Podwójne OC - dziwny przypadek

Wszystko o ubezpieczeniach auta, problemach z rejestracją, papierami.
Porady prawne związane z autami i nie tylko.

Moderatorzy: jhosef, doggie, VIP

Awatar użytkownika
herbu
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2351
Rejestracja: pn paź 15, 2007 10:58
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Podwójne OC - dziwny przypadek

Post autor: herbu » sob paź 04, 2014 10:39

Mam bardzo nietypowy przypadek. Dostałem wczoraj pismo z PZU, że zalegam z zapłatą za OC za swoją Skodę, którą kupiłem 3 lata temu. Co ciekawe na wezwaniu z PZU figuruje, że zalegam za OC za auto o nr rej. SG****, tymczasem, na umowie kupna-sprzedaży mam, że kupiłem auto o nr SK****. Prawda jest taka, że kupiłem auto z numerami SK****, natomiast wcześniej faktycznie miało tablice SG****. Sprzedający przed sprzedażą przerejestrował auto na siebie, bo wcześniej było na firmę.
Co więcej - wraz z dokumentami do auta, otrzymałem polisę OC, na to auto, ale zawartą nie w PZU, a w Conpensa, którą oczywiście do miesiąca po zakupie wypowiedziałem
PZU naliczyło mi 1107 zł za okres 10 miesięcy - od stycznia 2012 do października 2012. Skąd wogóle taka kwota - mam maksymalne zniżki, więc za te 10 miesięcy nie powinno być więcej jak 300 zł, ale mniejsza o to ile, ważniejsze skąd to pismo?
Jedyne co przychodzi mi do głowy, to fakt, że poprzedni właściciel miał podwójne OC - w PZU i Compensa, ale przekazał mi tylko to z Compensa. Być może sam nie był świadom, że ma ubezpieczenie w PZU, jak mi sprzedawał auto.
Jak wybrnąć z tej sytuacji? Z jednej strony PZU będzie mi zarzucać, że nie wypowiedziałem umowy po zakupie, a z drugiej - jak miałem wypowiedzieć coś, o czym nie miałem pojęcia?


Skoda Octavia 1.9TDI PD Obrazek

Awatar użytkownika
Avery
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 90
Rejestracja: pn cze 23, 2014 13:22
Lokalizacja: Gdańsk Wrzeszcz

Podwójne OC - dziwny przypadek

Post autor: Avery » wt paź 07, 2014 11:10

kupiłeś auto przed lutym 2012 czyli przed wprowadzeniem zmian.
Na ten czas niestety musisz zapłacić za tą polisę. Żebyś nie płacił tego 1107 udaj się do PZU wraz z dokumentami które potwierdzają Twoje wypracowane zniżki.
Ostatnio zmieniony wt paź 07, 2014 11:28 przez Avery, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
herbu
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2351
Rejestracja: pn paź 15, 2007 10:58
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Podwójne OC - dziwny przypadek

Post autor: herbu » wt paź 07, 2014 11:16

Avery pisze:kupiłeś auto przed lutym 2012 czy przed wprowadzeniem zmian.
Na ten czas niestety musisz zapłacić za tą polisę. Żebyś nie płacił tego 1107 udaj się do PZU wraz z dokumentami które potwierdzają Twoje wypracowane zniżki.
No i tak to się niestety skończy. Siostra adwokat, próbowała znaleźć jakiś art. który mógłby mi pomóc, ale nic się nie udało znaleźć. PZU przeliczy mi to ze zniżkami i niestety trzeba będzie zapłacić.
Swoją drogą, to jakby się kogoś nie lubiło, to można mu tanio sprzedać auto, które wcześniej ubezpieczyć w 50 firmach, oczywiście nie informując nabywcy o tym fakcie i po 2 latach zgłoszą się do nabywcy z żądaniem zapłaty za zaległe oc. Chory system...


Skoda Octavia 1.9TDI PD Obrazek

Awatar użytkownika
Avery
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 90
Rejestracja: pn cze 23, 2014 13:22
Lokalizacja: Gdańsk Wrzeszcz

Podwójne OC - dziwny przypadek

Post autor: Avery » wt paź 07, 2014 11:34

herbu, nie masz racji w tym ostatnim :)



ODPOWIEDZ

Wróć do „Ubezpieczenia, porady prawne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 29 gości