PYTANIA-ile dostanę za takie uszkodzenia, za ile to naprawię

Wszystko o ubezpieczeniach auta, problemach z rejestracją, papierami.
Porady prawne związane z autami i nie tylko.

Moderatorzy: jhosef, doggie, VIP

Awatar użytkownika
jacekPlacekkk
zbieram na tjuning
zbieram na tjuning
Posty: 435
Rejestracja: pn sie 25, 2008 19:45
Lokalizacja: Siedlce/okolice
Kontakt:

Post autor: jacekPlacekkk » pt maja 21, 2010 19:30

a mi zaakceptowano kosztorys Aso!

nie wiem jak go tu załączyć, ale odkręcenie i założenie tablicy rejestracyjnej netto 25 zł.... i tak się nazbierało 4800 zł, co ciekawe policzono również drzwi do malowania, chyba bedą cieniować :helm: ale ale czekam dalej jak to się rozwinie, chętnie bym wrzucił tu kosztorys, mam go w Pdfie, ale skanera brak,

ciekawe jaką lampe mi policzyli za kwotę 400 netto :helm: zamienik?


:-)

kunkiel
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: wt lip 28, 2009 01:35
Lokalizacja: Kępno

Post autor: kunkiel » pt maja 21, 2010 21:07

Obrazek Obrazek



Awatar użytkownika
jacekPlacekkk
zbieram na tjuning
zbieram na tjuning
Posty: 435
Rejestracja: pn sie 25, 2008 19:45
Lokalizacja: Siedlce/okolice
Kontakt:

Post autor: jacekPlacekkk » sob maja 22, 2010 10:20

myślę że 2500 dostaniesz od Ubezpieczyciela, skoro się boisz że nie naprawisz a i tak może być to bierz bezgotówkową naprawę, nic cię nie obchodzi i o!

ja miałem podobne uszkodzenia


:-)

kunkiel
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: wt lip 28, 2009 01:35
Lokalizacja: Kępno

Post autor: kunkiel » pn maja 24, 2010 10:15

witam wszystkich dziś był u mnie agent i wycenił szkode na 3600 zł

[ Dodano: 24 Maj 2010 22:13 ]
Mam jeszcze jedno pytanko odnośnie stłuczki, czy da się przyspawać uchwyty od skrzyni biegów czy lepiej kupić nową ?



Awatar użytkownika
kamil-b
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 70
Rejestracja: pt paź 02, 2009 09:10
Lokalizacja: Jedlina Zdrój
Kontakt:

ile dostane za tą szkode?

Post autor: kamil-b » sob maja 29, 2010 16:06

panowie ile mi dadza za takie uszkodzenia??autem jechala moja dziewczyna.kobieta jadąca vw passatem rozmawiając przez tel wyjechała z zakazu i mało tego...z miejsca gdzie nie powinna wyjechac.moja dziewczyna jadąc golfem nie wychamowala i uderzyła w tył passata kombi.policja spisała protokół i winna jest kobieta z passata.golfa scholowano do domu na koszt winnej.mam dylemat czy robic go od nowa,czy sprzedać w calosci lub na czesci i kupic innego. Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
uszkodzenia widoczne na fotkach....niestety sam niewiem co sie dzieje pod maska bo jestem w niemczech.z tego co wiem,to od momentu zderzenia szarpie silnikiem i nierowno chodzi.jest problem takze z biegami.jezeli zmienilem lampy na soczewki i nacieszylem sie nimi 2 tyg,to zwroca mi za nowe??rzeczoznawca przyjeżdża we wtorek,wiec sie okaże.pozdrawiam.



Awatar użytkownika
zajac
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2492
Rejestracja: sob sty 21, 2006 23:18
Lokalizacja: krakow,skarzysko
Kontakt:

Post autor: zajac » sob maja 29, 2010 16:32

będzie szkoda całkowita, więc ciężko wycenic na oko, jakieś 4-5 tys powinienes dostać zależy od rocznika i wyposażenia.
Jesli masz fakturę na lampy to trzeba pokazać rzeczoznawcy zwiększy się wyjściowa wartość pojazdu


Moje mark 4 http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=251704&start=0

NARZĘDZIA I SPRZĘT WARSZTATOWY - SPRZEDAŻ
Pomoc prawna - ubezpieczenia
Ubezpieczenia PZU OC, AC, NNW, Pakiety - Tanio

Awatar użytkownika
kamil-b
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 70
Rejestracja: pt paź 02, 2009 09:10
Lokalizacja: Jedlina Zdrój
Kontakt:

Post autor: kamil-b » sob maja 29, 2010 16:58

aha rozumiem...faktury na lampy niestety niemam.co do auta..95rok...1.9tdi...czy rzeczoznawca szacujacy szkody bierze pod uwage czesci oryginalne czy zamienniki??bo mialem orginalne czesci i chcialbym aby za takie policzyl.



Awatar użytkownika
zajac
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2492
Rejestracja: sob sty 21, 2006 23:18
Lokalizacja: krakow,skarzysko
Kontakt:

Post autor: zajac » sob maja 29, 2010 18:47

kamil-b, on nie będzie liczył jakie części miałeś on policzy wartość pojazdu przed szkodą i po szkodzie (albo przez aukcje auto online lub metodą stopnia uszkodzenia pojazdu) i wartość wraku odejmie od wartości pojazdu przed szkodą i różnica tych wartości będzie stanowiła odszkodowanie. Tak działa rozliczenie na zasadzie szkody calkowitej pojazdu. Nie będzie zgody na naprawę.

Aczkolwiek może być tak ,że metodą kosztorysową zmieści się w wartości pojazdu i będzie wypłata kosztorysem na zamiennikach ale w to wątpię. i obstawiam szkodę całkowitą.


Moje mark 4 http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=251704&start=0

NARZĘDZIA I SPRZĘT WARSZTATOWY - SPRZEDAŻ
Pomoc prawna - ubezpieczenia
Ubezpieczenia PZU OC, AC, NNW, Pakiety - Tanio

Awatar użytkownika
kamil-b
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 70
Rejestracja: pt paź 02, 2009 09:10
Lokalizacja: Jedlina Zdrój
Kontakt:

Post autor: kamil-b » sob maja 29, 2010 22:19

czyli oni mi dadzą tylko różnice jako odszkodowanie i niebede mógł nawet go zrobic sobie i nim dalej jezdzic??albo sprzedac na częsci?



Awatar użytkownika
zajac
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2492
Rejestracja: sob sty 21, 2006 23:18
Lokalizacja: krakow,skarzysko
Kontakt:

Post autor: zajac » ndz maja 30, 2010 02:26

naprawic bedzie mozna , jak sie wyrobisz w kwocie która wyplacą lub sprzedasz sobie wrak albo na częsci


Moje mark 4 http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=251704&start=0

NARZĘDZIA I SPRZĘT WARSZTATOWY - SPRZEDAŻ
Pomoc prawna - ubezpieczenia
Ubezpieczenia PZU OC, AC, NNW, Pakiety - Tanio

Awatar użytkownika
kamil-b
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 70
Rejestracja: pt paź 02, 2009 09:10
Lokalizacja: Jedlina Zdrój
Kontakt:

Post autor: kamil-b » ndz maja 30, 2010 10:52

aha rozumiem....wiec teraz wiem na czym stoje.dziekuje za pomoc!bardzo mi pomogłes :bigok: .plusik dla ciebie.



dudiZ
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 56
Rejestracja: pn gru 14, 2009 21:50
Lokalizacja: kielce

Post autor: dudiZ » pn maja 31, 2010 23:06

Witam, chciałbym się dowiedzieć ile dostane z ubezpieczalni za takie uszkodzenia bo pojęcia nie mam, ze szkoda całkowita to wiem. Sprawca ubezpieczony jest w warcie co sadzicie o tej ubezpieczalni będą jakieś problemy? Bo rożnych rzeczy się naczytałem. Zdarzenie miało miejsce 19 maja, rzeczoznawca przybył 20 maja i twierdził ze w ciągu 4 dni otrzymam kosztorys którego nadal nie otrzymałem, dzwoniąc do warty dowiedziałem się tylko tyle ze nie wiedza czemu nie ma kosztorysu i już zaczynam się bać ze będą problemy co o tym sadzicie? czy normalnie tak to długo trwa,a może nie długo? Nie mam pojęcia bo po raz pierwszy jestem w takiej sytuacji i nie wiem co myśleć o tym. Uszkodzenia których nie widać na zdjęciach to obdrapane drzwi pasażera przez błotnik i drugi błotnik uszkodzony przez maskę, dziękuje za pomoc i pozdrawiam
Ostatnio zmieniony sob wrz 25, 2010 18:25 przez dudiZ, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
zajac
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2492
Rejestracja: sob sty 21, 2006 23:18
Lokalizacja: krakow,skarzysko
Kontakt:

Post autor: zajac » wt cze 01, 2010 17:56

ZU ma czas 30 dni od dnia zgloszenia, ogólnie kosztorys powinien zostać juz zrobiony.
Mysle ze ok 2500 tys.

Co do tego co jest napisane na roznych forach odnośnie ubezpieczalni to nie nalezy im wierzyc bo wypowiadaja sie tylko niezadowoleni :grin:


Moje mark 4 http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=251704&start=0

NARZĘDZIA I SPRZĘT WARSZTATOWY - SPRZEDAŻ
Pomoc prawna - ubezpieczenia
Ubezpieczenia PZU OC, AC, NNW, Pakiety - Tanio

dudiZ
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 56
Rejestracja: pn gru 14, 2009 21:50
Lokalizacja: kielce

Post autor: dudiZ » wt cze 01, 2010 20:04

Otrzymałem kosztorys w którym nie wiedzę kwoty która ma być przeznaczona dla mnie jako odszkodowanie proszę o pomoc (może jestem ślepy :grin: ), co zrobić gdy nie zgadzam się z wycena auta w dniu kolizji (2800pln), zauważyłem tez ze nie uwzględniono w kosztorysie takiego wyposażenia jak klimatyzacja komputer MFA regulowana tylnia kanapa i elektryczne lusterka. Co o tym sadzicie ? czy instalacja LPG podwyższa wartość auta? Proszę o pomoc

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek



ODPOWIEDZ

Wróć do „Ubezpieczenia, porady prawne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 19 gości