DMC wpis w dowodzie i nalepka pod maską

Wszystko o ubezpieczeniach auta, problemach z rejestracją, papierami.
Porady prawne związane z autami i nie tylko.

Moderatorzy: jhosef, doggie, VIP

karwowski
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: ndz cze 26, 2011 18:07

DMC wpis w dowodzie i nalepka pod maską

Post autor: karwowski » śr sie 07, 2013 14:43

Witam. Mam VW Bora TDI automat kombi 2000r. Auto sprowadzone z Niemiec. W dowodzie rej. mam wpisaną dopuszczalną masę całkowitą 1960kg. Na ksero papierów niemieckich też masa całkowita jest podana 1960kg. Natomiast na naklejce pod maską po prawej stronie są wpisane dwie masy 1890kg oraz 3260kg. Diagnosta na SKP stwierdził że jest niezgodność, bo w dowodzie powinienem mieć DMC 1890kg. Dwóch innych diagnostów nie miało uwag (nie sprawdzali).
Pytanie, czy to faktycznie pomyłka i trzeba to poprawić? (domyślam się że w urzędzie przepisali dane z niemieckich papierów). Swoją drogą skrupulatni Niemcy by tego nie zauważyli? W polskim dowodzie mam jeszcze dop. ładowność 486kg, masa własna 1474kg. Poprawiać to w urzędzie czy olać, skoro jeden na dwóch diagnostów się do tego przyczepił? Co te dwie masy na naklejce oznaczają?
Pozdrawiam.



Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10538
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

DMC wpis w dowodzie i nalepka pod maską

Post autor: doggie » śr sie 07, 2013 14:45

w WK tego ci ot tak od ręki nie poprawią skoro w niemieckich papierach masz tę samą wartość

ps. ja bym to olał
karwowski pisze: W polskim dowodzie mam jeszcze dop. ładowność 486kg,
zapewne pozycja O2 czyli maksymalna masa całkowita przyczepy bez hamulca
masa własna 1474kg......Co te dwie masy na naklejce oznaczają?
Pozdrawiam.

masa własna to masa pojazdu przygotowanego do jazdy bez "ludziów" i bez bagażu w środku :D

karwowski pisze: na naklejce pod maską po prawej stronie są wpisane dwie masy 1890kg oraz 3260kg.
3260kg to dopuszczalna masa całkowita zespołu pojazdów, czyli masa całkowita pojazdu łącznie z masą całkowitą przyczepy z hamulcem z pozycji O1



Awatar użytkownika
dawid018
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4630
Rejestracja: pn sty 09, 2006 23:41
Lokalizacja: Gostyń/Rębowo
Kontakt:

DMC wpis w dowodzie i nalepka pod maską

Post autor: dawid018 » czw sie 08, 2013 11:32

doggie pisze:w WK tego ci ot tak od ręki nie poprawią skoro w niemieckich papierach masz tę samą wartość
poprawią bez większego problemu.wystarczy zaświadczenie z poprawionymi danymi. błąd powstał przy rejestracji w PL,diagnosta zapewne rypał dane z niemieckiego DR zamiast sprawdzić tabliczkę albo samochodu nawet nie widział.
doggie pisze:karwowski napisał(a):
W polskim dowodzie mam jeszcze dop. ładowność 486kg,


zapewne pozycja O2 czyli maksymalna masa całkowita przyczepy bez hamulca
chodzi o ładowność pojazdu coś jak w ciężarówce,niektóre programy na stacjach wymagają wpisania dopuszczalnej ładowności.

co do masy własnej to wydaje mi się też za wysoka

w sumie można na tym jeździć ale jak trafi się na służbiste to przeglądu nie podbije.trzeba tylko pamiętać o tym i przy ostatnim przeglądzie jak będzie wymiana dowodu to to wyprostować.


obecne mkII by dawid018
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=3081850#3081850

BYŁE MK2 by dawid018-wszystkie foto na I str.
http://www.forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=63413

szopen123
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: wt sie 20, 2013 15:51
Lokalizacja: Białystok

DMC wpis w dowodzie i nalepka pod maską

Post autor: szopen123 » śr sie 21, 2013 17:24

Jest to bardzo ważne, aby dobrana była w pełni adekwatnie, doskonale do wszystkich przepisów prawnych.


pozdro

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ubezpieczenia, porady prawne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 29 gości