Złomowanie aut od A do Z

Wszystko o ubezpieczeniach auta, problemach z rejestracją, papierami.
Porady prawne związane z autami i nie tylko.

Moderatorzy: jhosef, doggie, VIP

maicek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: sob kwie 18, 2009 21:05
Lokalizacja: CZadrów

Złomowanie aut od A do Z

Post autor: maicek » pt wrz 18, 2009 19:48

Witam mam taki problem otóż miałem wypadek MK2 1,3 kat mam je z współwłascicielem.
auto obejrzał rzecoznawca a dowód rejestracyjny został zatrzymany przez policje.POlicjant dał mi tylko zaswiadczenie.Zostala mi tylko karta pojazdu.MAM PYtanie
1.Jak mam zezłomować auto jakie dokumenty sa mi potrzebne i gdzie sie udać?
2.Jakie mogę częsci wymontować z samochodu(np.akumulator,tylne lampy,głośniki,radio) zeby potem nie było problemu ze złomowaniem i mieć już świety spokój
3.Jak zezłomować skoro policja zabrała dowód rejestracyjny??
Proszę o dokłade opisanie ...z Góry dziękuje za odpowiedzi..
pozdrawiam
Ostatnio zmieniony śr mar 03, 2010 13:09 przez maicek, łącznie zmieniany 1 raz.


maicek

Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10528
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Post autor: doggie » pt wrz 18, 2009 20:10

http://www.motofakty.pl/artykul/niechci ... 58972a3e2c

[ Dodano: Pią 18 Wrz, 2009 ]
maicek pisze:
3.Jak zezłomować skoro policja zabrała dowód rejestracyjny??
masz pokwitowanie za zatrzymany dowód rejestracyjny
Przy oddawaniu pojazdu do Autoryzowanej Stacji Demontażu Samochodów należy pamiętać o następujących dokumentach:

1.Dowodzie rejestracyjnym lub zaświadczeniu z Policji
2.Karcie pojazdu (dotyczy nowszych samochodów)
3.Dowodzie osobistym lub upoważnieniu od właściciela, jeśli osoba zdająca nie jest właścicielem
4.Umowie kupna samochodu, jeśli do momentu złomowania nie był on przerejestrowany
5.Tablicach rejestracyjnych, które są unieważniane na miejscu.


[ Dodano: Pią 18 Wrz, 2009 ]
maicek pisze:
2.Jakie mogę częsci wymontować z samochodu(np.akumulator,tylne lampy,głośniki,radio) zeby potem nie było problemu ze złomowaniem i mieć już świety spokój
Przy oddawaniu do kasacji niekompletnego (w dużym stopniu) pojazdu, należy mieć na uwadze, że za brakujące kilogramy Autoryzowana Stacja Demontażu Samochodów może zażądać dodatkowej opłaty (maksymalnie do 10 zł za każdy brakujący kilogram). Warunki i sposób oddania pojazdu do kasacji najlepiej uzgodnić telefonicznie z punktem, w którym będziemy złomować pojazd.
Ostatnio zmieniony pt wrz 18, 2009 20:15 przez doggie, łącznie zmieniany 3 razy.



Awatar użytkownika
memberofhs
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 222
Rejestracja: śr sty 21, 2009 21:53
Lokalizacja: Ruda
Kontakt:

Post autor: memberofhs » pn mar 01, 2010 00:52

Koledzy, problem mam takowy:
kolega sprzedaje swoje mk2 GT. Chcę od niego kupić, ale tak, bym nie był właścicielem. Rodzice mi współwłaścicielstwa nie podpiszą na drugie auto, zwłaszcza, że te GT to złom. OC jest do października 2010, przegląd jakoś do lata. Kolega chce je pociś by na nim już nie wisiało. Samochód jeździ i wszystko w nim działa.
Ja chcę wyjąć z niego silnik, belkę z tarczami z tyłu i trochę wyposażenia. Budę zezłomować. Jak to mądrze zrobić? Co kto radzi? Opcje są dwie:
1. spisać umowę między kolegą a wirtualnym człowiekiem o zmyślonych danych, pociąć tablice rej i wyciąć numery wszelakie z auta, a następnie je zniszczyć i auto się "rozpływa". W urzędzie i PZU nie pokapują się, jak "nowy" właściciel nie odezwie się nigdy? Nie dowalą się do mojego kolegi? W zasadzie nie obchodzi Go, co robi nowy właściciel.
2. wyciąć numery z auta, auto pociąć w paręnaście części i w ratach oddawać na złomowiec.

Wiem, że można się dogadać też ze złomami, że mi "papiery zezłomują". Kolega musi mieć spokój, więc albo dostanie pieczątkę za wyrejestrowanie auta z urzędu, albo jakaś wirtualna umowa. Słyszałem też, że trzeba za legalne złomowanie auta dopłacić 10 zł od 1 brakującego kilograma masy. Po wyjęciu silnika to zapłacę ze 2 tys za zezłomowanie starej budy. Może ciś tą budę na forum/allegro? Tylko, że to złom. Co kto radzi?



Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10528
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Post autor: doggie » pn mar 01, 2010 11:20

memberofhs pisze:Opcje są dwie:
1. spisać umowę między kolegą a wirtualnym człowiekiem o zmyślonych danych, pociąć tablice rej i wyciąć numery wszelakie z auta, a następnie je zniszczyć i auto się "rozpływa"
:bigok:
memberofhs pisze: Wiem, że można się dogadać też ze złomami,
skoro wiesz to już połowa sukcesu, teraz pozostaje ci do nich podjechać i porozmawiać na konkretny temat, co do wartości 1 kg to nie jest standard, ceny są bardzo zróżnicowane w zależności od punktu, możesz i nawet nic nie dopłacać, wszystko zależy od złomowca i "metody" porozumienia
Ostatnio zmieniony pn mar 01, 2010 11:21 przez doggie, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
memberofhs
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 222
Rejestracja: śr sty 21, 2009 21:53
Lokalizacja: Ruda
Kontakt:

Post autor: memberofhs » wt mar 02, 2010 12:52

mettenos - to o tym wirtualnym koledze to jakaś ironia? Czy powaznie to dobry pomysł? Emotka nic nie wnosi. Czy te złomy lepsze? Nic nie wiem.



Awatar użytkownika
katerpi
_________________
_________________
Posty: 901
Rejestracja: wt gru 08, 2009 20:39
Lokalizacja: RZ/RLU

Post autor: katerpi » wt mar 02, 2010 13:07

memberofhs pisze:Koledzy, problem mam takowy:
kolega sprzedaje swoje mk2 GT. Chcę od niego kupić, ale tak, bym nie był właścicielem. Rodzice mi współwłaścicielstwa nie podpiszą na drugie auto, zwłaszcza, że te GT to złom. OC jest do października 2010, przegląd jakoś do lata. Kolega chce je pociś by na nim już nie wisiało. Samochód jeździ i wszystko w nim działa.
Ja chcę wyjąć z niego silnik, belkę z tarczami z tyłu i trochę wyposażenia. Budę zezłomować. Jak to mądrze zrobić? Co kto radzi? Opcje są dwie:
1. spisać umowę między kolegą a wirtualnym człowiekiem o zmyślonych danych, pociąć tablice rej i wyciąć numery wszelakie z auta, a następnie je zniszczyć i auto się "rozpływa". W urzędzie i PZU nie pokapują się, jak "nowy" właściciel nie odezwie się nigdy? Nie dowalą się do mojego kolegi? W zasadzie nie obchodzi Go, co robi nowy właściciel.
2. wyciąć numery z auta, auto pociąć w paręnaście części i w ratach oddawać na złomowiec.

Wiem, że można się dogadać też ze złomami, że mi "papiery zezłomują". Kolega musi mieć spokój, więc albo dostanie pieczątkę za wyrejestrowanie auta z urzędu, albo jakaś wirtualna umowa. Słyszałem też, że trzeba za legalne złomowanie auta dopłacić 10 zł od 1 brakującego kilograma masy. Po wyjęciu silnika to zapłacę ze 2 tys za zezłomowanie starej budy. Może ciś tą budę na forum/allegro? Tylko, że to złom. Co kto radzi?
Sprawa jest prosta. Wiem bo sam rozpytywałem się o takie coś.

1) Kupujesz dawce, spisujesz umowę kupna-sprzedaży (do 30 dni masz obowiązek go zarejestrować lub wyzłomować bez zarejestrowania),

2) Szukasz zaufanych złomiarzy, którzy wystawią Ci kwity za złomowanie samej budy. W innym przypadku dopłacisz za brakujące kilogramy lub będziesz musiał dołożyć do brakującej wagi złom,

3) Bierzesz umowę kupna-sprzedaży, papier ze złomowiska, dowód rejestracyjny, tablice (o ile są), kartę pojazdu ( o ile była wydana) i idziesz do wydziału komunikacji wyrejestrować rzęcha. Co najważniejsze nie musi być na Ciebie zarejestrowany!!

4) Bierzesz kwit z ubezpieczeniem i śmigasz do firmy, w której ubezpieczono auto. W świetle obowiązujących przepisów OC jest przypisane do auta, zatem Jeżeli jeżeli auto wyzłomujesz teraz to odbierasz z firmy nadpłacone OC. W Twoim przypadku (za 7 miesięcy),

5) Idziesz do baru oblać udany dzień :grin:
Ostatnio zmieniony wt mar 02, 2010 13:09 przez katerpi, łącznie zmieniany 1 raz.



mlodysek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 43
Rejestracja: śr lis 25, 2009 19:42
Lokalizacja: Jasło

Post autor: mlodysek » wt mar 02, 2010 14:02

a mam pytanie. jeśli samochód bedzie wyrejestrowany przez złomiarzy to czy później ktokolwiek ma prawo doczepić się że mam takowe części i budę??



Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10528
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Post autor: doggie » wt mar 02, 2010 18:32

teoretycznie oczywiście że ma prawo (do budy bo do części nie), ale na "garba" dostanie wówczas właściciel złomowca a nie ty bo to on jest zobligowany do utylizacji auta, druga sprawa to kwestia twojego tłumaczenia

[ Dodano: Wto 02 Mar, 2010 ]
memberofhs pisze:mettenos - to o tym wirtualnym koledze to jakaś ironia? Czy powaznie to dobry pomysł? Emotka nic nie wnosi. Czy te złomy lepsze? Nic nie wiem.
pytasz o tak prozaiczne rzeczy :chytry: co ci mam powiedzieć!!! - tak wirtualny "kolega" to bardzo dobre rozwiązanie!!! A więc musisz zrozumieć że takie rozwiązanie jest fałszowaniem dokumentów bo umowa kupna-sprzedaży pojazdu jest dokumentem, jeżeli nie rozumiesz :bigok: to nic więcej nie mam ci do powiedzenia



Awatar użytkownika
memberofhs
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 222
Rejestracja: śr sty 21, 2009 21:53
Lokalizacja: Ruda
Kontakt:

Post autor: memberofhs » wt mar 02, 2010 22:25

Dziękuję za jakże wyczerpującą odpowiedź :chytry: .



Bongo[666]
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: sob gru 15, 2007 18:36
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Bongo[666] » pt mar 05, 2010 14:48

Ja mam trochę inne pytanie jak wyrejestrować samochód bez karty pojazdu?
Mam papier ze złomowiska i chce go wyrejestrować w WK .
Co jeśli zgubiłem kartę pojazdu? :helm:



Awatar użytkownika
KiLLerXX
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 95
Rejestracja: śr sty 13, 2010 18:41
Lokalizacja: Poznań/Września

Post autor: KiLLerXX » pt mar 05, 2010 21:56

panowie ,zeby wyrejestrowac auto ,musi byc ono zezlomowane?
Ostatnio zmieniony pt mar 05, 2010 21:56 przez KiLLerXX, łącznie zmieniany 1 raz.


VW GOLF Mk II 1.3
Daihatsu Charade G100
Daihatsu Charade G10

Awatar użytkownika
zajac
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2492
Rejestracja: sob sty 21, 2006 23:18
Lokalizacja: krakow,skarzysko
Kontakt:

Post autor: zajac » sob mar 06, 2010 00:14

musisz posiadac zaswiadczenie o zlomowaniu lub przyjeciu do demontazu lub o kradziezy
Ostatnio zmieniony sob mar 06, 2010 00:15 przez zajac, łącznie zmieniany 1 raz.


Moje mark 4 http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=251704&start=0

NARZĘDZIA I SPRZĘT WARSZTATOWY - SPRZEDAŻ
Pomoc prawna - ubezpieczenia
Ubezpieczenia PZU OC, AC, NNW, Pakiety - Tanio

Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10528
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Post autor: doggie » sob mar 06, 2010 20:50

lub umowa kupna-sprzedaży :bigok:



mlodysek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 43
Rejestracja: śr lis 25, 2009 19:42
Lokalizacja: Jasło

Post autor: mlodysek » wt mar 09, 2010 22:57

Jeszcze jedno pytanko. Np kupuję dzisiaj auto i jutro złomiarze wyrejestrowują je, mam umowe kupna więc ja ide wybrać reszte składki z OC i wzrejestrowuje auto. Cyz ktokolwiek moe si doczepić że robie tak kilka razy??



ODPOWIEDZ

Wróć do „Ubezpieczenia, porady prawne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości