Ubezpieczeniowy fundusz gwarancyjny...

Wszystko o ubezpieczeniach auta, problemach z rejestracją, papierami.
Porady prawne związane z autami i nie tylko.

Moderatorzy: jhosef, doggie, VIP

damian83
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 48
Rejestracja: sob gru 27, 2008 16:42
Lokalizacja: gdynia

Ubezpieczeniowy fundusz gwarancyjny...

Post autor: damian83 » czw maja 14, 2009 14:12

Dzisiaj dostalem pismo o tresci:

W zwiazku z otrzymanym zawiadomieniem o przeprowadzeniu w dniu 08.04.2009r czynnosci kontrolnych dotyczacych spelnienia obowiazku zawarcia umowy ubezpieczenia odpowiedzialnosci cywilnej (OC) posiadaczy pojazdow mechanicznych przez posiadacza pojazdu marki VOLKSWAGEN GOLF, o numerze rejestracyjnym XXXXXXXXX, Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny, dzialajac na podstawie art. 90 ust. 1 ustawy z dnia 22 maja 2003r o ubezpieczeniach obowiazkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych (Dz. U. Nr 124, poz. 124, poz. 1152 z póżn. zm.), zwanej dalej ustawa, wzywa w terminie 30 dni od dnia doreczenia niniejszego wezwania:
- do przedstawienia dokumentow potwierdzajacych zawarcie w roku kontroli umowy ubezpieczenia obowiazkowego OC posiadaczy pojazdow mechanicznych zgodnie z warunkami ubezpieczenia okreslonymi w ustawie lub potwierdzajacych brak obowiazku zawarcia umowy takiego ubezpieczenia , albo
- do uiszczenia oplaty za niespelnienie ww. obowiazku.

Kwota oplaty wynosi- 2.090,00 zł
Kwota kosztow upomnienia wynosi- 8,80 zł

i dalej jakies piwerdoly o nr konta do wplaty itd



Dostal ktos z was cos takiego?? Jak do tego sie ustosunkowac?? Zaden z moich znajomych nie mial nigdy doczynienia z czyms takim, a juz dlugo maja auta.
Ubezpieczenie mam wazne ale cos mi tu podjezdza "zdechlym gow..."
Ostatnio zmieniony czw maja 14, 2009 14:13 przez damian83, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
drill
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 696
Rejestracja: sob sty 21, 2006 23:45
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: drill » czw maja 14, 2009 20:07

nie wiem na jakiej zasadzie dziala kontrola funduszu gwarancyjnego ale z tego pisma wynika, ze ich kontrola polega na tym, ze wzywaja czlowieka do udowodnienia, ze ma OC a jesli okaze sie ze nie ma to pozostaje mu placic....

sprawdz w lexie albo sejm.gov.pl podstawe prawna jaka podaja...


Obrazek

Awatar użytkownika
zajac
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2492
Rejestracja: sob sty 21, 2006 23:18
Lokalizacja: krakow,skarzysko
Kontakt:

Post autor: zajac » czw maja 14, 2009 20:38

musisz wyslac do nich kopie potwierdzajaca zawarcie umowy OC i tyle,


Moje mark 4 http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=251704&start=0

NARZĘDZIA I SPRZĘT WARSZTATOWY - SPRZEDAŻ
Pomoc prawna - ubezpieczenia
Ubezpieczenia PZU OC, AC, NNW, Pakiety - Tanio

damian83
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 48
Rejestracja: sob gru 27, 2008 16:42
Lokalizacja: gdynia

Post autor: damian83 » czw maja 14, 2009 20:47

zajac pisze:musisz wyslac do nich kopie potwierdzajaca zawarcie umowy OC i tyle,

Pytalem bo nikt ode mnie nie mial z tym doczynienia i nawet nie slyszal o czyms takim. Wiec zalecialo mi to jakas sciema :D No ale jak mus to mus, wole wyslac niz placic.
Thx za pomoc



Awatar użytkownika
zajac
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2492
Rejestracja: sob sty 21, 2006 23:18
Lokalizacja: krakow,skarzysko
Kontakt:

Post autor: zajac » czw maja 14, 2009 23:14

A ogolnie fundusz gwarancyjny jest to instytucja powołana w celu gwarantowania (jak sama nazwa wskazuje) wypłaty roszczeń poszkodowanym w wypadkach i innych tego typu zdarzenia w ktorych sprawca nie posiada ubezpieczenia lub zaklad ubezpieczen zbankrutuje
Jest tez oganem kontrolującym i egzekwującym kary

wiecej info http://www.ufg.pl/index.php?module=arty ... a-funduszu


Moje mark 4 http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=251704&start=0

NARZĘDZIA I SPRZĘT WARSZTATOWY - SPRZEDAŻ
Pomoc prawna - ubezpieczenia
Ubezpieczenia PZU OC, AC, NNW, Pakiety - Tanio

Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10516
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Post autor: doggie » pt maja 15, 2009 10:11

zajac, a nie uważasz, że taka kontrola pierwszego lepszego "Kowalskiego" jest bynajmniej trochę bez sensu? Przecież FG jako instytucja sprawująca nadzór i kontrolę powinna a przynajmniej ma takie możliwości, aby sprawdzić we własnym zakresie bezpośrednio w firmach ubezpieczeniowych, czy pojazd m-ki X o nr rej. Y posiada ubezp. OC? Widzę że stosują metody z dawnego systemu, czyli: Kowalski przed sądem musi udowodnić, że jest niewinny, a nie sąd udowodnić że jest winny - a oczywiście stosując metody demokratyczne powinno być na odwrót. Ale skoro tak jest to lepiej się dostosować oczywiście.



damian83
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 48
Rejestracja: sob gru 27, 2008 16:42
Lokalizacja: gdynia

Post autor: damian83 » pt maja 15, 2009 11:03

mettenos pisze:Przecież FG jako instytucja sprawująca nadzór i kontrolę powinna a przynajmniej ma takie możliwości, aby sprawdzić we własnym zakresie bezpośrednio w firmach ubezpieczeniowych, czy pojazd m-ki X o nr rej. Y posiada ubezp. OC?
Dokladnie tak tez myslalem i dlatego cos mi tu zajezdzalo ...
Moze ktos mnie zglosil :D po zlosci do nich :D



Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10516
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Post autor: doggie » pt maja 15, 2009 11:24

damian83 pisze: Dokladnie tak tez myslalem i dlatego cos mi tu zajezdzalo ...
Moze ktos mnie zglosil :D po zlosci do nich :D
Bynajmniej osobiście po raz pierwszy w swym życiu i pracy zwodowej spotykam się z takim faktem, co do "uprzejmie donoszę" to wydaje mi się być najbardziej prawdopodobne w takiej sytuacji



master24
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: pt paź 03, 2008 14:14
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: master24 » pt maja 15, 2009 16:09

no to chyba nie warto nie placic za OC.....wspolczuje Ci stary i doradzam nastepnym razem ubezpiecz sie w czasie. na rynku jest tyle towarzystw directowych, ze naprawde nie warto nie miec OC



Awatar użytkownika
zajac
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2492
Rejestracja: sob sty 21, 2006 23:18
Lokalizacja: krakow,skarzysko
Kontakt:

Post autor: zajac » pt maja 15, 2009 16:33

może tez wunikac to z sytuacji wykrycia nieprawidłowości w firmie ubezpieczeniowej w ktorej damian83, jest ubezpieczony

tez nie slyszalem wczesniej zeby kontrola odbywała sie bez np kontroli i zgloszenia policji
zawsze mozna zadzwonic do ufg i zapytac


Moje mark 4 http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=251704&start=0

NARZĘDZIA I SPRZĘT WARSZTATOWY - SPRZEDAŻ
Pomoc prawna - ubezpieczenia
Ubezpieczenia PZU OC, AC, NNW, Pakiety - Tanio

damian83
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 48
Rejestracja: sob gru 27, 2008 16:42
Lokalizacja: gdynia

Post autor: damian83 » pt maja 15, 2009 17:44

master24 pisze:no to chyba nie warto nie placic za OC.....wspolczuje Ci stary i doradzam nastepnym razem ubezpiecz sie w czasie. na rynku jest tyle towarzystw directowych, ze naprawde nie warto nie miec OC
Hehehe ale ja mam ubezpieczony samochod :D
Kilku wrednych sasiadow mam, ktorzy od poczatku widzieli jak autko odzyskiwalo wyglad :) (prawie sami mlodzi ludzie i pewnie cisnienie skakalo :P ). Wiec stawiam na to ze ktorys z nich podj... mnie do UFG :)

[ Dodano: 15 Maj 2009 17:46 ]
zajac pisze:zawsze mozna zadzwonic do ufg i zapytac
Dzwonilem i na moje pytanie z jakiej okazji dostalem to wezwanie, kobieta odpowiedziala "tak poprostu pan dostal. Widocznie mamy jakies powody." :D



Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10516
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Post autor: doggie » pt maja 15, 2009 20:55

damian83, w zasadzie nie ma się czym przejmować, skoro masz ważną polisę, odeślij im ksero i to wszystko. Szkoda niepotrzebnych nerwów. Twój post może być ostrzeżeniem dla innych wszystkich forumowiczów, którzy jeżdżą bez polisy OC - nigdy nie wiesz, kogo spotkasz na swej drodze



damian83
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 48
Rejestracja: sob gru 27, 2008 16:42
Lokalizacja: gdynia

Post autor: damian83 » pt maja 15, 2009 21:11

mettenos pisze:damian83, w zasadzie nie ma się czym przejmować, skoro masz ważną polisę, odeślij im ksero i to wszystko. Szkoda niepotrzebnych nerwów. Twój post może być ostrzeżeniem dla innych wszystkich forumowiczów, którzy jeżdżą bez polisy OC - nigdy nie wiesz, kogo spotkasz na swej drodze
AMEN :grin:



Awatar użytkownika
zajac
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2492
Rejestracja: sob sty 21, 2006 23:18
Lokalizacja: krakow,skarzysko
Kontakt:

Post autor: zajac » sob maja 16, 2009 15:05

mettenos pisze:Twój post może być ostrzeżeniem dla innych wszystkich forumowiczów, którzy jeżdżą bez polisy OC

i nalezy tu jeszcze wspomniec, że fundusz owszem wyplaci poszkodowanemu odszkodowanie, ale sprawce pociągnie do odpowiedzialności finansowej. Czyli każda wypłacona złotówka zostanie od sprawcy sciągnięta.

wiec nie polecam nie miec OC bo nawet przy kontroli policji i wykryciu tego faktu placimy do 500euro


Moje mark 4 http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=251704&start=0

NARZĘDZIA I SPRZĘT WARSZTATOWY - SPRZEDAŻ
Pomoc prawna - ubezpieczenia
Ubezpieczenia PZU OC, AC, NNW, Pakiety - Tanio

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ubezpieczenia, porady prawne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości