Pomoc z wyborem ubezpieczenia

Wszystko o ubezpieczeniach auta, problemach z rejestracją, papierami.
Porady prawne związane z autami i nie tylko.

Moderatorzy: jhosef, doggie, VIP

kamil97
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 53
Rejestracja: ndz maja 03, 2015 17:07
Lokalizacja: Zawoja

Pomoc z wyborem ubezpieczenia

Post autor: kamil97 » sob cze 13, 2015 20:26

Witam, szykuję się do kupna Golfa IV 1.9 TDI. Jako iż prawo jazdy mam od tego marca i 18 lat to przysługują mi zwyżki.
Chciałbym aby uznano zniżki mojego ojca, najwyższe zniżki ( posiada OC w PZU ).
Teraz czy jest jakaś różnica kto zostanie wpisany na umowie kupna samochodu jako właściciel albo współwłaściciel ?
Na kogo rejestrować auto tak by uznano i zniżki ojca ale by i mi zaczęły się naliczać zniżki ?
Ostatnio zmieniony pn cze 15, 2015 07:27 przez kamil97, łącznie zmieniany 1 raz.



Steryd126
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 645
Rejestracja: pn lis 21, 2005 21:01
Lokalizacja: Petrykozy, Pabianice
Kontakt:

Pomoc z wyborem ubezpieczenia

Post autor: Steryd126 » ndz cze 14, 2015 12:50

Na umowie musicie być oboje jako kupujący i Twój Ojciec powinien być jako główny właściciel . Jeśli oboje będziecie na polisie ubezpieczeniowej ,Ty też zaczniesz pracować na swoje zniżki . Niestety kij ma 2 końce i w razie stłuczki z Twojej winy ucierpi także zniżka Ojca



kamil97
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 53
Rejestracja: ndz maja 03, 2015 17:07
Lokalizacja: Zawoja

Pomoc z wyborem ubezpieczenia

Post autor: kamil97 » pn cze 15, 2015 07:27

O dzięki za wyjaśnienie.
Co do stłuczki to wiem, niestety.



Awatar użytkownika
mfind
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 43
Rejestracja: pt cze 26, 2015 19:50
Kontakt:

Re: Pomoc z wyborem ubezpieczenia

Post autor: mfind » pt cze 26, 2015 20:20

Bluedot pisze:Jeszcze dodam od siebie ważną rzecz, że jak już będziecie ubezpieczali wspólnie auto, i będziesz korzystał ze zniżek ojca to pamiętaj, że tam w umowie powinien znaleźć się zapis, że Ty też możesz poruszać się autem i jesteś chroniony w takim samym stopniu jak ojciec.
Takie zabiegi są w ogóle niepotrzebne. Ubezpieczenie OC będzie tak samo działać nawet, gdy Twoim samochodem pojedzie sąsiad :) Jedyny wyjątek stanowią oferty niektórych ubezpieczycieli, gdzie można wykluczyć prowadzenie pojazdu przez młodych kierowców (wtedy jest niższa składka), ale to i tak nawet, gdy taka osoba spowoduje wypadek to jedyną konsekwencją będzie konieczność dopłaty składki.
kamil97 pisze:Na kogo rejestrować auto tak by uznano i zniżki ojca ale by i mi zaczęły się naliczać zniżki ?
Ważne, abyście obaj byli w dowodzie rejestracyjnym i na polisie :)

Pozdrawiam,
Łukasz



ODPOWIEDZ

Wróć do „Ubezpieczenia, porady prawne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości