Mandat- rozłożenie na raty?

Wszystko o ubezpieczeniach auta, problemach z rejestracją, papierami.
Porady prawne związane z autami i nie tylko.

Moderatorzy: jhosef, doggie, VIP

Awatar użytkownika
arturkw
Kwi@tek
Kwi@tek
Posty: 1186
Rejestracja: śr sty 28, 2009 11:39
Lokalizacja: Gryfino
Kontakt:

Mandat- rozłożenie na raty?

Post autor: arturkw » sob mar 27, 2010 23:32

witam otóż mam problem dostałem dzis mandat 300zł i chciał bym go rozłożyć jakos na raty da się zrobić coś takiego? co trzeba zrobić podania gdzie co i jak z góry dziekuje za pomoc.


1.9 TD boost pin,KW,1,2bar,smoked front
viewtopic.php?f=88&t=217777" onclick="window.open(this.href);return false;

obecny KwiatkoVWóz
1.9 TDI 1Z+ 216,BBS RS,FMIC,FK,Raid HP
viewtopic.php?f=88&t=378323" onclick="window.open(this.href);return false;

Vagowanie,odczyt,kasowanie błędów

Awatar użytkownika
morfeusz86r
Forum Master
Forum Master
Posty: 1234
Rejestracja: śr sty 02, 2008 16:58

Post autor: morfeusz86r » ndz mar 28, 2010 00:23

przyjdzie komornik to powiesz że nie masz kasy i chcesz na raty.



Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10528
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Post autor: doggie » pn mar 29, 2010 09:41

arturkw, możesz, tutaj masz info co i jak należy zrobić i napisać: http://www.wrotapomorza.pl/pl/bip/puw/u ... delegatura



mri21
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 61
Rejestracja: pn sty 21, 2008 13:56
Lokalizacja: Dolnyśląsk
Kontakt:

Post autor: mri21 » pn mar 29, 2010 14:14

Kiedyś otrzymałem mandat za spożywanie trunków wyskokowych w miejscu publicznym. Z tego co pamiętam udałem się do urzędu miasta i tam w miejscu odpowiedzialnym za mandaty wypisałem wniosek o rozłożenie na transze. Odpowiednio umotywowałem i przeszło ... Z drugiej strony teraz jak dostaje mandaty to je olewam a płacę jak się upomną z urzędu skarbowego poborcy skarbowi. Oni zawsze upominają się jak mija rok rozliczeniowy na przełomie luty/kwiecień. Z Wówczas płacę mandat + jakaś ich opłata 5-15zł i po sprawie. Pewnie i u nich da się rozłożyć na raty ale do tego czasu zawsze byłem gotowy na ten wydatek :)



Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10528
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Post autor: doggie » pn mar 29, 2010 15:31

mri21, mandatami od policji nie zajmuje się urząd miasta, musiała to być Straż Miejska lub Gminna



mri21
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 61
Rejestracja: pn sty 21, 2008 13:56
Lokalizacja: Dolnyśląsk
Kontakt:

Post autor: mri21 » czw kwie 01, 2010 08:21

Pozbierałem myśli i przypomniałem sobie ... było to w urzędzie wojewódzkim we Wrocławiu. Zaznaczam że był to mandat od prewencji nie od drogówki.



Awatar użytkownika
TAZ
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 6292
Rejestracja: pn sie 23, 2004 21:35
Lokalizacja: PRL- Świętokrzyskie
Kontakt:

Post autor: TAZ » czw kwie 01, 2010 08:30

Ale macie problemy. Ja już raz tak spłacałem mandat, na druku pisze numer mandatu i za co, w tytule wpłaty dawałem ten numer i kapałem państwu po kilkadziesiąt zł miesięcznie. Ważne żeby im kasa wpływała. Już pierwsza rata zatrzymuje przyszły tytuł egzekucji i nie wszczynają postępowania. Lub można jak koledzy piszą raz w roku był płytszym o zwrot podatku i uszczuplenie konta o kwoty mandatowe i postępowania egzekucyjnego.



Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10528
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Post autor: doggie » czw kwie 01, 2010 09:21

TAZ, problem się może pojawić jak trafisz na listę dłużników a będziesz chciał uzyskać kredyt



Awatar użytkownika
TAZ
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 6292
Rejestracja: pn sie 23, 2004 21:35
Lokalizacja: PRL- Świętokrzyskie
Kontakt:

Post autor: TAZ » czw kwie 01, 2010 19:31

Jak co miesiąc na konto urzędu wojewódzkiego trafiać będzie rata to nie będzie nic złego i nie rozpoczną procedury egzekucyjnej. Zazwyczaj urząd kieruje ludzi na listę dopiero poprzez komornika, który za drugim lub trzecim razem nie może ściągnąć należności.



nonamed
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: czw maja 06, 2010 19:55
Lokalizacja: Piaseczno

Post autor: nonamed » czw maja 06, 2010 20:00

Panowie , dzisiaj dostałem fotkę ze Straży Miejskiej . Musze dopiero odesłać załącznik ze stwierdzeniem kto prowadził pojazd , dopiero mi przyślą mandat karny zaoczny...

Moje pytanko , co należy wtedy zrobić żeby rozłożyć ten mandat na raty ? Pisemko od razu dołączyć jak będę odsyłał potwierdzenie kto prowadził do miejskich, czy gdzieś indziej powinienem skierować takie pismo ? No a może nic nie pisać, tylko płacić tak jak wyżej napisał kolega ? Nigdy nie byłem zatrudniony, uczę się, tym bardziej zależy mi na rozbiciu kwoty mandatu. Dzięki za pomoc .



ODPOWIEDZ

Wróć do „Ubezpieczenia, porady prawne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości