RMI w sprawie rejestracji i oznaczania pojazdów

Wszystko o ubezpieczeniach auta, problemach z rejestracją, papierami.
Porady prawne związane z autami i nie tylko.

Moderatorzy: jhosef, doggie, VIP

Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10505
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

RMI w sprawie rejestracji i oznaczania pojazdów

Post autor: doggie » czw mar 22, 2012 21:36

http://www.abc.com.pl/du-akt/-/akt/dz-u-02-133-1123" onclick="window.open(this.href);return false;



Awatar użytkownika
Adalbert1702
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 478
Rejestracja: sob sty 04, 2014 19:01
Lokalizacja: Toruń

RMI w sprawie rejestracji i oznaczania pojazdów

Post autor: Adalbert1702 » sob lip 30, 2016 15:18

Witam wszystkich....Ponieważ temat rejestracji pojazdów zabytkowych jest zamknięty wpisuję temat tutaj...Mam dwudziestopięcio letniego Golfa Country.Przebrnąłem już przez formalności w Wojewódzkim Urzędzie Ochrony Zabytków i moje auto zostało wciągniete do rejestru zabytków. Odpowiednie pismo wraz z jednym egzęplarzem zostało przesłane do centralnego rejestru w Warszawie. Przebrnąłem również przez ostateczny przegląd techniczny i wystawiono mi odpowiednie dokumenty. Teraz jednak mam problem z Wydziałem Komunikacji! Urzędniczka uparła się ze nie moze zarejestrować pojazdu jako zabytek, gdyż są niescisłości z wpisem w dowodzie rejestracyjnym a wpisem z przeglądu technicznego. Okazuje się ze gdy auto było sprowadzone do Polski zostało zarejestrowane jako składak a z numeru VIN wynika ze był to model Golfa Madison o pojemności 1560 cm. Również masa pojazdu jest inna... Co teraz powinienem zrobić? Przecież nie mogę być winny tego ze ktoś zrobił jakiś przekręt w tamtych czasach tym bardziej ze jestem piątym właścicielem.... Jak przechytrzyć urzędników? Ma ktoś jakiś pomysł albo dobrą radę? Dokumenty po przeglądzie technicznym ważne są tylko miesiąc-tyle mam czasu na przerejestrowanie! Nie mam już nerwów na walkę z urzędasami a z drugiej strony zbyt wiele czasu, kasy i energii poświeciłem aby doprowadzić ten samochód do stanu jaki miał na dzień opuszczenia fabryki!
Czekam na jakieś pomysły!



sigmasig
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: czw mar 23, 2017 12:09

RMI w sprawie rejestracji i oznaczania pojazdów

Post autor: sigmasig » wt maja 09, 2017 09:52

dzięki za info


http://www.topszkolenie.pl" onclick="window.open(this.href);return false;

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ubezpieczenia, porady prawne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości