wykroczenie nagrane 4 miesiące wstecz

Wszystko o ubezpieczeniach auta, problemach z rejestracją, papierami.
Porady prawne związane z autami i nie tylko.

Moderatorzy: jhosef, doggie, VIP

sasquatch
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 42
Rejestracja: wt cze 30, 2009 21:25
Lokalizacja: Roczyny
Kontakt:

wykroczenie nagrane 4 miesiące wstecz

Post autor: sasquatch » pt lip 25, 2014 17:02

dzwonił chwilę temu do mnie dzielnicowy, że dostał zawiadomienie z innej komendy że ma mnie przesłuchać jako świadka w sprawie wykroczenia (niby pojechałem z pasa do lewoskrętu prosto) ale sytuacja miała miejsce 25 marca 0,o nie pamiętam w ogóle takiej sytuacji tym bardziej że było to w mieście w którym bardzo rzadko bywam. Wyczytałem na necie gdzieś że mandat można wystawić do 180 dni ale tylko wtedy gdy nie ma wątpliwości co do tego kto popełnił wykroczenie a mnie tam nie widać i nie wiem czy to ja prowadziłem czy nie. co zrobić w takiej sytuacji? jest "ważne" takie nagranie?



hak64
Forum Master
Forum Master
Posty: 1069
Rejestracja: ndz mar 23, 2014 13:23

wykroczenie nagrane 4 miesiące wstecz

Post autor: hak64 » sob lip 26, 2014 10:37

[quote="sasquatch"]jest "ważne" takie nagranie?
sasquatch
Nagranie jest ważne, ale mandat i punkty dostaje sprawca wykroczenia, a nie właściciel. Można też nie pamiętać, komu udostępniło się samochód, wtedy wprawdzie mogą chcieć nałożyć mandat za niewskazanie sprawcy, ale w sądzie takie sprawy raczej upadają, bo istnieje subtelna różnica, pomiędzy niewskazaniem, a niepamięcią. Wystarczy więc powiedzieć, że pożyczyłem auto koledze, który pojechał ze swoimi kumplami do .... , ale nie wiem który z nich wtedy prowadził. Na sporządzenie wniosku o ukaranie mają ustawowy rok od zdarzenia, jeśli więc do tego czasu nie ustalą, kto jechał, to będą musieli umorzyć.


specjalista z zakresu rekonstrukcji wypadków drogowych i odszkodowań powypadkowych

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ubezpieczenia, porady prawne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 22 gości