mówiła że nowo zawierane polisy, w tym roku, wzrosły o 100% między styczniem a lipcem - jak widzi że to samo ubezpiecza.
Z tą podwyżką 100% to grubo przesadzone (chociaż niewykluczone, że znajdzie się jakaś firma, która zaproponuje Ci 2 razy drożej za OC, tylko po co tam kupować skoro masz do wyboru jeszcze kilkanaście innych) :/ Z naszych analiz wynika, że OC podrożało ŚREDNIO o 29% od początku tego roku. To znaczy, że połowa firm mogła nie podnieść ceny w ogóle, ale druga połowa za to mogła zrobić podwyżkę o 58%, dlatego trzeba porównywać oferty przed zakupem, aby niepotrzebnie nie zapłacić za to samo kilka stów więcej.

Piasek pisze: Najbardziej poszły polisy za małolitrażowe pojemności.
Co do pojemności silników to zdecydowanie najbardziej pokrzywdzeni są kierowcy samochodów z litrażem 2.4 i w górę u nich znacznie to skoczyło (nawet po ~20% bardziej niż innym), ale pozostałe pojemności rosną/spadają w bardzo równym tempie.
Piasek pisze:Kontynuacje jeszcze nie tak bardzo bo to przeważnie 30-40zł w górę - mi za wszystkie dotychczasowe przed sprzedażą faktycznie takie wyceny na kolejny rok po przysyłali: 30-40zł drożej ale za nowe polisy na kolejne auta, auta tańsze, o mniejszych pojemnościach i dużo niższej mocy. Normalnie kopara opada...
Tutaj to już jest loteria i dużo zależy od polityki firmy. Jeśli ubezpieczyciel honoruje nowych klientów wtedy przechodząc do niego masz spoko składkę, ale za rok przedłużenie dostaniesz takie, że odechciewa się wszystkiego. Niektóre firmy nawet mimo podwyżek nie przysyłają większych propozycji, bo chcą koniecznie zatrzymać klienta, a pozostali liczą bardzo różnie i przedłużenie jest mniej lub bardziej opłacalne. Tutaj również porównanie ofert to idealna opcja, bo wtedy masz pewność czy oferta przedłużenia nie jest wyssana z palca.
Piasek pisze:A już szczytem są ubezpieczenia dla świeżych kierowców: 3200zł dał za pierwsze auto a 3600zł mu samo OC wyliczyli. Ludzie rozkładają ręce i odchodzą...
No niestety tutaj jest ciężki temat. Jednak mniej więcej OC dla młodego można dorwać nawet od 1400-1600 zł (nie żeby była to normalna cena, ale zawsze 2 razy mniej).
Piasek pisze: Dzisiaj za 15-letnie rodzinne kombi z silnikiem pow 2-litrów stawka wyjściowa to ok 750-800zł:
- wiocha zabita dechami
- prawie 20 lat prawko
- wszystkie możliwe zniżki i zero kolizji
gdzie jeszcze rok temu za to samo był przedział 390-420zł
To najtańsza oferta ze wszystkich firm jaką znalazłeś?

Pozdrawiam,
Łukasz



Awatar użytkownika
Piasek
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 6862
Rejestracja: sob mar 21, 2009 20:57

PORÓWNYWARKA CEN UBEZPIECZEŃ - czyli za ile ubezpiecze auto?

Post autor: Piasek » wt lip 26, 2016 12:36

mfind pisze:ŚREDNIO o 29% od początku tego roku
to żadne wyliczenie bo pisałem że kontynuację polis na pozostałe samochody miałem 30-40zł droższe niż w roku poprzednim płaciłem. Nowa polisa, zawierana na sprowadzone auto, pierwszy raz rejestrowane w PL jest 100% wyższa od stycznia tego roku bo ubezpieczałem i w styczniu i teraz w lipcu dokładnie ten sam samochód (mamy dwa identyczne) - ba !! drugi miał 70 tyś km mniejszy przebieg.
A już bankowe 100 % jest w dużych pojemnościach porównując ubiegłoroczne stawki do dzisiaj zawieranych nowych polis - nie przedłużanie. Sprzedałem auto 2 tyg przed końcem polisy, wypowiedziałem, kupiłem kolejne, ten sam ubezpieczyciel, 100% droższa polisa.
mfind pisze:To najtańsza oferta ze wszystkich firm jaką znalazłeś?
i dwa różne auta porównywałem, obydwa z tego samego rocznika i poj. pow. 2 litrów.


https://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=91&t=538082&p=7130128#p7130128

ttosiekk
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 131
Rejestracja: pn mar 28, 2016 17:43

Re: PORÓWNYWARKA CEN UBEZPIECZEŃ - czyli za ile ubezpiecze a

Post autor: ttosiekk » wt lip 26, 2016 14:24

Ja za swojego klekota na początku kwietnia płaciłem OC za cały rok w wysokości 450 zł.
Poprosiłem też żeby wyliczyli mi stawkę OC za sprowadzonego Saaba 9-3 1.9 150KM z 2008r. Wyszło 480 zł.



Awatar użytkownika
matisim
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2647
Rejestracja: pt lip 10, 2009 00:53
Lokalizacja: Usa
Auto: bmw
Kontakt:

Re: PORÓWNYWARKA CEN UBEZPIECZEŃ - czyli za ile ubezpiecze a

Post autor: matisim » wt lip 26, 2016 18:19

Ceny ubezpieczeń są chore w stosunku do wypłat. Ostatnio kumplowi przysłali kontynuacja ubezpieczenie za mk3 z 450 na 630zł na rok! Oby tylko znalazł coś tańszego

Wysłane z mojego C6603 przy użyciu Tapatalka



Awatar użytkownika
mfind
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 43
Rejestracja: pt cze 26, 2015 19:50
Kontakt:

Re: PORÓWNYWARKA CEN UBEZPIECZEŃ - czyli za ile ubezpiecze a

Post autor: mfind » wt lip 26, 2016 18:23

matisim pisze:Ceny ubezpieczeń są chore w stosunku do wypłat. Ostatnio kumplowi przysłali kontynuacja ubezpieczenie za mk3 z 450 na 630zł na rok! Oby tylko znalazł coś tańszego
Podeślij go do nas to postaramy mu się ogarnąć coś w dobrej cenie :bajer:



ODPOWIEDZ

Wróć do „Ubezpieczenia, porady prawne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 33 gości