ubezpieczenie oc a pojazd "tuningowany"

Wszystko o ubezpieczeniach auta, problemach z rejestracją, papierami.
Porady prawne związane z autami i nie tylko.

Moderatorzy: jhosef, doggie, VIP

Awatar użytkownika
piotrekgal
Forum Master
Forum Master
Posty: 1407
Rejestracja: sob wrz 16, 2006 15:32
Lokalizacja: Suwałki
Kontakt:

ubezpieczenie oc a pojazd "tuningowany"

Post autor: piotrekgal » ndz wrz 07, 2014 10:31

jak w temacie, chce ubezpieczyc swoja rakiete online- ubezpieczenie oc-sporo taniej, jako, ze jest tam zakladka czy auto nie bylo modyfikowane typu niskie zawieszenie czy modyfikacje silnika, czy jesli nie zaznaczylbym tej opcji (choc mam takie modyfiakcje) to nie byloby problemu potem w razie "w" ? nie byloby problemu zaznaczyc ale niestety ta ubezpieczalnia poki co nie ubezpiecza takich samochodow.



hak64
Forum Master
Forum Master
Posty: 1069
Rejestracja: ndz mar 23, 2014 13:23

ubezpieczenie oc a pojazd "tuningowany"

Post autor: hak64 » ndz wrz 07, 2014 11:09

W przypadku samego OC, nie ma strachu! Możesz spokojnie ubezpieczać. Ubezpieczycielowi nie musisz podawać informacji o wprowadzonych modyfikacjach,taki obowiązek jest w przypadku polisy AC, bo modyfikacje mają wpływ na wartość samochodu. Szkody z OC spowodowane przez Ciebie muszą zostać wypłacone poszkodowanym w normalnym trybie, bo prawo nie przewiduje modyfikacji, jako powodu regresu na sprawcę (chyba, że szkoda była wyrządzona celowo). Natomiast szkoda z OC sprawcy (gdy Ty jesteś poszkodowanym) musi uwzględnić wszelkie koszty poniesione przez poszkodowanego (w tym modyfikacje). Przerabiałem już temat malucha, którego udokumentowana wartość wyniosła 26000 zł. Ważne jest jednak słowo "udokumentowana", gdyż ubezpieczyciele nader niechętnie sięgają do własnych kieszeni i nie respektują nawet wyceny rzeczoznawcy (rzeczoznawca wskazuje, że w pojeździe zainstalowano to i owo, że koszt tego i owego wynosi nie mniej niż... a mimo to ubezpieczyciel, nie wypłaci szkody, jeśli poszkodowany nie udokumentuje swoich kosztów /rachunki, faktury, umowy kupna/).


specjalista z zakresu rekonstrukcji wypadków drogowych i odszkodowań powypadkowych

Awatar użytkownika
piotrekgal
Forum Master
Forum Master
Posty: 1407
Rejestracja: sob wrz 16, 2006 15:32
Lokalizacja: Suwałki
Kontakt:

ubezpieczenie oc a pojazd "tuningowany"

Post autor: piotrekgal » ndz wrz 07, 2014 11:14

hak64, dobra, no to juz teraz wiem, konkretna odpowiedz, dzieki Pan



Awatar użytkownika
szocha
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 145
Rejestracja: sob cze 01, 2013 14:49
Lokalizacja: Zgorzelec/Wrocław
Kontakt:

ubezpieczenie oc a pojazd "tuningowany"

Post autor: szocha » śr wrz 10, 2014 09:27

A mam pytanie, a jak wygląda sprawa z rostem?


Ride Or Die

hak64
Forum Master
Forum Master
Posty: 1069
Rejestracja: ndz mar 23, 2014 13:23

Re: ubezpieczenie oc a pojazd "tuningowany"

Post autor: hak64 » śr wrz 10, 2014 12:12

szocha pisze:A mam pytanie, a jak wygląda sprawa z rostem?
Rozumiem, że mnie pytasz?
Ubezpieczyciel ma obowiązek zrekompensowania wszelkich szkód spowodowanych zdarzeniem w tym i nakłady poniesione na modyfikację samochodu (lakier kameleon, czy rost, także spełnia ten warunek. Jeśli zatem potrafię udokumentować wydatki poniesione na zainstalowanie granitowego kominka i jakuzzi w samochodzie, to ubezpieczyciel musi mi to zwrócić!


specjalista z zakresu rekonstrukcji wypadków drogowych i odszkodowań powypadkowych

Awatar użytkownika
szocha
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 145
Rejestracja: sob cze 01, 2013 14:49
Lokalizacja: Zgorzelec/Wrocław
Kontakt:

ubezpieczenie oc a pojazd "tuningowany"

Post autor: szocha » czw wrz 11, 2014 20:54

Czyli nie jest powiedziane, że jeśli widzą zardzewiałą część to "nie możemy panu wypłacić ponieważ jest na niej rdza"?
Bo wiem, że auto jest sprawne i dopuszczone do jazdy póki nie ma ostrych krawędzi.


Ride Or Die

hak64
Forum Master
Forum Master
Posty: 1069
Rejestracja: ndz mar 23, 2014 13:23

ubezpieczenie oc a pojazd "tuningowany"

Post autor: hak64 » czw wrz 11, 2014 21:13

szocha pisze:Czyli nie jest powiedziane, że jeśli widzą zardzewiałą część to "nie możemy panu wypłacić ponieważ jest na niej rdza"?
Czym innym jest zardzewiały fragment błotnika, czy drzwi, a czym innym auto utrzymane w stylu rost. Wyraźnie napisałem, że ubezpieczyciel ma obowiązek zrekompensować wszelkie nakłady poniesione na modyfikacje. Zardzewiały próg, czy błotnik, wskazuje raczej na zaniedbanie, a to świadczy nie o stylu, lecz o jego braku.


specjalista z zakresu rekonstrukcji wypadków drogowych i odszkodowań powypadkowych

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ubezpieczenia, porady prawne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 23 gości