Brak miejsc na pieczątki w dowodzie rejestracyjnym

Wszystko o ubezpieczeniach auta, problemach z rejestracją, papierami.
Porady prawne związane z autami i nie tylko.

Moderatorzy: jhosef, doggie, VIP

Uzytkowniczkaxa
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: ndz sie 05, 2012 14:06

Brak miejsc na pieczątki w dowodzie rejestracyjnym

Post autor: Uzytkowniczkaxa » ndz sie 05, 2012 14:17

Za 25 dni kończy mi się ważność przeglądu.
Przypomniało mi się, że nie mam już więcej miejsc na przeglądy.
Co mam teraz zrobić?
Ostatnim razem jak byłam na przeglądzie to Pan z SKP powiedział, że mam przed następnym przeglądem udać się do wydziału komunikacji w celu wymiany dowodu.
A, teraz z kolei w Internecie wyczytałam, ze najpierw trzeba jechać zrobić przegląd i dopiero później jechać do wydziału komunikacji.
Jak to w końcu jest?
Do tego teraz nie wiem jak to będzie jak złoże wniosek o wydanie nowego dowodu rejestracyjnego. To mi stary ponoć zabierają?
Jak zabiorą stary dowód to na czym będę jeździć przez czas wyrobienia nowego?
Proszę napiszcie jak to wszystko wygląda i co mam zarobić.
Pozdrawiam.



Awatar użytkownika
nitrox89
Dawca organów
Dawca organów
Posty: 2111
Rejestracja: wt gru 21, 2010 21:49
Lokalizacja: Kraków okolice
Auto: mk4 AXR+

Brak miejsc na pieczątki w dowodzie rejestracyjnym

Post autor: nitrox89 » ndz sie 05, 2012 14:19

Jedziesz na przegląd, dostajesz karteczkę że podbiłeś przegląd. Z tymi dokumentami udajesz się do Wydziału Komunikacji, wypełniasz druczek o zmiane dowodu, miła pani w okienku zabiera stary dowód i karteczkę, wydaje tymczasowy. Po 30 dniach masz "twardy" dowód do odbioru.


Rust is lighter than carbon fiber

Uzytkowniczkaxa
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: ndz sie 05, 2012 14:06

Brak miejsc na pieczątki w dowodzie rejestracyjnym

Post autor: Uzytkowniczkaxa » ndz sie 05, 2012 14:35

Dziękuję za odpowiedz.
A za ten tymczasowy to się płaci dodatkowo, w ogóle jak to wygląda jeśli chodzi o koszta?

PS: W sumie to mam 31 dni kalendarzowych do końca ważności przeglądu rejestracyjnego...



Awatar użytkownika
jhosef
_
_
Posty: 9172
Rejestracja: czw lis 16, 2006 21:12
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Brak miejsc na pieczątki w dowodzie rejestracyjnym

Post autor: jhosef » ndz sie 05, 2012 17:48

Uzytkowniczkaxa pisze:Dziękuję za odpowiedz.
A za ten tymczasowy to się płaci dodatkowo, w ogóle jak to wygląda jeśli chodzi o koszta?

PS: W sumie to mam 31 dni kalendarzowych do końca ważności przeglądu rejestracyjnego...
Ogólnie zapłacisz za wydanie nowego dowodu jakieś 70-80 zł
Uzytkowniczkaxa pisze:PS: W sumie to mam 31 dni kalendarzowych do końca ważności przeglądu rejestracyjnego...
Jak bedzie kończył się przegląd to go zrób. Z kwitem możesz jeździć 30 dni. Ale i tak potrzebujesz nowego dowodu więc z kwitem zacznij załatwiać wydanie nowego dowodu.



Awatar użytkownika
...radek...
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 411
Rejestracja: pn paź 31, 2005 22:41
Lokalizacja: krakóVW

Brak miejsc na pieczątki w dowodzie rejestracyjnym

Post autor: ...radek... » śr sty 02, 2013 21:31

Odgrzeje kotleta. Wlasnie nie mam juz miejsca na pieczatke z przegladu. To ze najpierw musze zrobic przeglad to wiem. Udac sie do wydzialu komunikacji i zlozyc stosowne dokumenty. Pytanie moje dotyczy dokumentow potrzebnych do zlozenia. Dowod rejestr. mam na Krakow, bo tam wczesniej mieszkalem. Prawo jazdy rowniez bo jeszcze nie zdazylem wymienic, ale za to dowod osobisty mam juz na inna miejscowosc bo zmienilem zameldowanie. I teraz przy skladaniu dokumentow potrzebny jest dowod osobisty, ale przez inny adres musze wymienic i dowod i tablice (wiekszy koszt niz samego dowodu rej.). Czy przy skladaniu dokumentow mozna zlozyc prawo jazdy zamiast dowodu osob.? To wtedy bym zaplacil tylko za dowod.



Awatar użytkownika
_pączek_
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 639
Rejestracja: sob maja 06, 2006 22:08
Lokalizacja: wisła
Kontakt:

Brak miejsc na pieczątki w dowodzie rejestracyjnym

Post autor: _pączek_ » pt sty 04, 2013 13:39

koledzy gdzieś wyczytałem, że wymiana dowodu z powodu braku miejsca na pieczątki kosztuje ok 50zł-tyle WK o tym nie informuje i skubią ok.70zł
Może ktoś to potwierdzić??



Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10516
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Brak miejsc na pieczątki w dowodzie rejestracyjnym

Post autor: doggie » pt sty 04, 2013 15:44

krissek, tu masz wykaz dokumentów jakie musisz ze sobą zabrać oraz ile kasy musisz mieć w portfelu http://powiat.jeleniogorski.sisco.info/ ... 4/R-10.pdf" onclick="window.open(this.href);return false;


warto też zapoznać się z tym http://isp.policja.pl/palm/isp/12/2479/ ... yjnym.html" onclick="window.open(this.href);return false;



Awatar użytkownika
_pączek_
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 639
Rejestracja: sob maja 06, 2006 22:08
Lokalizacja: wisła
Kontakt:

Brak miejsc na pieczątki w dowodzie rejestracyjnym

Post autor: _pączek_ » wt sty 22, 2013 13:33

doggie, na razie takie coś znalazłem
http://www.um.warszawa.pl/zalatw-sprawe ... iejsca-na-" onclick="window.open(this.href);return false;



Awatar użytkownika
jasiek21
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 672
Rejestracja: pn lis 13, 2006 13:01
Lokalizacja: Pszów / Karczów
Kontakt:

Re: Brak miejsc na pieczątki w dowodzie rejestracyjnym

Post autor: jasiek21 » sob mar 02, 2013 22:38

krissek pisze:koledzy gdzieś wyczytałem, że wymiana dowodu z powodu braku miejsca na pieczątki kosztuje ok 50zł-tyle WK o tym nie informuje i skubią ok.70zł
Może ktoś to potwierdzić??
pisało to w Auto Świecie, albo Motorze, mam to wycięte i wożę w moim "pełnym" dowodzie.
zacytuję: " W przypadku wymiany dowody rejestracyjnego, w którym zabrakło miejsca na wpisy z badań technicznych pojazdu, urzędnik WK żąda za wydanie nowego dokumentu 73,50 zł. Często "zapomina" powiedzieć, że jeśli stan dotychczasowego pozwala na zawarcie w nim informacji o złożeniu wniosku o wymianę (oceny dokonują urzędnicy), za dokument można zapłacić tylko 54,50 zł."


[url=http://www.spritmonitor.de/en/detail/228972.html][img]http://images.spritmonitor.de/228972.png[/img][/url]

Awatar użytkownika
_pączek_
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 639
Rejestracja: sob maja 06, 2006 22:08
Lokalizacja: wisła
Kontakt:

Brak miejsc na pieczątki w dowodzie rejestracyjnym

Post autor: _pączek_ » wt mar 05, 2013 11:32

jasiek21 pisze:pisało to w Auto Świecie, albo Motorze, mam to wycięte i wożę w moim "pełnym" dowodzie.
zacytuję: " W przypadku wymiany dowody rejestracyjnego, w którym zabrakło miejsca na wpisy z badań technicznych pojazdu, urzędnik WK żąda za wydanie nowego dokumentu 73,50 zł. Często "zapomina" powiedzieć, że jeśli stan dotychczasowego pozwala na zawarcie w nim informacji o złożeniu wniosku o wymianę (oceny dokonują urzędnicy), za dokument można zapłacić tylko 54,50 zł."
o to właśnie chodziło :bigok:



marin
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: wt lut 19, 2013 12:51

Brak miejsc na pieczątki w dowodzie rejestracyjnym

Post autor: marin » wt mar 05, 2013 14:18

jeśli oceny dokonują urzędnicy, to chyba nie ma co liczyć na niższe opłaty :/ żyjemy w Polsce


Złe przyzwyczajenia są jedynymi przyzwyczajeniami, których ludzie nie potrafią się wyrzec bezboleśnie.

Awatar użytkownika
_pączek_
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 639
Rejestracja: sob maja 06, 2006 22:08
Lokalizacja: wisła
Kontakt:

Brak miejsc na pieczątki w dowodzie rejestracyjnym

Post autor: _pączek_ » wt mar 05, 2013 14:45

marin pisze:jeśli oceny dokonują urzędnicy,
z każdą decyzją można się niezgodzić



Awatar użytkownika
jasiek21
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 672
Rejestracja: pn lis 13, 2006 13:01
Lokalizacja: Pszów / Karczów
Kontakt:

Brak miejsc na pieczątki w dowodzie rejestracyjnym

Post autor: jasiek21 » śr mar 27, 2013 22:42

powiem wam, że ostatnio w aucie firmowym aktualizowałem dane, tj. ulicę i miejscowość, bo firma zmieniała siedzibę.
W urzędzie oczywiście gadka raz, że 73 raz 54 zł, w końcu wyciągnąłem karteczkę i sie wykłóciłem, że dowód jest idealny i teraz najciekawsze.
Panie kazały zapłacić i przyjść po nowy twardy dowód za 2 tygodnie, nie dały mi żadnej decyzji jak zwykle, a w starym dowodzie nie ma żadnej adnotacji. Po prostu mam przyjść za 14 dni powinien być dowód do odbioru.


[url=http://www.spritmonitor.de/en/detail/228972.html][img]http://images.spritmonitor.de/228972.png[/img][/url]

Awatar użytkownika
dawid018
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4630
Rejestracja: pn sty 09, 2006 23:41
Lokalizacja: Gostyń/Rębowo
Kontakt:

Brak miejsc na pieczątki w dowodzie rejestracyjnym

Post autor: dawid018 » czw mar 28, 2013 14:42

pozwolenie czasowe dostałeś??


obecne mkII by dawid018
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=3081850#3081850

BYŁE MK2 by dawid018-wszystkie foto na I str.
http://www.forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=63413

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ubezpieczenia, porady prawne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości