Nowy dokument prawa jazdy a przepadają punkty karne

Wszystko o ubezpieczeniach auta, problemach z rejestracją, papierami.
Porady prawne związane z autami i nie tylko.

Moderatorzy: jhosef, doggie, VIP

Awatar użytkownika
zielu
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 5218
Rejestracja: ndz sie 29, 2004 21:24
Lokalizacja: Wieluń
Kontakt:

Nowy dokument prawa jazdy a przepadają punkty karne

Post autor: zielu » pn sie 11, 2014 13:09

Po zrobieniu nowej kategorii prawa jazdy otrzymałem nowy dokument i wiem że wykasowały mi się w tedy punkty karne które posiadałem.
Czy to samo stado by się w przypadku zagubienia dokumentu i otrzymaniu nowego? :-)


Obrazek

hak64
Forum Master
Forum Master
Posty: 1069
Rejestracja: ndz mar 23, 2014 13:23

Nowy dokument prawa jazdy a przepadają punkty karne

Post autor: hak64 » pn sie 11, 2014 13:15

Wątpię, by punkciki się wykasowały. Być może w ogólnodostępnej bazie danych ich nie widać, ale w policyjnym systemie będą widniały. Przy okazji jakiegoś wykroczenia mundurowi sprawdzą i jeśli będzie powyżej limitu to... dalej nie pojedziesz.


specjalista z zakresu rekonstrukcji wypadków drogowych i odszkodowań powypadkowych

Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10538
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Re: Nowy dokument prawa jazdy a przepadają punkty karne

Post autor: doggie » pn sie 11, 2014 21:42

zielu pisze: i wiem że wykasowały mi się w tedy punkty karne które posiadałem.
a niby z jakiej przyczyny miały ci się wykasować? Kasują się po ich "przedawnieniu" czyli minięcia 1 roku od ich popełnienia lub po zaliczeniu szkolenia /wtedy 6 pkt jest anulowane/ lub po zdaniu egzaminu gdzie była decyzja o ponownym skierowaniu z uwagi na przekroczony limit
Czy to samo stado by się w przypadku zagubienia dokumentu i otrzymaniu nowego? :-)
nie, patrz pkt wyżej, wymiana dokumentu czy też otrzymanie nowych kategorii/uprawnień nie powoduje kasacji pkt karnych



Awatar użytkownika
zielu
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 5218
Rejestracja: ndz sie 29, 2004 21:24
Lokalizacja: Wieluń
Kontakt:

Re: Nowy dokument prawa jazdy a przepadają punkty karne

Post autor: zielu » wt sie 12, 2014 11:18

No właśnie nie wiem dlaczego i też mnie to zdziwiło, ale świeżo po otrzymaniu nowego prawa jazdy zatrzymała mnie policja, pan zapytał czy mam jakieś punkty, co powiedziałem, następnie spojrzał na datę otrzymania prawa jazdy i zapytaj gdzie tak szybko je dostałem, po czym wyjaśnił że mi się skasowany wszystkie po wydaniu nowego prawka.
Być może jakiś błąd systemu?


Obrazek

hak64
Forum Master
Forum Master
Posty: 1069
Rejestracja: ndz mar 23, 2014 13:23

Nowy dokument prawa jazdy a przepadają punkty karne

Post autor: hak64 » wt sie 12, 2014 11:30

zielu pisze:Być może jakiś błąd systemu?
Nie to raczej błąd ludzki. Osoba wprowadzająca dane do systemu, prawdopodobnie użyła opcji "odzyskany dokument" (po upływie kary), a nie "wymiana dokumentu" lub "uzyskanie nowej kategorii". Wychodzi na to, że wygrałeś z systemem, jak Celtic z Legią - walkowerem.


specjalista z zakresu rekonstrukcji wypadków drogowych i odszkodowań powypadkowych

Awatar użytkownika
msurma
Turbo Dziura
Turbo Dziura
Posty: 84
Rejestracja: ndz maja 11, 2014 15:39
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Nowy dokument prawa jazdy a przepadają punkty karne

Post autor: msurma » wt sie 12, 2014 11:42

zielu pisze: wykasowały mi się w tedy punkty karne
Weźmy na logikę. Gdyby tak było, każdy notorycznie gubiłby prawko.
Podejrzewam tu nieuctwo miśka. Pewnie sprawdził po ID dowodu i tam rzeczywiście 0 punktów. Sprawdzając po nazwisku, sytuacji by się wyjaśniła.


2010 - 2012 Ford Fiesta MK3 1994 Pb 60 KM
2013 - 2014 Opel Astra F 1994 Pb + LPG 90 KM
2014 - ???? Golf IV Trendline 2002 TDI 130 KM
2015 - ???? Audi A4 B8 Avant 2010 TDI 143 KM

Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10538
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Re: Nowy dokument prawa jazdy a przepadają punkty karne

Post autor: doggie » czw sie 14, 2014 09:25

hak64 pisze: Nie to raczej błąd ludzki. Osoba wprowadzająca dane do systemu, prawdopodobnie użyła opcji "odzyskany dokument" (po upływie kary), a nie "wymiana dokumentu" lub "uzyskanie nowej kategorii". Wychodzi na to, że wygrałeś z systemem, jak Celtic z Legią - walkowerem.
trzeba zacząć też od tego, że policjant drogówki na ulicy sprawdzając w przenosnym terminalu mobilnym nie ma uprawnień - może inaczej - nie ma mozliwości sprawdzenia ilości punktów karnych, widzi jedynie statusy czyli 0 - poza systemem punktowym, 1 - zbiera punkty itd. .. może to zrobić dyżurny jednostki bądź inna osoba wykorzystująca KSIP, może po prostu policjant wprowadził kolegę w błąd z uwagi na swoją niewiedzę, żeby to wyeliminować należy wziąć ze sobą dokument tożsamości i dać się osobiście do jednostki policji i sprawdzić faktyczny status



ODPOWIEDZ

Wróć do „Ubezpieczenia, porady prawne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 28 gości