brak umowy z osobą z dowodu rej.

Wszystko o ubezpieczeniach auta, problemach z rejestracją, papierami.
Porady prawne związane z autami i nie tylko.

Moderatorzy: jhosef, doggie, VIP

Awatar użytkownika
kamillionaire
Forum Master
Forum Master
Posty: 1033
Rejestracja: sob wrz 01, 2007 23:22
Lokalizacja: SZCZECIN,TRZCIANKA
Kontakt:

brak umowy z osobą z dowodu rej.

Post autor: kamillionaire » pt lip 17, 2015 10:31

Witam,
Pytanko mam do was jakie mogę mieć problemy, gdy wczoraj kupiłem auto audi a3 ze wszystkimi dokumentami dowodem ubezpieczeniem karta pojazdu i 2 kluczyki w sumie super...
Tyle że ja jestem 3 nabywcą auta bez przerejestrowania...Mam 2 umowy przede mną ale dopiero dziś zobaczyłem że nie ma umowy z gościem który widnieje na ubezp. i dowodzie rejestracyjnym...
Od razu skontaktowałem się z gościem od którego kupiłem auto bo myślałem że zapomniał dać tej 1 umowy (wiara w ludzi) ale ten zaczyna coś czarować.

Co teraz robić koledzy??Bo mam lekki steres i wqrwa....


Sprzedam Skrzynie 1,6 16v z 98r przebieg 210tys.
MK1 Ea--->http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=86&t=472132

hak64
Forum Master
Forum Master
Posty: 1069
Rejestracja: ndz mar 23, 2014 13:23

brak umowy z osobą z dowodu rej.

Post autor: hak64 » pt lip 17, 2015 11:09

Brak tej umowy uniemożliwia zarejestrowanie auta! Możesz mieć także problemy z UFG, jeśli właściciel pojazdu (ten widniejący w dowodzie rejestracyjnym) wypowiedział umowę ubezpieczenia, to traci ochronę ubezpieczeniową z datą waźności umowy.


specjalista z zakresu rekonstrukcji wypadków drogowych i odszkodowań powypadkowych

Awatar użytkownika
kamillionaire
Forum Master
Forum Master
Posty: 1033
Rejestracja: sob wrz 01, 2007 23:22
Lokalizacja: SZCZECIN,TRZCIANKA
Kontakt:

brak umowy z osobą z dowodu rej.

Post autor: kamillionaire » pt lip 17, 2015 23:21

Auto ubezpieczone...Ale wazniejsze co z tym fantem jak niemam umowy od goscia z dowodu....Bo to znaczyloby ze technicznie auto jest dalej jego czy sie myle...


Sprzedam Skrzynie 1,6 16v z 98r przebieg 210tys.
MK1 Ea--->http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=86&t=472132

hak64
Forum Master
Forum Master
Posty: 1069
Rejestracja: ndz mar 23, 2014 13:23

brak umowy z osobą z dowodu rej.

Post autor: hak64 » sob lip 18, 2015 18:59

kamillionaire pisze:to znaczyloby ze technicznie auto jest dalej jego czy sie myle...
No nie mylisz się. Skoro nie masz dokumentu potwierdzającego, że osoba widniejąca w dowodzie rej sprzedała pojazd, to auto nadal jest własnością tej osoby. Jedyna możliwość zarejestrowania tego pojazdy, to wizyta u właściciela (ale wraz z gościem, który od niego kupował) i spisanie nowej umowy (albo zrobienie kopii, jeśli taką posiada).


specjalista z zakresu rekonstrukcji wypadków drogowych i odszkodowań powypadkowych

mlodypoznan
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 129
Rejestracja: śr sty 26, 2011 10:48

Re: brak umowy z osobą z dowodu rej.

Post autor: mlodypoznan » ndz lip 19, 2015 17:55

hak64 pisze: No nie mylisz się. Skoro nie masz dokumentu potwierdzającego, że osoba widniejąca w dowodzie rej sprzedała pojazd, to auto nadal jest własnością tej osoby. Jedyna możliwość zarejestrowania tego pojazdy, to wizyta u właściciela (ale wraz z gościem, który od niego kupował) i spisanie nowej umowy (albo zrobienie kopii, jeśli taką posiada).
Spisz lepiej nową bo niektóre WK nie chcą rejestrować na kopii



Awatar użytkownika
matisim
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2647
Rejestracja: pt lip 10, 2009 00:53
Lokalizacja: Usa
Auto: bmw
Kontakt:

Re: brak umowy z osobą z dowodu rej.

Post autor: matisim » wt lis 03, 2015 20:37

U mnie kopii nie przyjmują:-)

możesz jechać do gościa z dowodu rej. Powiedzieć co i jak i Albo Ci da swoją umowę albo trafisz na takiego jak ja co ma to w d... I powie twój problem...

Jest jeszcze jedno wyjście, nie którym się udaje... Skoro w dowodzie i na polisie jest ta sama osoba, piszesz umowie między nim a sobą pomijając dwie które masz. Jeśli zgłosił sprzedarz o WK no to taka umowa nic Ci nie da- jest ryzyko jest zabawa :-P
Niestety umów trzeba pilnować jak i całej reszty papierów...

Wysłane z mojego D5503 przy użyciu Tapatalka



jan1966
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 806
Rejestracja: pn sie 10, 2015 13:20

brak umowy z osobą z dowodu rej.

Post autor: jan1966 » wt lis 03, 2015 20:53

Podejrzana sprawa oddaj auto tam gdzie nabyłeś albo sprzedawca ci wytłumaczy co jest grane bo jak zaczniesz kombinować to sie moze zle skonczyc dokumenty musza byc jasne i przejrzyste a nie jakies szemrane



ODPOWIEDZ

Wróć do „Ubezpieczenia, porady prawne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości