Wykup po lesingu, problem z dokumentami

Wszystko o ubezpieczeniach auta, problemach z rejestracją, papierami.
Porady prawne związane z autami i nie tylko.

Moderatorzy: jhosef, doggie, VIP

qwee
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 62
Rejestracja: czw gru 27, 2012 15:29

Wykup po lesingu, problem z dokumentami

Post autor: qwee » sob kwie 25, 2015 22:46

Witam wszystkich serdecznie.
Powiedzcie mi proszę o wyjaśnienie sytuacji prawnych w przypadku leasngu.
Mam na oku pewne auto, dogadałem się z sprzedającym lecz jest taki problem gdyż samochód był brany w leasing. Nigdy nie miałem z tym nic wspólnego więc nie orientuje się w kupnie takiego auta. Właściciel twierdzi, że spłacił wszystkie raty i dokonał wykupu. Nie możemy jednak dokonać transakcji, bo jak twierdzi czeka za dokumentami z banku. Czy możliwe jest, że dokonał wykupu jakiś czas temu i nie odebrał faktury i teraz za nią czeka? Tak sobie kombinuje, że gdyby nie wykupił samochodu to bank już dawno zabrałby mu auto. Czy oczekiwanie za takim dokumentem przez kilka dni jest normalne czy powinno to pójść od ręki?



Radison
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: czw lut 27, 2014 09:31
Lokalizacja: Zabrze

Wykup po lesingu, problem z dokumentami

Post autor: Radison » pn kwie 27, 2015 09:11

Sprzedawca (w tym przypadku bank) ma czas na wystawienie faktury do 15. dnia miesiąca następującego po miesiącu, w którym dokonano sprzedaży (art. 106i ustawy o VAT). Taka sytuacja jest więc jak najbardziej możliwa. Poczekaj aż gość który Ci sprzedaje będzie miał wszystkie papiery i będzie w stanie udokumentować pełne prawo własności samochodu. Co nagle to po diable :)



qwee
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 62
Rejestracja: czw gru 27, 2012 15:29

Re: Wykup po lesingu, problem z dokumentami

Post autor: qwee » wt kwie 28, 2015 10:54

Radison pisze:Sprzedawca (w tym przypadku bank) ma czas na wystawienie faktury do 15. dnia miesiąca następującego po miesiącu, w którym dokonano sprzedaży (art. 106i ustawy o VAT). Taka sytuacja jest więc jak najbardziej możliwa. Poczekaj aż gość który Ci sprzedaje będzie miał wszystkie papiery i będzie w stanie udokumentować pełne prawo własności samochodu. Co nagle to po diable :)
Podobne stanowisko utrzymuje sprzedawca, lecz mówi o 30 dniach. Dziękuje za informację.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Ubezpieczenia, porady prawne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości