Miałem bliskie spotkanie z sarną...

Wszystko o ubezpieczeniach auta, problemach z rejestracją, papierami.
Porady prawne związane z autami i nie tylko.

Moderatorzy: jhosef, doggie, VIP

Awatar użytkownika
maryjan
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 862
Rejestracja: śr lip 04, 2007 09:04
Lokalizacja: Ostrowite city of country

Miałem bliskie spotkanie z sarną...

Post autor: maryjan » pn gru 22, 2008 10:56

witam wszystkich w przededniu zbliżających się świąt. Otóż w dniu dzisiejszym w drodze do pracy miałem nie miłe zdarzenie (zderzenie), z sarną. Na prostej ale ciemnej drodze sarna wskoczyła mi na róg maski... Straty dość poważne ponieważ nie tylko maska uległa odkształceniu, również zderzak, błotnik... nie mówiąc o grilu czy lampie która została naderwana...

Pytanie czy jest sens zgłasznia do nadleśnictwa czy koła łowieckiego tegoż zdarzenia? Pytam ponieważ wezwałem na miejsce policje a ta wskazała mi znak (20 metrów przed uderzeniem), o dzikich zwierzakach na drodze... Pan policjant stwierdził, że należy mi się mandat i że jest to moja wina... Ręce mi opadły, przecież to dzikie zwierze i nikt nie jest w stanie przewidzieć jego ruchu! Skończyło się na pouczeniu i odebraniu dowodu...
Gdzies kiedyś czytałem o OC dla kół łowieckich dlatego jeżeli któś zna przepis rawny regulujący ten przypadek to proszę o odpowiedź.

P.S czwarte pod rząd święta z rozbitym autkiem...


Dziki

Awatar użytkownika
misiek
_
_
Posty: 5821
Rejestracja: pt maja 13, 2005 17:49
Lokalizacja: opolskie
Kontakt:

Post autor: misiek » pn gru 22, 2008 11:06

maryjan czytaj
http://www.laspolski.net.pl/article.php ... 6105008699
i tutaj
http://www.google.pl/search?hl=pl&q=zde ... =&aq=f&oq=


:-k ...

Awatar użytkownika
maryjan
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 862
Rejestracja: śr lip 04, 2007 09:04
Lokalizacja: Ostrowite city of country

Post autor: maryjan » pn gru 22, 2008 11:23

misiek10111, dzięki... tak więc remont na własny koszt, fajne święta się zapowiadają...


Dziki

Awatar użytkownika
cowboy
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 7253
Rejestracja: czw wrz 15, 2005 13:27
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: cowboy » pn gru 22, 2008 13:27

nie ma szans

tez uszkodziłem maske, zderzak, lampe, grill itd... z tym że mnie wyskoczył koziołek na polach a nie w lesie

jeżeli był znak dzika zwierzyna w lesie to tym bardziej nie masz szans - tylko Auto Casco



TOMMy_VW
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 435
Rejestracja: ndz cze 03, 2007 11:24
Lokalizacja: SY

Post autor: TOMMy_VW » pn gru 22, 2008 17:40

maryjan pisze:policje a ta wskazała mi znak (20 metrów przed uderzeniem)
i ten znak posprzątał wszystko! Gdyby nie było tego znaku sprawę miałbyś wygraną, a tak to nowe fanty pod choinke do golfa :bigok:


[img]http://www.otofotki.pl/obrazki/wqdz690429546a.GIF[/img] [url=http://tnij.org/pisownia_pcf][color=red]Piszę poprawnie po polsku[/url][/color].

Awatar użytkownika
Kulon
Forum Master
Forum Master
Posty: 1994
Rejestracja: pt cze 15, 2007 15:38
Kontakt:

Post autor: Kulon » pn gru 22, 2008 17:52

maryjan pisze:Miałem bliskie spotkanie z sarną...
możesz tylko założyć sprawę cywilną dla nadleśnictwa, argumentująć że w tym miejscu np: nie było siatek odgradzających. Ale z życia wiem że to walka z wiatrakami.


Jeżeli miewasz problemy z kobietami, to miej na uwadze to, że z problemami trzeba się czasem przespać.
PL
Nigdy nie dyskutuj z idiotą. Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem.

MiCiS
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 33
Rejestracja: wt lut 15, 2005 19:57
Lokalizacja: świdnica(wrocław)
Kontakt:

Post autor: MiCiS » śr kwie 29, 2009 18:36

Podłącze się trochę do tematu. W poniedziałek ponownie miałem zderzenie z sarną, piszę ponownie bo ledwo minął rok od ostatniego zderzenia. Tym razem uszkodzenia znacznie poważniejsze, pas przedni, chłodnica, grill, zderzak... eh Nie ma szans na jakiekolwiek odszkodowanie, sprawy sądowe itp. Był znak.

Więc sobie i innym życzę ku przestrodze, aby uważać. I w duchu sobie powtarzam: dobrze, że nie był to dzik:)


...zazdrość?
- Straszna rzecz....
-----------------------------------------------
MK3 Variant 1,9 TDI AFN, 1999
Polo 1,4 TDI BNV, 2008/2009

Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10516
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Post autor: doggie » śr kwie 29, 2009 23:26

maryjan, no ale z tą propozycją mandatu to gość przesadził, zastanawiam się jaką kwalifikacje prawną by przyjął, bo osbiście nic sesownego mi do głowy nie przychodzi :green_fuck: , a tak na marginesie, to czy znak jest, czy go nie ma, to i tak mamy z francuskiego "marneeeszanseee" na odszkodowanie.



Awatar użytkownika
misiek
_
_
Posty: 5821
Rejestracja: pt maja 13, 2005 17:49
Lokalizacja: opolskie
Kontakt:

Post autor: misiek » śr kwie 29, 2009 23:31

mettenos -->> maryjan już pewnie dawno temu auto naprawił :chytry: (data jego tematu :wink: )


:-k ...

Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10516
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Post autor: doggie » śr kwie 29, 2009 23:44

misiek10111, a widzisz, starość nie radość, dzięki za cenną uwagę,



Awatar użytkownika
maryjan
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 862
Rejestracja: śr lip 04, 2007 09:04
Lokalizacja: Ostrowite city of country

Post autor: maryjan » czw kwie 30, 2009 09:46

Koszt naprawy 1500PLNów... Maska do lekkiego prosrowania i podmalowania, nowe zaczepy na lampkę i wszystkie plastiki waraz z znaczkiem VW - nowe...
Wiem, że trochę dużo ale autko ma pojeździć tak więc naprawa nieu pana zdizcha w garażu tylko w profi zakładzie VW z gwarancją itp.


Dziki

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ubezpieczenia, porady prawne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości