PORÓWNYWARKA CEN UBEZPIECZEŃ - czyli za ile ubezpiecze auto?

Wszystko o ubezpieczeniach auta, problemach z rejestracją, papierami.
Porady prawne związane z autami i nie tylko.

Moderatorzy: jhosef, doggie, VIP

Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10518
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

PORÓWNYWARKA CEN UBEZPIECZEŃ - czyli za ile ubezpiecze auto?

Post autor: doggie » ndz lut 03, 2013 23:50

kilka kwestii:
- na VW są jakieś tam zwyżki
- po drugie - czy oba auta zarejestrowane w tym samym kodzie pocztowym
- po trzecie - coś raczej pokręciłeś albo czegoś nie dosłyszałeś bo taka różnica jest niemożliwa



OR89
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: czw lut 28, 2013 17:26

PORÓWNYWARKA CEN UBEZPIECZEŃ - czyli za ile ubezpiecze auto?

Post autor: OR89 » czw lut 28, 2013 18:39

Ja 3 lata mam tego samego ubezpieczyciela, ale przymierzam się do zmian.Na kalkulatorze OC sobie sprawdziłem czy nie przepłacam http://www.cuk.pl



Matifcb
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 508
Rejestracja: czw sty 12, 2012 15:42
Lokalizacja: Bydgoszcz

PORÓWNYWARKA CEN UBEZPIECZEŃ - czyli za ile ubezpiecze auto?

Post autor: Matifcb » śr mar 27, 2013 16:06

Witam myślałem tez o tym YCD bo rzeczywiście dla młodych kierowców jest ok. Mam pytanie bo na stronie piszą ze auto nie może byc tuningowane. I teraz kwestia tego czy np LPG to jest tunning silnika ? na stronie w ich kalkulatorze mozna wybrac tylko ON/PB nie ma LPG


Bayern ist Meister

Awatar użytkownika
btard
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 513
Rejestracja: sob mar 17, 2012 17:03

PORÓWNYWARKA CEN UBEZPIECZEŃ - czyli za ile ubezpiecze auto?

Post autor: btard » śr mar 27, 2013 17:12

Matifcb, panie, a jaki to tam tuning :bigok: wybierz po prostu Pb, nie wszyscy ubezpieczyciele mają możliwość wybrania instalacji gazowej dodatkowo.



Matifcb
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 508
Rejestracja: czw sty 12, 2012 15:42
Lokalizacja: Bydgoszcz

PORÓWNYWARKA CEN UBEZPIECZEŃ - czyli za ile ubezpiecze auto?

Post autor: Matifcb » śr mar 27, 2013 23:53

a co uważacie na temat podawania szczerych danych typu gdzie auto się parkuje albo przebieg jaki się jeździ czy tez bezszkodowy w ostatnich latach ? Logicznie rzecz biorąc jak powiem ze auto parkuje na posesji to powinno być OC niższe tylko czy nie będzie problemów jakby się coś stało i auto właśnie by nie stało na posesji a pod blokiem. ( bo przecież wypadki chodzą po ludziach i moglem zaparkować akurat gdzie indziej) czy np zaniżanie przebiegu.
Co sadzicie o zatajeniu np stłuczki ze swojej winy która miała miejsce ponad rok temu ( przy wyborze nowego ubezpieczyciela ) wychodzi to gdzieś ?


Bayern ist Meister

Awatar użytkownika
btard
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 513
Rejestracja: sob mar 17, 2012 17:03

PORÓWNYWARKA CEN UBEZPIECZEŃ - czyli za ile ubezpiecze auto?

Post autor: btard » czw mar 28, 2013 12:53

Matifcb, w jaki sposób parkowanie na posesji zmniejsza ilość kolizji spowodowanych na drodze? Nie ma co kombinować, bo wyjdzie przy wypadku z Twojej winy. Klepniesz jakieś Porsche to będziesz z własnej kieszeni bulił, bo podanie nieprawdziwych danych skutkuje zerwaniem umowy bez prawa do roszczeń.



Matifcb
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 508
Rejestracja: czw sty 12, 2012 15:42
Lokalizacja: Bydgoszcz

PORÓWNYWARKA CEN UBEZPIECZEŃ - czyli za ile ubezpiecze auto?

Post autor: Matifcb » czw mar 28, 2013 13:13

dokładnie masz racje i tak zrobię nie ma co ściemniać. Z tym miejscem parkowania chodzi mi o cos innego ale to nie ważne. dzięki z info


Bayern ist Meister

unimil
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 36
Rejestracja: czw kwie 02, 2009 15:19
Lokalizacja: zza rogu

PORÓWNYWARKA CEN UBEZPIECZEŃ - czyli za ile ubezpiecze auto?

Post autor: unimil » czw kwie 11, 2013 18:30

powiem wam że te porównywarki to wielka ściema, ja wg nich wyliczyłem ze niby w AXA najtaniej i wyszlo 627zł zamówiłem konsultanta ktory wpisywal te same dane co ja i jemu wyszlo 780 i jeszcze mówil ze da rabat i wyszlo 730zł to wiecej niz na ich stronie kalkulator pokazuje!! mam w avivie i place 566zł najtaniej gosc dal az 100zł rabatu polecam sprawdzic avive, zaznacze że mam na siebie samochód passata b6 2oo7r i 10% zniżki :D a w innych firmach to ponad 1000zł krzyczeli



Awatar użytkownika
aikon353
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 315
Rejestracja: pn lis 19, 2012 19:19
Lokalizacja: Wałbrzych/Boguszów-Gorce
Kontakt:

PORÓWNYWARKA CEN UBEZPIECZEŃ - czyli za ile ubezpiecze auto?

Post autor: aikon353 » czw kwie 18, 2013 20:45

Mam 21 latek
prawko mam od lutego 2010

Autko golf iii 1,4i z 1995r.

i płacę 2 x po 625 zł za samo OC :? w Gothaer

Ciekawe czy będą jakieś zniżki po roku :?



SylwesterGti
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: wt kwie 23, 2013 23:46

PORÓWNYWARKA CEN UBEZPIECZEŃ - czyli za ile ubezpiecze auto?

Post autor: SylwesterGti » śr kwie 24, 2013 21:05

Wiem że do 25 roku są zwyżki złodzieje !! :jezor: .Ten kalkulator to sobie można wsadzić już nie powiem gdzie wyliczenia w nim są z goła odmienne z żeczywistością jaka nas spotyka gdy idziemy już zawrzeć umowe.Niestety trzeba się samemu pofatygować i wtedy wiadomo na czym się stoi :).Ja auto zarejestrowałem na kogo innego a jestem tylko współwłaścicielem :)



apsikus
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 39
Rejestracja: śr kwie 17, 2013 13:27
Lokalizacja: Warszawa

PORÓWNYWARKA CEN UBEZPIECZEŃ - czyli za ile ubezpiecze auto?

Post autor: apsikus » czw kwie 25, 2013 10:07

Witam,

Mam 33 lata. Prawko mam od ponac miesiąca. Właśnie kupiłem pierwszy samochód. VW Bora z 2000r.
Sprawdzałem już oferty w porównywarkach ubezpieczeń OC, ale mam pytanie do Was, który zakład ubezpieczeniowy polecacie? Przy OC wystarczy się kierować najniższą ceną?

Czy można mu wykupić AC? Ewentualnie gdzie? W Tym samym zakładzie co OC, czy można gdzie indziej?

Będę wdzięczny za pomoc.



Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10518
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Re: PORÓWNYWARKA CEN UBEZPIECZEŃ - czyli za ile ubezpiecze a

Post autor: doggie » czw kwie 25, 2013 10:13

apsikus pisze: Przy OC wystarczy się kierować najniższą ceną?
tak, ja zawsze wybieram najtańsze OC
Czy można mu wykupić AC? Ewentualnie gdzie? W Tym samym zakładzie co OC, czy można gdzie indziej?
zawsze możesz wykupić Mini AC, wg mnie najkorzystniejszą ofertę ma PZU



Awatar użytkownika
deVelop
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: pn cze 03, 2013 17:15

PORÓWNYWARKA CEN UBEZPIECZEŃ - czyli za ile ubezpiecze auto?

Post autor: deVelop » czw cze 20, 2013 00:21

Wybaczcie, że odświeżam temat po miesiącu, ale PZU coś się wypowiem.
PZU wg mnie to jest największa klapa i pod względem cen i wypłacalności, nawet roboty papierkowe związane z wypowiedzeniem ubezpieczenia, to ciężki temat dla ludzi którzy tam pracują.
Przykładem, może być mój szwagier; posiadał Hondę Accord VII i miał ją przez 2 lata, gdy po kupnie skończyło mu się OC zarejestrował się w innej ubezpieczalni i tam płacił OC, następnie po około roku przyszedł mu nakaz zapłaty za ubezpieczenie (w PZU) około 500zł, zadzwonił do nich, wyjaśnił sprawę, pracownik coś tam się zgodził i miało być wszystko ok. Nie minęło 3 miesiące i znowu przyszedł mu nakaz zapłaty, wtedy było coś koło 800zł, olał to.
Później sprzedał samochód i w jakimś odstępie czasowym znowu mu przyszedł rachunek, wynosił on już 1500zł (przyszedł 2 razy) i nie ważne to było, że nie miał samochodu i był on ubezpieczony w innej ubezpieczalni...
Nie do końca pamiętam jak tą sprawę rozwiązał, ale wiem, że porządnie "zjeb**" tych wspaniałych pracowników i dopiero wtedy coś pomogło...
Tak samo drogą sądową, czy z wypłacaniem z OC są u nich wielkie problemy i PZU dla mnie, to jedna wielka niekompetencja i ją odradzam.


Ride or Die...

Awatar użytkownika
mk1988
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 697
Rejestracja: sob cze 21, 2008 11:44
Lokalizacja: Ostrowiec Świętokrzyski
Kontakt:

PORÓWNYWARKA CEN UBEZPIECZEŃ - czyli za ile ubezpiecze auto?

Post autor: mk1988 » czw cze 27, 2013 14:23

powiem krótko PZU to jest kpina i totalna masakra tylko zbierają pieniądze ale w razie jakichkolwiek wypłacalności za szkody to jest kompromitacja na całej lini przy czym u nich się płaci najdroższe OC


byłe mk3 GT -> http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=88&t=478692&p=5810627#p5810627

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ubezpieczenia, porady prawne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości