Wysłano mi informację o płatności polisy

Wszystko o ubezpieczeniach auta, problemach z rejestracją, papierami.
Porady prawne związane z autami i nie tylko.

Moderatorzy: jhosef, doggie, VIP

Van Groningen
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 43
Rejestracja: pt lis 27, 2009 00:04
Lokalizacja: Warszawa

Wysłano mi informację o płatności polisy

Post autor: Van Groningen » wt cze 16, 2015 16:49

Dzwoniono do mnie od kilku dni z firmy ubezpieczeniowej, abym zmienił ubezpieczyciela. W końcu dzisiaj - gdy już mi wyliczono opłatę domniemanej polisy (OC) - okazało się, że jak nie płacę kartą kredytową, to płacę o ponad 30 zł drożej. Zaprotestowałem. Ciąg dalszy rozmowy telefonicznej -
Agent - No tak, ale pan już u nas kupił. Pan potwierdził.
Ja - Jak kupiłem? Ale nie zdawałem sobie sprawy, że pan będzie żądał karty.
Agent: Przykro mi - już poszło!

Zakłopotany i zirytowany dzwoniłem do banku i do znajomych... Inaczej na to "spojrzałem" i poczułem się ofiarą...Poza tym znalazłem tańszego potencjalnego ubezpieczyciela (23 czerwca kończy mi się "stara" polisa)...

Oddzwoniłem. Nie było dostępnego agenta X. Agentka zapytała , czy agent X ma oddzwonić. W zasadzie nie, bo ten pan zmuszał mnie do akceptacji zakupu polisy i wysłał na maila dokumenty - potwierdzenie złożenia wniosku i informację o płatności. Nie zostałem ze wszystkim zorientowany i czuję się zmuszany i szantażowany.
Agentka - Proszę na mnie nie krzyczeć.
Ja - Ja chcę tylko dobitnie powiedzieć, że pójdę na policję, jeśli państwo mnie przymusicie straszeniem, że tego nie da się odwrócić.
Agentka: Czyli mam anulować tą polisę.
Ja: Tak

Z różnymi opiniami się spotkałem. Są i tacy, co mówią, że ci agenci (to towarzystwo) może mi nie dać spokoju (I mogę zapłacić 2 polisy) i dla bezpieczeństwa napisać pismo do tego potencjalnego ubezpieczyciela i zostawić kopię... Ale może to jest użycie haubicy na kuropatwę.... Proszę mi rozjaśnić moje położenie.



hak64
Forum Master
Forum Master
Posty: 1069
Rejestracja: ndz mar 23, 2014 13:23

Wysłano mi informację o płatności polisy

Post autor: hak64 » wt cze 16, 2015 17:49

Jeśli nie zapłaciłeś, to nie zawarłeś umowy. Jeśli okres obowiązywania starej umowy jeszcze nie upłynął, to masz możliwość wypowiedzenia umowy OC (najpóźniej w dzień ważności starej umowy).
Van Groningen pisze:dla bezpieczeństwa napisać pismo do tego potencjalnego ubezpieczyciela i zostawić kopię
Tak pisemko... z informacją, że o ich oszukańczych praktykach powiadomisz -sporządzając stosowną skargę- Rzecznika Ubezpieczonych i KNF. Wciskanie komuś konieczności płacenia kartą jest niedozwolone, a agenci tylko dlatego upierają się przy tego typu płatności, bo mają większą prowizję.


specjalista z zakresu rekonstrukcji wypadków drogowych i odszkodowań powypadkowych

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ubezpieczenia, porady prawne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości