Uszkodzenie pojazdu, prywatny parking

Wszystko o ubezpieczeniach auta, problemach z rejestracją, papierami.
Porady prawne związane z autami i nie tylko.

Moderatorzy: jhosef, doggie, VIP

m4ayhem
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 76
Rejestracja: sob sie 17, 2013 00:57
Lokalizacja: 71

Uszkodzenie pojazdu, prywatny parking

Post autor: m4ayhem » pn lip 13, 2015 22:20

Witam,
w dniu dzisiejszym na terenie parkingu BZ WBK, na którym jest milion dziur, a po deszczu kałuż, wjechałem w jedną z nich gdzie wystawał nie do końca wycięty słupek po znaku drogowym.
W ten oto piękny sposób, rozwaliłem sobie miskę olejową, mam udokumentowane zdjęciami który element uszkodził mi pojazd, oraz ślady oleju na pobliskich kałużach.
Niestety nie posiadam ubezpieczenia AC (auto 2002 rok).. stąd moje pytanie, czy mogę dochodzić jakichś roszczeń w związku z kosztami które poniosę w związku z naprawą ?



kicaj
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: pt lut 06, 2009 15:35
Lokalizacja: było HH/jest B

Re: Uszkodzenie pojazdu, prywatny parking

Post autor: kicaj » wt lip 14, 2015 08:38

Jeśli nie było zakazu wjazdy, jeśli mogłeś tam być to szukaj zarządcy terenu. Była policja?



m4ayhem
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 76
Rejestracja: sob sie 17, 2013 00:57
Lokalizacja: 71

Re: Uszkodzenie pojazdu, prywatny parking

Post autor: m4ayhem » wt lip 14, 2015 17:36

kicaj pisze:Jeśli nie było zakazu wjazdy, jeśli mogłeś tam być to szukaj zarządcy terenu. Była policja?
Nie ma zakazu wjazdu, to normalny parking z pierdyliardem dziur i wystającym prętem.
Nie było policji, bo powiedzieli zebym sam udokumentował miejsce i szkodę i tyle mi wystarczy.. zarządcą terenu jest gmina.



hak64
Forum Master
Forum Master
Posty: 1069
Rejestracja: ndz mar 23, 2014 13:23

Uszkodzenie pojazdu, prywatny parking

Post autor: hak64 » wt lip 14, 2015 18:56

m4ayhem pisze:Nie było policji, bo powiedzieli zebym sam udokumentował miejsce
Powinieneś jednak żądać ich przyjazdu, argumentując że ubezpieczyciel żąda potwierdzenia zaistniałego zdarzenia. Fotki istotnie można zrobić samemu, ale notatka policji jest raczej niezbędna.


specjalista z zakresu rekonstrukcji wypadków drogowych i odszkodowań powypadkowych

kicaj
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: pt lut 06, 2009 15:35
Lokalizacja: było HH/jest B

Uszkodzenie pojazdu, prywatny parking

Post autor: kicaj » wt lip 14, 2015 20:39

Ale dzwonił na policję więc rozmowa została zarejestrowana - i ten fakt może wystarczyć do dalszego ciągu...
A więc u zarządcy drogi/terenu pytasz się gdzi ejest ubezpieczony i składasz wniosek do tego ubezpieczyciela o naprawę...



m4ayhem
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 76
Rejestracja: sob sie 17, 2013 00:57
Lokalizacja: 71

Re: Uszkodzenie pojazdu, prywatny parking

Post autor: m4ayhem » wt lip 14, 2015 20:57

kicaj pisze:Ale dzwonił na policję więc rozmowa została zarejestrowana - i ten fakt może wystarczyć do dalszego ciągu...
A więc u zarządcy drogi/terenu pytasz się gdzi ejest ubezpieczony i składasz wniosek do tego ubezpieczyciela o naprawę...
W urzędzie gminy, powiedziano mi że mam pisać list do burmistrza o zwrot kosztów -więc olać to, i pisać bezpośrednio do ubezpieczalni ?



hak64
Forum Master
Forum Master
Posty: 1069
Rejestracja: ndz mar 23, 2014 13:23

Uszkodzenie pojazdu, prywatny parking

Post autor: hak64 » śr lip 15, 2015 08:12

m4ayhem pisze:powiedziano mi że mam pisać list do burmistrza o zwrot kosztów -więc olać to, i pisać bezpośrednio do ubezpieczalni ?
Jeśli w urzędzie podali Ci, kto ich ubezpiecza, to zgłoś bezpośrednio ubezpieczycielowi.


specjalista z zakresu rekonstrukcji wypadków drogowych i odszkodowań powypadkowych

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ubezpieczenia, porady prawne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości