Powrót na kołach do Irlandii po zakupie auta.

Wszystko o ubezpieczeniach auta, problemach z rejestracją, papierami.
Porady prawne związane z autami i nie tylko.

Moderatorzy: jhosef, doggie, VIP

Awatar użytkownika
lukas640
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 520
Rejestracja: wt cze 01, 2010 21:23
Lokalizacja: SkoczóVW

Powrót na kołach do Irlandii po zakupie auta.

Post autor: lukas640 » sob maja 24, 2014 00:21

Witam.
Jak to jest ze sprzedażą auta poza granice państwa? To pytanie mnie mniej nurtuje jak to że kupiec chce przylecieć samolotem po samochód i wracać na kołach. I problem jest tego typu, gość jest z Irlandii i chce moim autem wracać na kołach. Ja osobiście bym nie wybrał w taką podróż nieznanym mi autem ale on tak chce. I tu rodzi się kwestia co jeśli np. w Niemczech bądź Francji coś się z autem stanie(różne słyszałem przypadki) i będzie mi dzwonił że mam sobie go zabrać z powrotem. Jak to wygląda w kwestii prawnej?
Z góry dzięki za informację.
Pozdrawiam


"Lamborghini to esencja wszystkiego, co sprawia, że samochody są interesujące, ekscytujące i cudowne. A my musimy je za to kochać" Jeremy Clarkson

http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=458308 Mk2 WOB Edition by lukas640

Awatar użytkownika
-=ren=-
Forum Master
Forum Master
Posty: 1656
Rejestracja: pn sty 02, 2006 15:24
Lokalizacja: Płock
Kontakt:

Powrót na kołach do Irlandii po zakupie auta.

Post autor: -=ren=- » sob maja 24, 2014 00:39

wydaje się że umowa sprzedaży jest momentem w którym Ty przekazujesz własność auta na inną osobę i to ona jest za nie odpowiedzialna. Ty nie możesz zarządzać już "jego własnością" bo w momencie podpisania umowy staje się nowym właścicielem z punktu widzenia prawa... Druga kwestia jest taka że skoro koleżka jest zainteresowany autem i przyleci po nie 2000 kilometrów, to raczej to auto jest warte uwagi i zakładamy że nie rozkraczy się po przejechaniu 600 kilometrów do granicy pl...


vwlifestyle.pl
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ubezpieczenia, porady prawne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości