PORÓWNYWARKA CEN UBEZPIECZEŃ - czyli za ile ubezpiecze auto?

Wszystko o ubezpieczeniach auta, problemach z rejestracją, papierami.
Porady prawne związane z autami i nie tylko.

Moderatorzy: jhosef, doggie, VIP

Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10538
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Re: PORÓWNYWARKA CEN UBEZPIECZEŃ - czyli za ile ubezpiecze a

Post autor: doggie » pt lis 04, 2016 21:21

Piasek pisze:Już dawno temu pisałem że ubezpieczenia powinny być zależne tylko od 2 czynników: wartości pojazdu i rocznych przebiegów .
miałoby to sens



Awatar użytkownika
Avery
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 90
Rejestracja: pn cze 23, 2014 13:22
Lokalizacja: Gdańsk Wrzeszcz

PORÓWNYWARKA CEN UBEZPIECZEŃ - czyli za ile ubezpiecze auto?

Post autor: Avery » sob lis 05, 2016 15:34

ubezpieczenia niestety to temat rzeka. niestety nie ma na to złotego środka. nigdy nie było i nie będzie, który zadowoli każdego, znajdą się skrajności, które bedą dotykały jednych czy drugich.



Jaklas88
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 108
Rejestracja: wt kwie 08, 2014 19:16
Lokalizacja: Przysiek
Auto: VW Jetta A2
Silnik: RP

PORÓWNYWARKA CEN UBEZPIECZEŃ - czyli za ile ubezpiecze auto?

Post autor: Jaklas88 » śr gru 14, 2016 05:12

tak tylko, że te skrajności są wyjęte z kapelusza. robiłem ostatnio abstrakcyjną kalkulacje na młodego kierowcę, który ma 5 szkód na koncie mimo ze prawko od jednego dnia, dla uszkodzonego bmw 750 sprowadzonego z usa uzywany jako taksówka w wawie. nowy model w salonie kosztuje cos ponad 400k w górę a oc za niego chcieli 772k. chore! nikt mi nie wmówi, że takie są realia rynku. sztucznie dmuchany balon, który *#cenzura#* zanim sie obejrzymy. suporeksy budowlane swego czasu tez tak mialy (jak wszedl do pl obcy kapital do pl) przeliczyli sie tak jak obecnie robią to firmy ubezpieczeniowe.



Awatar użytkownika
Piasek
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 6862
Rejestracja: sob mar 21, 2009 20:57

PORÓWNYWARKA CEN UBEZPIECZEŃ - czyli za ile ubezpiecze auto?

Post autor: Piasek » śr gru 14, 2016 09:42

770 tyś zł wykalkulowało ubezpieczenia ?!?!
:rotfl:
To tylko kolejny z dowodów na to że podwyżka ubezpieczeń jest tak na prawdę z :ass: wzięta.

Z innej beczki pytanie do tych co siedzą w ubezpieczeniach:
Czy mógłby mi ktoś przeliczyć i na PRIV przesłać kalkulację pełnego ubezpieczenia (OC+AC+KR) dla leasingowanego auta:
VW Caddy 1.6TDI 102KM `13r - 2 osobowy furgon
Data pierwszej rej. 01.2014
Przebieg 104 tyś km
Średnioroczny ok 30 tyś km
Auto na firmę, ja użytkownik, właściciel leasing.
Szkody od początku żadnej ani z OC ani z AC.
Bo chciałbym poznać oferty konkurencyjne względem ubezpieczyciela którego dostałem razem z autem.


https://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=91&t=538082&p=7130128#p7130128

Awatar użytkownika
Avery
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 90
Rejestracja: pn cze 23, 2014 13:22
Lokalizacja: Gdańsk Wrzeszcz

PORÓWNYWARKA CEN UBEZPIECZEŃ - czyli za ile ubezpiecze auto?

Post autor: Avery » śr gru 14, 2016 10:39

proszę zauważyć, że na polskim rynku mamy ponad 15+ towrzystw ubezpieczeniowych, i to, że w jednej wyszło Ci 770k nie oznacza, że w każdej kolejnej Ci wyjdzie ta sama składka. czemu tak drogo? poprostu tak działa algorytm danej firmy, czemu tak drogo? ten klient nie jest ich targetem, nie chcą takiego klienta, który jest młody i ma szkody.

nie rozumiem z drugiej strony tego marudzenia, idąc do sklepu kupujesz pierwsze lepsze buty za 500zł czy szukasz tańszych?



Awatar użytkownika
herbu
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2351
Rejestracja: pn paź 15, 2007 10:58
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

PORÓWNYWARKA CEN UBEZPIECZEŃ - czyli za ile ubezpiecze auto?

Post autor: herbu » śr gru 14, 2016 14:11

Ja dzisiaj się chwilę bawiłem i znalazłem (chyba) sposób, by urwać kilka zł na odszkodowaniu.
Otóż wypełniając kalkulator, jednym z pierwszych pytań jest miejsce zamieszkania. A jak wiadomo, miejsce zamieszkania, to nie miejsce zameldowania, czy też miejsce rejestracji auta. I co ciekawe - dla mojego auta, które jutro będę ubezpieczał, OC w moim mieście wychodzi około 600 zł. Jednak w mieście moich rodziców, już 400. I wszystko jasne :hmm:


Skoda Octavia 1.9TDI PD Obrazek

Awatar użytkownika
Piasek
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 6862
Rejestracja: sob mar 21, 2009 20:57

PORÓWNYWARKA CEN UBEZPIECZEŃ - czyli za ile ubezpiecze auto?

Post autor: Piasek » śr gru 14, 2016 14:18

Ale tutaj świadomie oszukujesz bo oni wyraźnie pytają o to gdzie mieszkasz a nie gdzie jesteś zameldowany.


https://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=91&t=538082&p=7130128#p7130128

Awatar użytkownika
Avery
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 90
Rejestracja: pn cze 23, 2014 13:22
Lokalizacja: Gdańsk Wrzeszcz

PORÓWNYWARKA CEN UBEZPIECZEŃ - czyli za ile ubezpiecze auto?

Post autor: Avery » śr gru 14, 2016 15:01

Są towarzystwa, w których można wpisać jeszcze adres zamieszkania (pozwala na to kalkulator), ale już w innych liczy sie adres zameldowania, lepiej uważaj jak wpisujesz, żebyś później nie miał dopłaty :)



Jaklas88
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 108
Rejestracja: wt kwie 08, 2014 19:16
Lokalizacja: Przysiek
Auto: VW Jetta A2
Silnik: RP

Re: PORÓWNYWARKA CEN UBEZPIECZEŃ - czyli za ile ubezpiecze a

Post autor: Jaklas88 » śr gru 14, 2016 15:31

Avery pisze:... i to, że w jednej wyszło Ci 770k nie oznacza, że w każdej kolejnej Ci wyjdzie ta sama składka...
Problem w tym, ze tylko jedno towarzystwo wyraziło chęć ubezpieczenia MTU co do PZU to już nawet odechciało mi się do nich zaglądać.



Awatar użytkownika
Piasek
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 6862
Rejestracja: sob mar 21, 2009 20:57

PORÓWNYWARKA CEN UBEZPIECZEŃ - czyli za ile ubezpiecze auto?

Post autor: Piasek » śr gru 14, 2016 15:48

Po nowemu w ubezpieczeniach, młodzi kierowcy mają prze...
Mało tego - nawet samo ich dopisanie "do ojcowego samochodu" skutkuje sporym wywindowaniem ceny ubezpieczenia.
To gdzie do ch***ry ten młody kierowca ma zdobyć szlify i doświadczenie jeżeli ostatnie auto jakim dane mu było jechać to było auto którym zdał egzamin.

Jeszcze rozumiem syt. w której robimy ograniczenie mocy, np 80KM dla młodego kierowcy gdzie są preferencyjne stawki OC, a jak chcesz chłopie mieć R6 z BMW pod maską no to płać... Ale teraz to choćby i Seicento kupił i 60km/h nie przekraczał ubezpieczenie go zabije.


https://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=91&t=538082&p=7130128#p7130128

Awatar użytkownika
tomek860
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 353
Rejestracja: sob wrz 09, 2006 13:10
Lokalizacja: Warszawa

PORÓWNYWARKA CEN UBEZPIECZEŃ - czyli za ile ubezpiecze auto?

Post autor: tomek860 » śr gru 14, 2016 16:08

Jedyna opcja to kupić papiery od skutera i polisę OC od 18 roku kupować. Wtedy przynajmniej przy 26 latach odpada zwyżka za wiek i od razu mamy zniżkę za staż. Wielu moich znajomych tak robiło.



Awatar użytkownika
Piasek
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 6862
Rejestracja: sob mar 21, 2009 20:57

PORÓWNYWARKA CEN UBEZPIECZEŃ - czyli za ile ubezpiecze auto?

Post autor: Piasek » śr gru 14, 2016 16:26

Wiadomo, zniżka "na komara" :) ale "młody kierowca" wg. ubezpieczycieli (o ile dobrze pamiętam) to do 25 roku życia i do 5 lat stażu prawka, to co taki człowiek ma pierdopędem 7 lat śmigać żeby stać go było na polisę OC od Cingusa po dziadku ?
Tutaj nie można mówić o wygodach czy rozpasaniu młodych bo klimat mamy jaki mamy, to nie południowe Włochy gdzie w t-shircie 10m-cy w roku przebimbasz. U nas się nie da cały rok funkcjonować na pierdopędzie a gdzie tutaj dopiero 7 lat, kolejna sprawa że to też nie są tanie rzeczy i byle chiński badziew 3-4 tyś zł kosztuje (nie wspominając o markowych)

Auta będą jak były kupowane, tyle że na tego kto ma max zniżki i będą je tłukli aż nabędą 5 lat stażu i 25 lat życia i dopiero będą dopisywani do polis aby nabywać zniżki.


https://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=91&t=538082&p=7130128#p7130128

Awatar użytkownika
herbu
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2351
Rejestracja: pn paź 15, 2007 10:58
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

PORÓWNYWARKA CEN UBEZPIECZEŃ - czyli za ile ubezpiecze auto?

Post autor: herbu » śr gru 14, 2016 17:02

Piasek pisze:Ale tutaj świadomie oszukujesz bo oni wyraźnie pytają o to gdzie mieszkasz a nie gdzie jesteś zameldowany.
Szczerze to mam to w :ass:


Skoda Octavia 1.9TDI PD Obrazek

Awatar użytkownika
Piasek
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 6862
Rejestracja: sob mar 21, 2009 20:57

PORÓWNYWARKA CEN UBEZPIECZEŃ - czyli za ile ubezpiecze auto?

Post autor: Piasek » śr gru 14, 2016 17:10

Chodzi o fakt: dla kilku złotych nie warto ale jak się stówki z tego robią...
a że stuknąłeś w Kielcach a zameldowany w Kartuzach... no kto ci zabroni jechać do Kielc. :bajer:
Tyle że gdzieś to w końcu wyjdzie, zaczną zadawać pytania: Policja, ubezpieczalnia, adres korespondencyjny. Wszystko ma krótkie nogi, udaje się dopóki zdarzenia nie będzie.


https://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=91&t=538082&p=7130128#p7130128

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ubezpieczenia, porady prawne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości