Zagubiony dowód rejestracyjny

Wszystko o ubezpieczeniach auta, problemach z rejestracją, papierami.
Porady prawne związane z autami i nie tylko.

Moderatorzy: jhosef, doggie, VIP

duszaspc
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: pn maja 04, 2015 16:50

Zagubiony dowód rejestracyjny

Post autor: duszaspc » pn maja 04, 2015 16:56

Witam!
Zdarzyła mi się okropna sytuacja.. W majówkę zagubiłem dowód rejestracyjny, wewnątrz którego miałem umowę kupna-sprzedaży - samochód był przeze mnie kupiony, niestety nie przerejestrowany.
Opłaty w US zostały dokonane, gdyż samochód kupiłem na fakturę od handlarza (on wykonał opłaty), wszystko o opłacie w US, fakturę miałem razem z Dowodem..
Jedyne dokumenty jakie posiadam to Karta Pojazdu, polisa OC (na mnie jest). Także badanie techniczne pojazdu wykonałem ja u siebie w mieście..
Podsumowując, mam kartę pojazdu, opłatę w US, badanie techniczne, którego jakiś dowód, że się odbyło mogę wyciągnąć od ręki, gdyż to u mnie w mieście i polisę OC na własne nazwisko, cała polisę także posiadam.
Co zrobić? Pomóżcie :<



hak64
Forum Master
Forum Master
Posty: 1069
Rejestracja: ndz mar 23, 2014 13:23

Zagubiony dowód rejestracyjny

Post autor: hak64 » pn maja 04, 2015 19:31

Do handlarza po kopię umowy kupna, potem pisemko do wydziału komunikacji (informujące o zagubieniu DR) i powinni zarejestrować.


specjalista z zakresu rekonstrukcji wypadków drogowych i odszkodowań powypadkowych

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ubezpieczenia, porady prawne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości