Warto brać samo OC?

Wszystko o ubezpieczeniach auta, problemach z rejestracją, papierami.
Porady prawne związane z autami i nie tylko.

Moderatorzy: jhosef, doggie, VIP

Grunt
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: ndz maja 31, 2009 15:55
Lokalizacja: brak

Warto brać samo OC?

Post autor: Grunt » czw mar 14, 2013 15:42

Zastanawiam się czy w tym roku brać jak zwykle pakiet OC+AC, czy przejść na samo OC i zaoszczędzić.
Jak zrobię przegląd w ASO, to mam gwarancję mobilności i assistance od VW.
OC wychodzi 6x taniej niż pakiet z AC (ok. 2600 u dilera na ok. 55 tys po 3 latach). Mało jeżdżę.
Dobry pomysł?

Właściwie mam takie opcje:
1. Pełny przegląd w ASO według książeczki duży przegląd "podstawowy": ok. 1500 zł (gwarancja mobilności)
2. Tylko olej i ewentualnie coś jeszcze jak poproszę: ok. 500 zł (pewnie wtedy nie ma gwarancji mobilności)
3. Kontynuacja pakietu OC+AC: ok. 2600 zł
4. Samo OC: ok. 450 zł

Jaką kombinację byście wybrali? Bo może kosztować od 1000 zł do ponad 4 tys.



Awatar użytkownika
zajac
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2492
Rejestracja: sob sty 21, 2006 23:18
Lokalizacja: krakow,skarzysko
Kontakt:

Warto brać samo OC?

Post autor: zajac » czw mar 14, 2013 23:54

a jak nie bedziesz mial ac to auto rozbijesz albo ci ukradna ,

a co daje ci ta gwarancja mobilnosci ? naprawia ci auto jak rozbijesz


Moje mark 4 http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=251704&start=0

NARZĘDZIA I SPRZĘT WARSZTATOWY - SPRZEDAŻ
Pomoc prawna - ubezpieczenia
Ubezpieczenia PZU OC, AC, NNW, Pakiety - Tanio

Awatar użytkownika
jhosef
_
_
Posty: 9172
Rejestracja: czw lis 16, 2006 21:12
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Warto brać samo OC?

Post autor: jhosef » pt mar 15, 2013 10:40

Grunt pisze:Jak zrobię przegląd w ASO, to mam gwarancję mobilności i assistance od VW.
Przecież to nie zastępuje AC.
Prędzej Assistance i to nie do końca.
Grunt pisze:2. Tylko olej i ewentualnie coś jeszcze jak poproszę: ok. 500 zł (pewnie wtedy nie ma gwarancji mobilności)
Aby była Gwarancja mobilności musi być zrobiony przegląd właściwy do przebiegu. Nawet jak masz wykonane czynności zgodne z przeglądem ale nie wpisane jako przegląd tylko elementy to nie ma tej gwarancji.

W ogóle rezygnacja z AC na auto, któe jest sporo warte dla mnie to głupota.
Nie dowiesz się co znaczy AC do czasu aż coś się przydarzy.
Chyba, że cię stać aby utopić w razie czego bezpowrotnie wartość auta jakie masz czyli zdaje się 55 tysięcy to oczywiście nie bierz...



Grunt
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: ndz maja 31, 2009 15:55
Lokalizacja: brak

Warto brać samo OC?

Post autor: Grunt » pn mar 18, 2013 14:11

Przełamałem się i wziąłem pełen zestaw. Ten duży przegląd wyszedł taniej niż mówili przez telefon, bo tylko ok. 1100 zł. Z ubezpieczenia zrezygnowałem z samochodu zastępczego na rzecz minimalnego assistance i też wyszło taniej (2200 zł), a i tak mam Gwrancję Mobilności która jest na dwa lata i co dwa lata się odnawia jeśli się serwisuje w ASO według książeczki.
Do przeglądu przekonało mnie też to, że jak trzymam się książeczki to mogę w razie czego liczyć na "dobrą wolę producenta" przy dużych naprawach.



Awatar użytkownika
$iwy
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 457
Rejestracja: pt kwie 13, 2007 17:36
Lokalizacja: Prudnik (Opolskie)

Warto brać samo OC?

Post autor: $iwy » pn mar 18, 2013 14:28

Nie napisałeś jeszcze co to za auto.Znajomego szef ma paska B6 który staną w trasie... ASO przyjechało z autem zastępczym po prawie 6godzinach.Wolałbym wziąć AC i przycisnąć ubezpieczyciela żeby zrobił w dobrej cenie assistance.Jak Ci auto ukradną czego nie życzę to co Ci z dobrej woli producenta? heh



maniu2
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: sob maja 14, 2011 12:49

Re: Warto brać samo OC?

Post autor: maniu2 » wt mar 19, 2013 10:56

Powiem ci, że w HDI mam tak że biorąc z AC też wychodzi taniej. Jeszcze jest kwestia czy ta gwarancja mobilności VW jest do jakiegoś rocznika? Asistance w pełnym zakresie akurat się przydaje. Bo w najmniejszym pakiecie to zapewne masz holowanie po wypadku / tudzież do warsztatu aso.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Ubezpieczenia, porady prawne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości