kupiłem samochód - czas na przerejestrowanie

Wszystko o ubezpieczeniach auta, problemach z rejestracją, papierami.
Porady prawne związane z autami i nie tylko.

Moderatorzy: jhosef, doggie, VIP

Awatar użytkownika
zielu
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 5218
Rejestracja: ndz sie 29, 2004 21:24
Lokalizacja: Wieluń
Kontakt:

Post autor: zielu » wt gru 01, 2009 15:06

z tego co wiem to nie


Obrazek

Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10528
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Post autor: doggie » wt gru 01, 2009 18:45

Terpis pisze:
jakies dodatkowe oplaty za to sa ?
w zależności od strefy, wieku i posiadanych procentowych zniżek w ramach rekalkulacji składki możesz mieć dopłatę albo nawet zwrot kasy



Awatar użytkownika
Terpis
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 340
Rejestracja: pn maja 25, 2009 10:10
Lokalizacja: Włocławek
Kontakt:

Post autor: Terpis » wt gru 01, 2009 20:56

mettenos pisze:
Terpis pisze:
jakies dodatkowe oplaty za to sa ?
w zależności od strefy, wieku i posiadanych procentowych zniżek w ramach rekalkulacji składki możesz mieć dopłatę albo nawet zwrot kasy
ale to chyba po kontynuacji ? czy odrazu jak tylko przerejestruje samochod ?

Przypuscmy ze rejestruje w grudniu a OC wazne jest do kwietnia .


<<ZAPRASZAM do obejrzenia tematu>>
Obrazek

Awatar użytkownika
zajac
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2492
Rejestracja: sob sty 21, 2006 23:18
Lokalizacja: krakow,skarzysko
Kontakt:

Post autor: zajac » wt gru 01, 2009 22:34

i w grudniu idziesz do ubezpiecyciela od ktorego jest polisa ktora dostaniesz z autem
pokazujesz im nowy dowod z twoimi danymi i ci przeliczają (rekalkulują) składkę pod ciebie. Jesli masz większe zniżki od poprzedniego wlasciciela to dostajesz zwrot, jesli znizki są mniejsze doplacasz za te 4-5 miesięcy do kiedy jest OC wykupione.
Mozesz również zrezygnowac z polisy poprzedniego wlasciciela do 30 dni od kupna auta i ubezpieczyc auto w innym zakładzie


Moje mark 4 http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=251704&start=0

NARZĘDZIA I SPRZĘT WARSZTATOWY - SPRZEDAŻ
Pomoc prawna - ubezpieczenia
Ubezpieczenia PZU OC, AC, NNW, Pakiety - Tanio

Awatar użytkownika
Terpis
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 340
Rejestracja: pn maja 25, 2009 10:10
Lokalizacja: Włocławek
Kontakt:

Post autor: Terpis » śr gru 02, 2009 23:52

zajac pisze:i w grudniu idziesz do ubezpiecyciela od ktorego jest polisa ktora dostaniesz z autem
pokazujesz im nowy dowod z twoimi danymi i ci przeliczają (rekalkulują) składkę pod ciebie. Jesli masz większe zniżki od poprzedniego wlasciciela to dostajesz zwrot, jesli znizki są mniejsze doplacasz za te 4-5 miesięcy do kiedy jest OC wykupione.
Mozesz również zrezygnowac z polisy poprzedniego wlasciciela do 30 dni od kupna auta i ubezpieczyc auto w innym zakładzie
dobra juz mniej wiecej kapuje ogarniam ta sprawe ... ale skieruje jeszcze pytanie takie do Ciebie ... Czy jak kupie ten samochod i oplace tylko sama skarbowke nie rejestrujac go na siebie to moge tak latac az do wygasniecia OC ? Samochod bedzie z innego wojewodztwa czytalem ze trzeba wymienic blachy a jak wymienie blachy to i dowod a jak dowod to i polisa OC dobrze mysle ?
Ostatnio zmieniony czw gru 03, 2009 00:30 przez Terpis, łącznie zmieniany 1 raz.


<<ZAPRASZAM do obejrzenia tematu>>
Obrazek

Awatar użytkownika
zajac
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2492
Rejestracja: sob sty 21, 2006 23:18
Lokalizacja: krakow,skarzysko
Kontakt:

Post autor: zajac » czw gru 03, 2009 00:49

Terpis pisze:a jak wymienie blachy to i dowod a jak dowod to i polisa OC dobrze mysle ?
blachy i dowód trzeba wymienic, bo trafisz na policjanta słuzbiste albo co gorsza bedziesz mial kolizje i bedzie problem z nieaktuanymi dokumentami auta, ustawa mówi o 30 dniach na przerejestrowanie ale nie ma kary za niedotrzymanie terminu, policja zabierze dowód i tyle.
OC jako takie zostaje trzeba po wymianie tablic wpisac do polisy zmiane numerów i przekalkulowac składkę


latac na niezmienionych dokumentach mozesz tylko po co


Moje mark 4 http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=251704&start=0

NARZĘDZIA I SPRZĘT WARSZTATOWY - SPRZEDAŻ
Pomoc prawna - ubezpieczenia
Ubezpieczenia PZU OC, AC, NNW, Pakiety - Tanio

Awatar użytkownika
Sopel87
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: wt lis 03, 2009 21:35
Lokalizacja: Stargard

Post autor: Sopel87 » ndz gru 06, 2009 22:22

a1cygan pisze:a czy są jakieś kary jak nie zarejestruję samochodu na siebie w ciągu miesiąca nawet 2 lub 3
nie trzeba na siebie przerejestrowywac bo za to niema zadnej kary



Awatar użytkownika
BlackSpider18
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: czw wrz 29, 2011 19:50
Lokalizacja: Kleszczowa

kupiłem samochód - czas na przerejestrowanie

Post autor: BlackSpider18 » ndz paź 02, 2011 12:18

Kupiłem samochód 29.09.2011 w polsce na rejestracji DWL- ubezpieczenie kończy się 28.03.2012.
sprzedający wystawił mi fakturę i powiedział że nie ma potrzeby iść do skarbowego bo to on płaci podatek.

I w związku z powyższym mam pytanie:
Czy mogę jeździć tym samochodem do 28.03.2012. czy muszę iść gdzieś wcześniej to zgłosić, i w jakim trerminie??
Dodam że teraz będę miał rejestrację SZA bo to już inne województwo i powiat...


SEBA

Awatar użytkownika
CIENKII
Forum Master
Forum Master
Posty: 1275
Rejestracja: czw lis 30, 2006 20:07
Lokalizacja: FNW
Kontakt:

kupiłem samochód - czas na przerejestrowanie

Post autor: CIENKII » pn paź 10, 2011 02:58

witam . . mam podobne pytanko w sprawie przerejestrowania auta . . .
a wiec ;

kupilem auto rok temu od znajomego z tego samego miasta wiec te same blachy zostana , on nie zglosił sprzedazy ( i nie bedzie dopuki mu nie powiem ze ide przejestrowac ) latam na jego papierach ale ubezpieczenie mam juz na siebie . . . dzisiaj podczas kontroli Policjant ktory chyba własnie wyskoczył na swoja pierwsza słuzbe powiedział ze ,, mam 30 dni na przerejestrowanie auta a jezeli tego nie zrobię to dostane mandat '' . . . oczywiscie zadnego mandatu nie przyjmowalem a nawet nie zaczął go pisac bo spytalem grezcnie czy moze mi przeczytac , pokazac ustawe w kodeksie gdzie taki obowiazek jest . . . i te słowa ,, ZARAZ ZOBACZYMY CZY NIE MUSISZ :hmm: '' pare minut poźniej po wykonaniu przez niego telefonu + rozmowa przez ,,szczekaczke'' wysiadł i ,, trójkat , gasnica itp '' pokazalem i grzecznie po raz kolejny zapytalem jak ten przepis brzmi i usłuszalem ,, dzisiaj tego przepisu nie moge znaleźc , ale nastepnym razem podczas kontroli bedziemy inaczej rozmawiac bo od 2011 wszedl paragraf ze musisz przerejestrowac auto '' bla bla bla dziekuje dobranoc . .


moze mi ktos napisac jaki to jest paragraf i czy woogule jest ?? i nie chodzi tu o smieszne 80 zł tylko o to ze mina Policjanta ktory nie wie o czym woogule gada jest ; BEZCENNA :rozpacz: !!! tak samo jak mandat za brak zalegalizowanej gasnicy !! :jaja: a woze dwie , jedna sprawna dla siebie i druga przeterminowana 6 LAT !! dla Nich :D :los2:



Awatar użytkownika
jhosef
_
_
Posty: 9172
Rejestracja: czw lis 16, 2006 21:12
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

kupiłem samochód - czas na przerejestrowanie

Post autor: jhosef » pn paź 10, 2011 08:47

CIENKII pisze:witam . . mam podobne pytanko w sprawie przerejestrowania auta . . .
a wiec ;

kupilem auto rok temu od znajomego z tego samego miasta wiec te same blachy zostana , on nie zglosił sprzedazy ( i nie bedzie dopuki mu nie powiem ze ide przejestrowac ) latam na jego papierach ale ubezpieczenie mam juz na siebie . . . dzisiaj podczas kontroli Policjant ktory chyba własnie wyskoczył na swoja pierwsza słuzbe powiedział ze ,, mam 30 dni na przerejestrowanie auta a jezeli tego nie zrobię to dostane mandat '' . . . oczywiscie zadnego mandatu nie przyjmowalem a nawet nie zaczął go pisac bo spytalem grezcnie czy moze mi przeczytac , pokazac ustawe w kodeksie gdzie taki obowiazek jest . . . i te słowa ,, ZARAZ ZOBACZYMY CZY NIE MUSISZ :hmm: '' pare minut poźniej po wykonaniu przez niego telefonu + rozmowa przez ,,szczekaczke'' wysiadł i ,, trójkat , gasnica itp '' pokazalem i grzecznie po raz kolejny zapytalem jak ten przepis brzmi i usłuszalem ,, dzisiaj tego przepisu nie moge znaleźc , ale nastepnym razem podczas kontroli bedziemy inaczej rozmawiac bo od 2011 wszedl paragraf ze musisz przerejestrowac auto '' bla bla bla dziekuje dobranoc . .


moze mi ktos napisac jaki to jest paragraf i czy woogule jest ?? i nie chodzi tu o smieszne 80 zł tylko o to ze mina Policjanta ktory nie wie o czym woogule gada jest ; BEZCENNA :rozpacz: !!! tak samo jak mandat za brak zalegalizowanej gasnicy !! :jaja: a woze dwie , jedna sprawna dla siebie i druga przeterminowana 6 LAT !! dla Nich :D :los2:
CIENKII, nic tylko Ci pogratulować, że nie potrafisz dokonać prostego przerejestrowania auta. Typowe polskie podejście... bo to po co... przeca te dokumenta też są dobre...



Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10528
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Re: kupiłem samochód - czas na przerejestrowanie

Post autor: doggie » pn paź 10, 2011 10:59

CIENKII pisze:
kupilem auto rok temu od znajomego z tego samego miasta wiec te same blachy zostana , on nie zglosił sprzedazy ( i nie bedzie dopuki mu nie powiem ze ide przejestrowac ) .
ale przecież ciebie nie interesuje to czy on wyrejestruje to auto, to jego sprawa i jego problem - zresztą za mądry to on nie jest, ty bez względu na to rejestrujesz auto



Awatar użytkownika
CIENKII
Forum Master
Forum Master
Posty: 1275
Rejestracja: czw lis 30, 2006 20:07
Lokalizacja: FNW
Kontakt:

kupiłem samochód - czas na przerejestrowanie

Post autor: CIENKII » pn paź 10, 2011 12:54

jhosef,
CIENKII, nic tylko Ci pogratulować, że nie potrafisz dokonać prostego przerejestrowania auta. Typowe polskie podejście... bo to po co... przeca te dokumenta też są dobre...
CIENKII,
i nie chodzi tu o smieszne 80 zł tylko o to ze mina Policjanta ktory nie wie o czym woogule gada jest ; BEZCENNA :rozpacz: !!! tak samo jak mandat za brak zalegalizowanej gasnicy !! :jaja: a woze dwie , jedna sprawna dla siebie i druga przeterminowana 6 LAT !! dla Nich :D :los2:
:panna: :panna: :panna: :panna: :panna: :panna: :panna: :panna: :panna: :panna: :panna: :panna:



doggie,
ale przecież ciebie nie interesuje to czy on wyrejestruje to auto, to jego sprawa i jego problem - zresztą za mądry to on nie jest, ty bez względu na to rejestrujesz auto
a jezeli on wyrejestruje auto to Policja podczas kontroli moze sie o tym dowiedziec ?? wczesniej cały czas mowilem ze ,,pozyczone'' itp . . ale jezeli widze ze Policjant jest nastawiony zle i chce na siłe dopierdo... mandat jestem dla niego TAKI SAM . . .


i prosiłem czy ktos czytal , widzial taki przepis ze jest to obowiazkowe w ciagu 30 dni :D



Awatar użytkownika
jhosef
_
_
Posty: 9172
Rejestracja: czw lis 16, 2006 21:12
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

kupiłem samochód - czas na przerejestrowanie

Post autor: jhosef » pn paź 10, 2011 13:42

CIENKII pisze: i prosiłem czy ktos czytal , widzial taki przepis ze jest to obowiazkowe w ciagu 30 dni :D
Obowiązek przerejestrowania w ciągu 30 dni wynika z przepisów ale niestety nie było do niego kar za przekroczenie.
Jazda na czyimś dowodzie to dziecinada. Stać Cię na auto, kupujesz to rejestrujesz na siebie. Jakbym się dowiedział, że nowy nabywca nie przerejestrował na siebie auta kupionego ode mnie to bym się stawił u niego i osobiście zaciągnął do urzędu. Nawet z tego względy, że w przypadku wykroczenia czy przestępstwa najpierw przyjdą do mnie bo to ja jestem właścicielem wg CEPIK.
Art. 78. 1. W razie przeniesienia na inną osobę własności pojazdu zarejestrowanego, dotychczasowy właściciel przekazuje nowemu właścicielowi dowód rejestracyjny i kartę pojazdu, jeżeli była wydana.
2. Właściciel pojazdu zarejestrowanego jest obowiązany zawiadomić w terminie nie przekraczającym 30 dni kierownika rejonowego urzędu rządowej administracji ogólnej o:
1) nabyciu lub zbyciu pojazdu,
2) zmianie stanu faktycznego wymagającej zmiany danych zamieszczonych w dowodzie rejestracyjnym.
3. Zdarzenia, o których mowa w ust. 2, są dokumentowane w karcie pojazdu; odpowiednich wpisów dokonuje kierownik rejonowego urzędu rządowej administracji ogólnej.
4. Właściciel lub posiadacz pojazdu jest obowiązany wskazać na żądanie uprawnionego organu, komu powierzył pojazd do kierowania lub używania w oznaczonym czasie, chyba że pojazd został użyty wbrew jego woli i wiedzy przez nieznaną osobę, czemu nie mógł zapobiec.
Ale na szczęście weszła nowelizacja.

I przepis powyższy został zmieniony.
http://prawo.gazetaprawna.pl/artykuly/4 ... datem.html" onclick="window.open(this.href);return false;



JaSebastian
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: wt gru 04, 2012 23:05
Lokalizacja: Białystok

kupiłem samochód - czas na przerejestrowanie

Post autor: JaSebastian » pn lut 18, 2013 19:54

Mam takie pytanie, jeżeli kupiłem samochód w swojej miejscowości i ma on tablice "BI" to mogę tylko oskarbować umowę i jeździć nim dalej ?



ODPOWIEDZ

Wróć do „Ubezpieczenia, porady prawne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości