Brak zwrotu za szkode z Autocasco w Avivie. POMOCY!!!

Wszystko o ubezpieczeniach auta, problemach z rejestracją, papierami.
Porady prawne związane z autami i nie tylko.

Moderatorzy: jhosef, doggie, VIP

Awatar użytkownika
Boomel
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 607
Rejestracja: ndz lut 22, 2009 20:56
Lokalizacja: (SRB) Leszczyny
Kontakt:

Brak zwrotu za szkode z Autocasco w Avivie. POMOCY!!!

Post autor: Boomel » śr maja 21, 2014 11:53

Witam
mam takie pytanie odnośnie mojej szkody. Pacjent to audi a4 b6 2002r. ubezpieczalnia Aviva. Posiadane ubezpieczenie pełne OC + AC itd. Szkoda miała miejsce na podjeździe u mojej narzeczonej, zostawiłem auto na zjeździe do garażu a jest tam spory upad. po jakimś czasie teraz nie wiem 30-45 min auto stoczyło się z tej górki i w aucie został uszkodzony przód(lampy do wymiany zderzak tez, do malowania maska. błotniki i zderzak) a teściowi rozwaliłem drzwi do garażu. Teść dostanie zwrot z ubezpieczenia domu. a ja zgłosiłem to w pon bo stało się to w niedzielę telefonicznie. podałem co się stało i w ogóle a wczoraj dostałem pismo od Avivy , że odszkodowanie z tytułu autocasco mi nie przysługuje gdyż auto zostało źle zabezpieczone i takie tam. I tutaj jak się od tego odwołać bo wiadomo koszty naprawy mojego auta są spore a oni uciekają od wypłaty pieniędzy. co mam napisać żeby uzyskać od nich jakieś pieniądze z autocasco bo przecież za to się płaci żeby to było na takie właśnie okoliczności. Z góry dziękuje za każda pomoc i sugestię bo nie mam siły do tych ludzi z ubezpieczalni...... pozdrawiam :pub: :pub:


Był: GOLF IV 1.6 SR
viewtopic.php?f=89&t=232489&hilit=boomel
Jest: Audi A4 B6 1.8 T Aktual. 1 Str.
viewtopic.php?f=91&t=531291

Awatar użytkownika
msurma
Turbo Dziura
Turbo Dziura
Posty: 84
Rejestracja: ndz maja 11, 2014 15:39
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Brak zwrotu za szkode z Autocasco w Avivie. POMOCY!!!

Post autor: msurma » śr maja 21, 2014 14:11

Często zdarza się, że pierwsze pismo od ubezpieczyciela jest z odmową. Liczą na to, że ktoś odpuści. Odwołaj się od tej decyzji podpierając się solidnymi argumentami. Sam miałem taką sytuację, że ubezpieczyciel stwierdził, że szkoda była poniżej 300 zł, a oni takich szkód nie płacą. Pojechałem do lakiernika, wycenił mi naprawę na 600 zł. Odwołałem się z załącznikiem w postaci wstępnej wyceny i pieniądze zostały mi wypłacone. Podsumowując, ciągnij temat dalej.


2010 - 2012 Ford Fiesta MK3 1994 Pb 60 KM
2013 - 2014 Opel Astra F 1994 Pb + LPG 90 KM
2014 - ???? Golf IV Trendline 2002 TDI 130 KM
2015 - ???? Audi A4 B8 Avant 2010 TDI 143 KM

Awatar użytkownika
Lukasz_mk2
Forum Master
Forum Master
Posty: 1300
Rejestracja: sob lut 17, 2007 16:47
Lokalizacja: Kraków

Brak zwrotu za szkode z Autocasco w Avivie. POMOCY!!!

Post autor: Lukasz_mk2 » pt cze 06, 2014 11:45

tutaj kłania się tylko OWU AC - przeczytaj co tam piszą i się dowiesz co i jak, ale jak mają zapisane w OWU, że ubezpieczenie nie obejmuje auta, które jest "źle zabezpieczone i takie tam" to płacisz i płaczesz :grrr:, a na drugi raz przed wykupem ubezpieczenia należy czytać OWU oraz nie kierować się zasadą "tanie to dobre" - dobre AC nigdy nie jest tanie :bigok:


Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ubezpieczenia, porady prawne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości